Výběr mobilu z omezené nabídky

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aštar 4. 8. 2017 08:56

Ahoj, od zaměstnavatele jsem dostal seznam mobilů, ze kterých si mám nějaký vybrat. Jelikož jsem doposud používal mobily s Windows, který už je ale prakticky mrtvý, je pro mě Android velká neznámá. Ocenil bych tedy názor někoho, kdo v tom má přehled.

Zde je seznam mobilů:

Honor 6X
CAT S30
Huawei P9 lite (bohužel ne 2017)
Huawei GX8
Lenovo K6
Samsung J3
Samsung J5
Sony Xperia M4 aqua
Sony Xperia XA
LG X screen
LG K10

Požadavky nemám nijak náročné. Krom telefonování a SMS bude sloužit pro vyřizování pošty a internet. Takže určitě české LTE a velikost cca 5" (spíš větší než menší). Rozlišení minimálně 1280x720, spíš větší (mám ho teď a je to na hraně). Slušný display.

Foťák používám jen na focení poznámek a podobně. Nemusí být tedy extrémně dobrý, ale zase nemusí fotit rozmazaně (ale to už předpokládám snad žádný mobil nedělá). Ale určitě bych chtěl, aby měl přisvětlovací diodu. HW spoušť by byla fajn, ale to myslím nemá ani jeden.

A samozřejmě bych byl rád, kdyby netrpěl na zamrzání, záseky a nehlásil neustále plnou vnitřní paměť, jako to některé mobily umí.

Co jsem zatím koukal, tak osobně mi přijde nejzajímavější Honor 6X nebo Huawei P9 lite (verze 2017 by byla zajímavější), ale pokud máte tip na nějaký lepší, nechám si poradit.
Aštar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2017 09:06

smartphony umí fotit tlačítkem volume :)
z výběru bych vzal Honor 6X nebo Huawei GX8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar 4. 8. 2017 15:20

Tlačítko volume ale určitě není HW spoušť (2 polohy) a není tam, kde by ho člověk při focení očekával. Nevěděl jsem o tom, všechny mobily s Windows, které jsem měl, měly HW spoušť, takže mě ani nenapadlo, že by to někdo přesunul na volume. Ale díky za tip, alespoň nějaká útěcha.

Je nějaký rozdíl mezi GX8 a G8? Našel jsem recenzi, že by to mělo být stejné a i zde v katalogu je jen G8, ale ten už mi přijde poměrně starý. Není tedy GX8 nějak inovován?

Zatím se to tak studuji, mi nejlépe vychází ten 6X. I díky RAM a vnitřní paměti.
Aštar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2017 15:25

Huawei G8 je totéž co GX8

-- 4. 8. 2017 16:34 --

jo a HW spoušť fotoaparátu má Xperia XA a Xperia M4 Aqua
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 4. 8. 2017 17:04

Z těch mobilů mi nejpoužitelnější přijde ten Honor 6X. Rozhodně co do výdrže, kvality fotek, podpory i výbavy. Ostatní jsou fakt zastaralé
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2017 17:07

no jestli tam má Samsung J5 2017 tak ten zastaralý není :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 4. 8. 2017 17:27

J5 2016 je podle mě taky OK
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikka1 4. 8. 2017 18:15

Mne tu kdysi poradili Samsung J5 a nedam na nej dopustit.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Aštar 4. 8. 2017 19:21

Tak jsem se na ně byl dnes podívat a musím říci, že J5 (2017) na mě po stránce zpracování a držení v ruce působil asi nejlépe. Je to solidní kovový mobil.

6X působil naopak jako levný trochu podivně kulatý plasťák, ale parametrově je asi fakt nejlepší.

Jen nevím, kterou verzi J5 máme k dispozici. Ještě se přeptám. Co jsem koukal na ceny, tak třeba GX8 i 6X stojí cca stejně jako P9 Lite 2017, takže možná mám trochu více možností. Pokud by to tak bylo, nebyl by lepší P9 Lite 2017?

Ach jo, myslel jsem, že to bude jednodušší, že některý z nich bude trochu vyčnívat nad ostatní :-)
Aštar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 4. 8. 2017 19:23

honor 6x jen k vůli fpťáku, 2 čočky do 6 litrů - k nezaplacení, na oastatní bych serinkal, ale je to rada od Mety tak bacha na mě :-), Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2017 19:33

já bych vybral ten který by se mi nejvíc líbil a nejlépe sedl do ruky, protože vybrat neergonomický smartfon který se mi nelíbí jen kvůli parametrům, které stejně za čas budou jen průměr, nemusí být šťastná volba… a když vidím použití, tak klidně by dostačoval např. ten Huawei GX8 i když je starší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 8. 2017 12:19

J5 ale foti moc pekne - to bylo mym hlavnim kriteriem :)
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 5. 8. 2017 14:35

Po zkušenostech se Samsungy i Honory/Huawei bych volil Samsung J5. Huawei nedrží dlouho softwarovou podporu svých telefonů. Samsung je v tomto poněkud pomalejší (např. letoší A3 ještě nemá Android 7), ale zase důkladnější. J5 2017 špatný telefon rozhodně není (ani 2016 není žádná tragedie) a fotí na nižší střední třídu dost obstojně. Pokud bych měl nějaké předsudky k Samsungům, pak tedy Honor 6X nebo P9 lite 2017. Ale ten Samsung aspoň nevypadá jako fake iPhonu, což upřímně Huaweje jsou.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 5. 8. 2017 15:31

Ze své pozice tedy taky můžu doporučit Honor 6X nebo J5, mám zkušenost s 2015, 2016 a podpora je tam opravdu příkladná, teď dostal ten samsung J5 z roku 2016 zabezpečení z července 2017 :-) Na druhou stranu Honor fakt hezky fotí, ten systém je vyladěný a každý telefon má něco do sebe, respektive Ti už každého bude něco vadit. Honor je hybrid dual sim, Samsung ne, na druhou stranu má Honor 6X opravdu funkční automatiku regulaci jasu, to J5ka nemá regulaci automatickou žádnou :-O A mohl bych pokračovat, chybu neuděláš ani s J5kou ani s 6Xkou ;-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 5. 8. 2017 18:10

Huawei má podporu výbornou.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků