Malý lehký tel. wifi GPS Dualsim

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 11. 2016 18:05

Z uvažovaných sraček je LG K4 sračkou relativně nejmenší.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Asanoth 23. 11. 2016 19:26

Proč?
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 11. 2016 11:26

L70 má jen 4GB vnitřního úložiště, to bylo na nic už před pěti lety, L70 i G2 má směšně nevýkonný procesor Cortex-A7, K4 má výkonnější Cortex-A53 (verze K120E co se prodává tady), novější Android, takže je aspoň nějaká šance, že to bude aspoň trochu použitelné.

S tímhle rozpočtem za mě jasně Lumia 532, WP8 na tomhle hardware chodí slušně a hladce, na rozdíl od Androidu.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Asanoth 24. 11. 2016 15:36

Ty 3k bez DPH nejsou pevnou hranicí, jde spíš o orientaci. Chtěl jsem kopit do g2 mini, ale už ho nemají :-/ .
Navýšil jsem trochu toleranci výšky a na výběr mám:

Xiaomi Redmi 2 16G(na Alze 3300 bez DPH)
Lenovo A1000/A2010(A1000 mi přijde z mého pohledu lepší - má lepší výdrž, je menší LTE nevyužiju)
Lg L70 Dual

Chápu, že všichni by mi doporučili Redmi, ale zvažme nejdřív mé priority:
Co nejmenší velikost
Dobrá výdrž baterie při střídmém užívání
Spolehlivost a odolnost
Cena do těch 4500

Znovu říkám, že nemám datový tarif(ale chci GPS a wifi, takže hloupé telefony padají). Chci to vyřešit do zítřka, abych kdyžtak mohl využít ještě černý pátek.
Dík.

PS: Ještě jsem tam měl další telefony nad 130 mm, třeba nějaký acer tuším, nebo J1 2016, ale to redmi mi přijde lepší, tak jsem tam nechal jen to.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod Asanoth 30. 1. 2018 12:15

Tak po více než roce by se zasloužilo přidat pokorné zhodnocení.

Koupil jsem, tehdy už také výběhový, Xiaomi Redmi 2 16GB. Tím jsem o pár mm překročil svůj požadavek na 13cm výšky. Telefon není malý, ale dá se nosit v kapse, byť méně pohodlně, než něco dvoutřetinového. Nijak zásadně mě to ale neomezuje. Další centimetry bych ale určitě nechtěl přidávat.

Jak předpovídal Melipa, nakonec jsem si pořídil datový tarif (hlavně kvůli blokaci chatu v práci, což jsem v minulém zaměstnání neměl). Intenzivně využívám mapy.cz, navigaci (Here), IDOS, Messenger fb, metronom, zbytek včetně prohlížeče (200MB/měsíc) a různých ptákovinek typu aplikace na identifikaci hub dost sporadicky. Dotykový displej mi vyhovuje, byť se na něm nepíše tak dobře jako na tlačítkách.
Baterka vydrží při připojení k datům 8-10 hodin denně 2-3 dny (od aktualizace systému na Android 5), bez dat na dovolených klidně týdny (když je člověk hodně v režimu letadlo): Ve zkratce víc, než vydržel můj předchozí Blackberry.
Nakonec jsem rád, že jsem si nekoupil nějaké starší, byť menší, LG, protože telefon funguje hladce a plynule k mé spokojenosti, snad až na problémy způsobené tím, že je to právě Xiaomi.
Větší display bych asi nevyužil, o kus menší by mi nevadil.

Takže tak, díky za rady, většinou jste měli pravdu, a třeba tohle pomůže někomu, kdo se ocitne v podobné situaci :) .
Zdar

PS: Stejně jsem dost rád, že jsem ještě stihnul tu dobu, kdy měly telefony pod 14 centimetrů... :)
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 30. 1. 2018 13:52

14 cm a levnější a výkonější, https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... e/#section ,Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Asanoth 14. 12. 2019 15:39

Tak jo... Redmi dobře sloužilo, nejdřív na MIUI, pak na Pure Nexus, když jsem potřeboval Android 6, resp. 7... A pak se v něm nějak přihodila jakási SW chyba, kdy nebralo jednu SIM a mně se podařilo přes fastboot smazat obě IMEI. Radostné :D .
Jako zálohu používám Samsung J5 (2017), který je ale jen na 1 SIM, takže bych rád něco nového. Samsung mi ukázal, že větší komfort plyne z tenkého telefonu, než z nízkého: To ale neznamená že bych se vrhal do patnácticentimetrových monster. Přemýšlel jsem třeba nad xperií xz2 compact z repasu, ale zavhl jsem to vzhledem k hranatosti a tloušťce.
Rád bych se zeptal na tip, co pořídit teď.
Našel jsem za hodně dobrou cenu Sharp Aquos S2/C10, ale ten má jen Oreo a na něm končí: Má smysl kupovat ještě Oreo? Rád bych, aby mi ten telefon vydržel dýl, než Redmi (za předpokladu, že nebudu hrabat do systému :D ).
Jsem poměrně nenáročný uživatel, Redmi 2 mi běželo na Nougatu jako hodinky.

Moje HW požadavky:
Dual Sim
2GB ram (nebo 1GB a odlehčený OS, ale nedovedu si představit, co můžu u Go čekat)
Vnitřní úložiště >40GB - může být v telefonu, nebo v telefonu a dedikovaném slotu na SD
IPS displej
Rozměry, ideálně tloušťka do 8mm (na základě tohoto jsem vyloučil Redmi 7A a spolu s Oreem i Gigaset GS180), výška do 146mm, zaoblené rohy
notifikační LED (spolu s DualSim hlavní důvod výměny J5)
obstojné GPS (to už asi mají všechny telefony)
Výdrž baterie na úrovni Redmi2 postačí

Značka:
Raději bych nějakou "nečínskou", hlavně z důvodu kompatibility apek (pokud to už má Xiaomi vyřešené, klíďo Xiaomi). Nechci Huawei/Honor.

Cena:
Ideálně 2-4k

Bohužel, s devítkovým Androidem se mi nepodařilo najít nic, co by splnilo moje představy... Kdyby stačila osmička, rád bych koupil ten Aquos, případně nějaký Alcatel, nebo nějaké starší Xiaomi (původně jsem vymýšlel 4A, Mi5S atp... ale to dneska už asi nedává smysl). Xperia XA1 zase má hranaté rohy a jen 32GB paměti s hybridním slotem na SIM/SD.

Nějaké tipy?

Apky (unikátní), které pravidelně používám:

Messenger
Whatsapp
Mapy google
mapy.cz
navigace (Here, asi přejdu na Sygic)
Idos
Revolut - u Redmi s Pure Nexus byl problém s kompatibilitou, od verze 6 už nešlo ani nainstalovat apk
Vivino
Dopravní aplikace - ČD, RegioJet, Flixbus atp.
N26 (bankovní aplikace)

Uvádím kvůli kompatibilitě.

Díky moc.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod falcons 14. 12. 2019 19:46

napada me treba samsung a20e (cca za ty 4 000), nebo o kousek mensi a o cca 1000 drazsi samsung a40. Oba beru EU distribuci.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 14. 12. 2019 22:37

Člověku s takovým postojem se nedá radit. Taky sem měl hodně podobný využití a nároky. Vloni sem sáhnul po Xiaomi Mi A2 Lite a spokojenost.
Předchozí telefon sem měl 7 let a dodnes je funkční :mrgreen:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 15. 12. 2019 06:32

Dnes už koupit jedině něco s Android 10, dá se i mezi levnými telefony koupit za kolem 60 až 70 USD na aliexpressu třeba.
https://www.umidigi.com/page-umidigi_a3s_overview.html
https://www.idnes.cz/mobil/telefony/umidigi-a3s-cisty-android-10-cena.A191205_005912_telefony_ada
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Komanche 15. 12. 2019 20:30

kam zmizelo to "maly"? 153 mm je strasny...

me zemrelo Sony X Compact a zjistil jsem, ze ho TMO ma jeste skladem, tak jsem ho vzal. Ano, cena strasna, ale je to asi posledni maly slusny mobil na trhu a 8.1 mi staci.
Komanche
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Asanoth 16. 12. 2019 17:21

a20/a40 nemají notifikační diodu

Umidigi A3 je obrovský

Co jsem pohledal:

Moto G7 Play - pro zprovoznění notifikační diody je třeba root
Moto E6 Play - totéž, navíc ve srovnání s G7 Play asi neobstojí
LG K30 (2019) - o tom jsem skoro nic nenašel
Alcatel 1S 2019 - trochu větší

Co myslíte?
Asanoth
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků