Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ski1961 17. 8. 2017 21:25

Myslím, že není třeba vůbec žádná zkušenost..prostě jak předek, tak zadek jsou gorilla glass 4 takže žádný problém..a pokud máte stále pochyby, stačí se podívat na přiložené video a to, co tam s ním dělá zkoušející, vy určitě dělat nebudete :-)
https://www.youtube.com/watch?v=m-ggofyitog
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 18. 8. 2017 02:36

Bez obalu bude brzo ten hliníkovej rám brzo poškrábanej, a i gorila něco chytne...
kubino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roddy 2. 9. 2017 10:58

Ahoj, jak jste na tom aktualne s prechodem na Nougat?
Nejake ohlasy a zkusenosti?
Mate nekdo dalsi problemy s baterii?
A ma vubec smysl prechazet? :-)
roddy
Junior

Odeslat příspěvekod mimikcb 2. 9. 2017 16:31

Zdravím,android 7 je již dostupný pro všechny telefony v ČR.Operátoři již uvolnili své verze (O2 jako obvykle poslední ;-) ) a je i dostupná nebrendovaná verze (ETL) Ke stažení zde:
https://www.sammobile.com/firmwares/gal ... /SM-A510F/
Ale předpokládám,že to všem nabídne OTA aktualizaci v mobilu.Výdrž baterie jde velmi těžko objektivně hodnotit,protože každý používá mobil jinak(zapnutá data,poloha,navigace,notifikace aplikací,atd)Také se jednotlivé verze od sebe liší díky úpravám operátorů.Za mě mohu říct,že baterie po aktualizaci vydrží podobně dlouho,jako před ní.Rozhodně u mě nedochází přes noc k nějakému masivnímu úbytku kapacity.
mimikcb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelStar 6. 9. 2017 12:53

Ahoj,jakým způsobem je možný downgrade na android 6.0.1. Dle informací ze zákaznické podpory samsung, pokud je nainstalován android 7, tak to zpět možné není. Bohužel jsem si to zjistil až sem provedl tovární nastavení a žádná změna nenastala ( pouze si musím znova nastavit telefon k obrazu svému ).
PavelStar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 6. 9. 2017 13:06

@PavelStar
taky jsem tohle řešil..měl jsem s android 7 problém, ale dle samsungu už to nejde..ano nejde to přes telefon..musíš přes kabel a soft Odin a stáhnout si příšlušný firmware s android 6.0.1 a nahrát ho tam..já to tak udělal a v pohodě..ale, kdo o tomhle moc neví, hrozí, že by si mohl z telefonu udělat těžítko :-)
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod PavelStar 6. 9. 2017 14:40

Dík za info, no asi bych z toho udělal to těžítko, takže si budu muset zvyknout.
PavelStar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramx 7. 9. 2017 21:44

Nedopatřením jsem si stáhl 7.0 (od TM), tak to zkouším už cca 14 dní a bez lechtání přiznávám že dobrý. Přes noc zmizí cca 2-3% baterie, a v provozu vydrží i dva dny. Všechno hraje, tak uvidime jak dlouho.
GH628 (1998) ... SG S7 + S10e
ramx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 17. 11. 2017 10:40

Ahoj, třeba to tu někde je, ale asi jsem slepý: na A5 nedokážu ve zprávách při psani nové řadit kontakty dle příjmení, jen dle křestního jména. V kontaktech je řazení správně dle příjmení. Jiné appky pro sms dělají to samé, zkoušel jsem jich více, dtto dělá i viber.
Nevíte někdo, co s tím? Díky
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gleep 26. 2. 2018 12:36

Zdravím, má někdo zkušenosti s usb endoskopem (externí usb kamerou) ve spojení s A5 (20016) - tedy jak jej rozběhat? Apka(y) sice kameru detekuje(í), nicméně nic se na displeji prostřednictvím kamery nezobrazuje (displej je černý). Nastavoval jsem různé režimy komunikace usb, ale výsledek je stále stejný.
Zkoušel jsem usb endoskop i na J3 (2016)... chování je identické jako u A5 (2016). Přitom usb endoskop je fukční jak pod win, linux/android. Se starým tabletem Asus ME176CX spolupracuje usb endoskop bezvadně - hned po připojení k usb se apka spustí a kamera zobrazuje bez nutnosti cokoli předem nastavovat. Maká prostě na první drcnutí :) .

Dále bych se rád zeptal, jestli existuje možnost/mechanismus zapnutí ledky při aktivním interním fotoaparátu/kamery u A5 (2016)? U J3 (2016) to možné je, ovšem kvalita interního fotoaparátu/kamery je limitující.

Přijde mi značně nepohodlné a nepraktické nosit tři zařízení jen proto, že se potřebuji podívat prostřednictvím kamery do míst, kam obtížně nebo špatně vidím či nevidím vůbec nebo pokud potřebuji kvalitní zobrazení s rychlým ostřením.

A5 (2016) - O2
verze android: 7.0
verze jádra: 3.10.61-12236002 dpi@SWHD7417 #1
číslo sestavení: NRD90M.A510FXXU4CQL7

J3 (2016) - T-Mobile
verze android: 5.1.1
verze jádra: 3.10.65-12808116 dpi@SWDD6308 #2
číslo sestavení: LMY47VJ320FNXXU0ARA1


Předem dík za rady, tipy a pomoc.
David
gleep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sinco 5. 9. 2019 18:34

Pádem na dlažbu zhasl displej a tma. V česku jsou ceny okolo 2 tisíc a tak jsem koukl na ebay. Prodejců je tam dost, nekupoval jste někdo? Tip na solidního prodejce. A pak nejsem si jist jestli je tam už nalepena i ta lepící folie. Díky
sinco
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků