VoLTE v síti T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 1. 2018 17:10

Mě podpora T-Mobile na Twitteru tvrdila, že u Samsungu J5 2017 dual sim CZ distribuce VoLTE nepodporuje, pouze na single sim. Může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pierre87USA 5. 1. 2018 18:15

Mam J5 2017 z alza.cz a VoLTe i VoWiFi mi funguje, ale je to asi od Vanoc co mi to funguje. Nebyla nutna zadna aktivace.
Pierre87USA
Junior

Odeslat příspěvekod kuchi 8. 1. 2018 09:25

Ahoj, díky za radu. VoWiFi mi po zavolání na infolinku funguje, VoLTE nikoliv. Nebo abych byl přesný - pokud do telefonu strčím SIM od O2, tak se mi v horní liště objeví ikona VoLTE. Pokud dám sim od T-Mobile, tak se ikona neobjeví. Ale při volání s TMobile SIM se mi začalo ukazovat logo HD Voice, pokud VoLTE vypnu tak se neukazuje. HD Voice se ukazuje i pokud volám na telefon v 3G síti... Máte s tím někdo zkušenosti, jak poznat jestli je hovor přes LTE u Samsungu?
PS: U T-Mobile jakmile zjistí že telefon je z volného prodeje, odmítaji cokoliv řešit, oficiálně nefunguje VoWiFI ani VoLTE
kuchi
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 8. 1. 2018 11:28

je to nejaky zasrany paradox ze nekde v siti ukazuje telefon neco a jinde nic... HD Voice indikace, pokud pri hovoru telefon nesleze z LTE site, tak VoLTE funguje. To ze je to indikovano nekde tak a jinde jinak neber moc v potaz, jde o funkcnost. Ignorace ze strany TM je spise veci nazoru nekoho nez radoby celeho TM.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 8. 1. 2018 15:16

Svítí ti při hovoru 4G ? Pak jedeš na VoLTE.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 8. 1. 2018 15:34

Ikonu VoLTE v horní liště ukazuje jen O2 a Vf. U TM se nezobrazuje. Jak bylo psáno, zapni si data a proveď hovor.Pokud svítí při hovoru v liště 4G nebo LTE, Volte funguje.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 18. 11. 2018 18:15

Mam pocit, ze se mi pred nejakou dobou pri volani do VDF ukazala na Samsungu ikona HD Voice - to by mohlo znacit, ze to funguje (fungovalo v nejakym testu)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 18. 11. 2018 19:00

tak tak, VDF sam testy potvrdil. Vzhledem k problemum na strane O2 s VoLTE pred par dny bych se ani nedivil, kdyby ti vubec aktualne ani formou naznaku testu neresili nejake VoLTE do jinych siti... lecos muze vypovedet uz to, ze O2 jedine nema v provozu VoWifi... kdysi technologicky zavadejici leader je dnes tezce pozadu...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 21. 1. 2019 11:56

Trochu se tu pletou výrazy HD Voice a VoLTE, které spolu až tak nesouvisí.

V síti T-Mobile HD Voice funguje na 2G, 3G i 4G (v případě VoLTE).
V síti O2 HD Voice funguje pouze v případě 4G (VoLTE).
V síti Vodafone je to stejné jako u T-Mobile (čili 2G, 3G i 4G - VoLTE).

Je to jen moderní zvukový kodek AMR-WB.

Při volání v rámci stejné sítě se (pokud to jde) použije vždy HD Voice. Při volání do jiné sítě se pouzije starý kodek AMR-NB. Respektive - Vodafone a T-Mobile testují HD Voice i mezi sebou, takže se občas hovor odbaví ve vyšší kvalitě :-) už jsem si toho všiml několikrát a bylo mi to i potvrzeno z obou stran operátorů. O2 se zatím jen krčí v rohu a HD Voice podporuje pouze ve své síti a pouze u hovorů skrze VoLTE (VoWiFi nepodporuje).

-- 21. 1. 2019 10:59 --

Jinak aktuálně řeším problém, že VoLTE nefunguje s Honorem 9 a Vodafonem. Vodafone se brání, že telefony Honor nemají vůbec v nabídce, takže ani podpora není aktuální. Naštěstí se mi podařilo po několikadenním naléhání na operátory Vodafonu i Honoru zjistit, že podpora se chystá v další aktualizaci i v jejich síti, takže se dočkáme. Zatím VoLTE podporuje u Honoru 9 pouze O2 a T-Mobile (a zde to ještě trošku blbne).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 15. 2. 2019 19:57

Zprovozneni VoLTE u T-Mobile sem musel nakonec udelat pres infolinku operatora - nebrand tel - ETL verze Samsung A3 2017
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod evelista 8. 4. 2020 20:03

ahoj ma nekdo nejakou tabulku jak je to s volte mezi jednotlivejma sitema, jde to ? nebo to jde jen v te same siti?

any info? thx
evelista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 8. 4. 2020 20:47

Neplést si VoLTE a hlasový kodek - vysvětleno výše...
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 9. 4. 2020 06:39

Bohužel Tmobile nijak nerozšiřuje rozsah telefonů, které by VoLTE podporovaly.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 4. 2020 08:07

Spíše nerozšiřuje seznam telefonů, ale v reálu VoLTE podporuje dnes už naprostá většina (současných) u většiny operátorů. Případně třeba u značky Xiaomi lze podporu zapnout kódem na číselníku.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 9. 4. 2020 08:45

Mám Umidigi F2 a vedle ukazatele signálu mi to píše VoLTE.

Obrázek
suram
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků