Omezení Roamingu !

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zidekadam 10. 8. 2017 10:08

Zdravím lidi, momentálně jsem na Slovensku a všiml jsem si jednoho nešvaru českého TM, a to konkrétně omezení Roamingu na určitého operátora.
U mé datové SIM mám kromě Telekom SK všechny operátory zakázané a nelze se k nim přihlásit, u klasické SIM žádné omezení není.
Je to sice maličkost, ale v místech kde je mizerný signál je to komplikace (a že takových na východě je hodně!).

Tak užívejte dovolených, cau
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 10. 8. 2017 10:48

V posledni době bezne u všech OP.
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 10. 8. 2017 13:41

I zahranicnich. Naprosto to chapu.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 10. 8. 2017 15:12

Na Slovensku se mi k O2.sk připojili všichni 3 čeští operátoři, ale krom O2.cz byli přiškrceni na datech a do 4G se pomalu ani nedostali.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sNOWu 10. 8. 2017 16:22

Je to zajímavé, mám t-mobile a v Polsku mi taky u všech operatoru nefungují data.
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod pawe 11. 8. 2017 06:43

Podobná zkušenost s Rakouskou předplacenkou yesss,kdy v Rakousku běžela neskutečně rychle pod A1 a po příjezdu do ČR,kde jsem mohl ještě čerpat cca.2GB dat se simka přihlásila maximálně do 3G sítě,v praxi tedy edge data. Lte ani u jednoho operátora.Takže tato simka v EU asi nepoužitelná. Takto vypadá v praxi zrušení roamingu..
AMD Ryzen 7 7800X3D, 64GB, GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4080 16GB MASTER
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
pawe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M0RGAN 11. 8. 2017 07:50

Já byl teď 3 týdny na zahraničních dovolených po EU. Po dvou týdnech mi Vodafone zablokoval přístup do sítě, třebaže jsem měl ještě 1GB dat (ze 4) v tarifu na toto období, čímž mě tedy pořádně naštvali. Neumožnilo mi to se připojit k žádnému operátorovi ve Španělsku, Francii ani Německu, až v ČR zase naskočil.
M0RGAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 11. 8. 2017 10:44

Otisky obrazovky a stížnost ČTU.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod zidekadam 12. 8. 2017 15:48

Konkrétně já si asi čtu stěžovat nemůžu, protože jsem připojen, jen nemám na výběr, a to mi nikdo nikdy nesliboval. Ale třeba přítelkyně má Tesco mobile, a té internet nejde vůbec.

Je to pro mě takové déjà vu, pamatuju pro startu GSM a roamingu opičky ohledně aktivace služby, zálohy a konečně v zahraničí hledání který že to operátor je ten 'povolený'. Svoboda koho využít přišla až později.
No, a máme to tady zase

Morgan: tohle mi bez varování udělat operátor, tak by po návratu přišli na to, že to pro ně byla zatraceně dráha úspora! To je soukromá SIM, nebo IČO?
Já teď dokupovat data (konkrétně tenhle týden už proletělo 5GB) a zatím bez obstrukcí (IČO).
zidekadam
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků