Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod s5230user 29. 5. 2018 19:20

Kúpil som novú baterku na L650 a výdrž je o chlp lepšia, ale telefón sa vypína rovnako náhodne ako predtým.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 5. 2018 14:22

Ja jsem kupoval do L950XL a pomohlo to, zadne nahodne restarty jako predtim. Pravdou je, ze vyrobni datum te nove baterky bylo jeste starsi, nez original baterka v telefonu. Zrejme mel Microsoft velke oci a nechal na zacatku vyrobit mraky baterek, ktere roky lezi na skladech. Ale funguje. Nicmene jsem to prave nahradil Nokii 7+, takze uz jen lezi ve skrini. Chybejicim aplikacim ani nova baterka nepomuze.
anonymni

Odeslat příspěvekod s5230user 30. 5. 2018 17:47

Áno, aj moja batéria je takmer o rok staršia. Tiež uvažujem nad výmenou za 7+.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 30. 5. 2018 19:02

Ja mam 950 2,5 roku a baterka je uz taky skoro KO, v zime chcipala pri 30%, ted uz nevydrzi ani cely den... Je to skoda, a taky je skoda ze MS v podstate zarizl WP, jinak bych nic neresil, ale takhle uz mam objednanou N7+...
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 7. 6. 2018 12:22

Ja menil baterku po 2 letech a 4 mesicich, tlf se vypinal pri 25% nabiti a nevydrzel ani den. U L920 mam puvodni baterku 5 let a v pohode, ale zase se na ni menil jeste v zaruce displej
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 7. 6. 2018 14:08

To já po víc jak roce mám baterku ještě OK, jako hlavní telefon jsem ho začal používat teprv tak před půl rokem, kdy jsem odložil 920ku po skoro 4,5 letech do šuflíku, (baterka furt původní).
Ale narozdíl od 920 s 950kou moc spokojenej nejsu. Skoro denně se stane že telefon zamrzne při brouzdání po internetu (používám EDGE, a další UC BROWSER, a MAXTHON BROWSER a dělá to u všech), dál dost často prohlížeče padají. Při volání když volám a pak chci hovor ukončit tak taky zamrzne-černá obrazovka která nejde rozsvítit ani tlačítkem, až po delší době...
No systém jako takovej mě plně vyhovuje, je přehlednej, dost informací na "startu" akorát ta funkčnost pokulháva. Pro info tovární nastavení proběhlo.
Řešení problému bude asi přechod jinam aktuálně je jako hlavní kandidát Nokia 8 i když je už teda dost velká, 950ka je pro mě tak na hraně. A nebo N 8 Sirocco, ale ta cena, ledaže by spadla někam k +/- 10t
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 7. 6. 2018 14:16

Ja byl s WM10 v poslednich verzich nadsenej, pak to MS zariznul :( Tlf slape bez problemu, od zacatku v insideru, chvili fast, pak uz slow ring. Pouzivam ale L920 na praci a vzhledem k porizeni Mate 10 Pro sla L950 trochu do ustrani. I se vsema vyhodama dlazdic a WM10, proste bez funkcnich aplikaci je to blby :(
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 7. 6. 2018 14:26

To mě se ta 950ka seká, zamrzá a tak. Asi půjde do světa, záruka jí končí někdy koncem roku. Ale nevím co, ta N 8 kdyby byla menší, nebo Sirrocco levnější. Do čistý číny se mě jít nechce a jinak nevím. Docela zajímavě vypadá taky Pixel 2 ale cena je taky dost vysoká.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 6. 2018 18:59

Přítelkyně má 950 asi rok a tři čtvrtě a je s ním stále spokojená. Baterka už má sice výdrž horší, ale pořád normálně funguje od nuly do sta procent. A nemá problémy ani se zamrzáním ani padáním aplikací. Nevím o tom, že by se jí telefon někdy samovolně restartoval. Jen tak jedno za tři týdny cca ho restartuje ručně, když se začne chovat nějak podivně. Telefon má na oficiálním kanálu a od koupě na něm nebyl dělaný ani jeden hard reset.

Já jsem přešel na Pixel 2 a jsem spokojený. Má to nějaké mouchy, které se mi na Lumiích líbily, nejvíc asi glance screen zobrazující mnohem více info (hlavně následující událost z kalendáře), ale jinak mi nic nechybí a zpátky už bych nešel. A i teď pořád vidím za sebe Pixel 2 jako nejlepší volbu. Mám kolem sebe dost iPhonů a nerozumím tomu pobláznění, jak jsou iPhone dokonalé telefony bez SW a HW chyb, protože třeba bratrův iPhone 7 má teda mnohem víc SW i HW problémů než ten můj Pixel 2.

Jinak si myslím, že díky Nokii už je slušných alternativ poměrně dost. Aktuálně jsme koupili tátovi Nokii 7 Plus (doteď měl L930), tak jsem zvědavý na nějaké dlouhodobější hodnocení. A nové Nokie 6.1 a 5.1 mi přijdou víc než dobré za tu cenu, navíc s čistým Android One.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 7. 6. 2018 22:26

Ono ideálně bych bral telefon v té velikosti max 950 což je tuším 145x73mm. A kdyby byl menší bylo by to jedině výhodou, jenže najít menší se schopným prostředím (nikdy sem android neměl tak nevim ale asi čistej) je celkem problém. Navíc chci telefon na dlouhou dobu zas tak na 3-5 let, takže tak.
Docela by se mě líbil za tu aktuální cenu Samsung S8 kdyby neměl tu jejich nástavbu... Nemáte někdo nějakej tip?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 8. 6. 2018 06:43

jirka mz: Mi telefon taky uz blbnul a obcas zamrzal, stejne jako tobe, ta cerna obrazovka pro ukonceni hovoru byvala taky. Blbnulo mi i Spotify, coz me hodne stvalo, pri spusteni porad dokola jen "Nacitam" a konec, neslo nic pustit.
A dost casto se mi stalo, ze jsem rano nasel telefon po restartu cekajici na zadani PINu. A nebylo to tim, ze by se instalovaly aktualizace - nejsou nekolikrat tydne :-)
Nepomohl ani hard reset, delal jsem ho pres nejakou aplikaci na PC ktera uplne prepsala FW. Takze plno bugu a MS uz se na to vybodnul.
Uz mam tyden N7+ a az na glance screen mi vubec nic nechybi, spis jsem prekvapeny kam se Android posunul za poslednich 5-6 let kdy jsem mel jen WP (640, 650XL, 830, 950...) :-)
Dalsi 2 kolegove presli taky spolu se mnou z L950 na N7+, rekl bych ze to je idealni nahradnik s cistym Androidem. Je trosku vetsi, ale da se to prezit.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 6. 2018 07:33

jirka mz:
A co ta Nokia 5.1 nebo 6.1? Zatím se neprodávají, jsou to novinky, ale velikost by měla být v pohodě a cena a výbava taky dobrá. Ta N7+ je sice docela velká, ale není to zas až tak hrozné. Já jsem si to původně říkal i o 950XL, když jsem si ji pořídil, ale rychle jsem si zvykl.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 8. 6. 2018 07:42

Pokud někdo chce originální novou baterii do L950 XL, tak se dá koupit v obchodě NaMobil.cz.
Ve středu objednáno, dnes přišla a je to originální baterie pro L950 XL.
V žádném případě nekupujte z obchodu HuraMobil.cz. Je to neoriginal, nabíjí se skoro 4 hodiny a vydrží maximálně 17 hodin mirneho provozu. A po měsíci úplně odešla. Telefon ji vůbec nedetekoval a nešla vůbec nabít.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 8. 6. 2018 08:25

5.1 no chtěl bych alspoň trochu přiblížit kvalitou foťáku 950ce.
6.1 je pěkná ale ta šířka je už hodně.
Škoda že se sem nedostala klasická n 7, líbí se mě i X6, má idealní velikost, ale kdoví jestli se k nám dostane?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 8. 6. 2018 17:23

Ja jsem baterku kupoval nedavno na alze, v pohode, za par penez, a origo baterie. Zadny huramobily a podobnou svoloc uz osobne nepraktikuju od doby, co jsem chtel reklamovat pristroj koupeny pres (jak trefne) mobilsezarukou.cz
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků