Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sumerian 13. 5. 2017 09:30

Je nějaká předplacenka, kde by se data čerpala z kreditu ne jako měsíční balíček, ale jen za přenesené kilobajty, megabajty?
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 5. 2017 09:37

Kaktus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 13. 5. 2017 09:38

Co vim, tak Oskarta, Kaktus. Oboje tuším ale 1 Kč /MB, zato však účtováno poctivě po jednom kB, a ne aby to sežralo nějaký větší blok i na sebemenší připojení pro pár bajtů (což myslím dělá nějaký ten Twist Online (jen datová karta) se 40hal/MB).
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 13. 5. 2017 18:08

Kaktus data žere po 100 kB:

"Volání po České republice ti účtujeme po vteřinách a data pak po 100 kB. "
Zdroj: https://www.mujkaktus.cz/cenik

Data po kB s cenou 1 MB za 1 Kč umí třeba i Odorik - tedy stejná cena jako u Oskarty a Kaktusu (bez využití "happy hour" akcí).
U něj jsou ale nenulové náklady na pořízení SIM karty.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 13. 5. 2017 19:38

A nema to kaktus u dat tak, ze jen zobrazuje ubytek z kreditu az po kazdych dosazenych 100kb? Tak jako treba u minutovych balicku, zobrazuje minuty, vnitrne to vsak odecita poctive po vterinach. A le zkusenost s tim nemam, u kaktusu jsem zatim cerpal data je z balicku a ne za zakladu 1kc/mb.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 13. 5. 2017 19:51

Zkušenost nemám... ale když píšou, že hovorné účtují po vteřinách (přestože se to zobrazuje po minutách) - to by pak analogicky znamenalo, že spotřeba dat je ve skutečnosti opravdu po těch 100 kB, jak píší.
Mimochodem - znamenalo by to, že i z balíčků se ukrajuje po 100 kB.

Pokud člověk má delší připojení a zkonzumuje během něj větší množství dat, tak to zaokrouhlování nahoru na celé stovky kB ani nepozná. Ale pokud data konzumuje něco, co často přenese pár kB a pak se odpojí (nebo je odpojeno na timeoutu) - pak to znatelné bude.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 13. 5. 2017 20:59

Já to nikdy nesledoval. Je fakt, že při ceně 10 halířů za mego u Kaktusu to ani nemá při běžném používání smysl. Ale jak píšeš, pokud někdo čerpá ikskrát denně po pár kb, hodí se mu to. Z vlastní zkušenosti vím o té Oskartě, žil jsem z nějakého důvodu v domnění, že to má tak i Kaktus (možná má, kdo ví? - třeba to tu někdo ozřejmí, kdo zná odpověď z praxe :-) )
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 5. 2017 23:30

Spis jo. Ja mam ve vyuctovani datove sluzby 1-2 kb bez ceny a pak prodatovany kredit 1 ks za korunove castky. Pouzivano vyhradne na Whats Up. Tak snad... levne to je tedy urcite.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Vasil 14. 5. 2017 08:44

to se mi jen zda, nebo uz nesezenete tarif pod dve stovky? (jedu na virtualu voocall za 159kc- (300MB, coz zalostne malo). Trochu to vylepsuje to posekundove uctovani a minuta volani za 1.5kc). Prosel jsem weby trojky (V,T,O) a jeto hruza des...
Vasil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smells 14. 5. 2017 11:55

Ja to řeším dual sim. Na volání mám Plus4u,kde mám nulovej tarif a volaní za 1.20 a v síti za 0.50. Druhou sim mám datovou od Kaktusu kde je za 75 kč 580 MB. Navíc Kaktus má tu výhodu,že ti žádny jednotky napropadnou pokud máš dost kreditu. Navíc je čerpání transparentní, takže když potřebuju třeba měsíc jen 580 MB mám to za 75,-. Pokud potřebuju 1080 MB mám to za 125,-,pokud 1580 MB 175,- atd. Za volání platím do kolem 50 kč, a na net mě stačí v pohodě průměr 40 kč.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Requied 14. 5. 2017 18:32

Nebyl by odkaz/návod jak se dostat u kaktusu na tu cenu 75,-kč/580mb?
Na stránkách píšou 580mb/150,- a to pak ztrácí smysl
Requied
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2017 18:36

Díky Happy day máš vše za 1/2 ceny :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Requied 14. 5. 2017 18:59

Aha, to je zajímavý.
Ten happy day platí celej den?
Jak člověk zjistí že to je zrovna dneska?
Nakoupené data mají neomezenou životnost, nebo vyprší po pár měsících?
Requied
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2017 19:13

na stránce Kaktusu ,,chceš přidat''
Bonusový kredit platí měsíc, za něj nakoupíš data a při aktivním samoobnovovacím balíčku se ti budou převádět do dalšího období
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 15. 5. 2017 01:02

Requied píše:Ten happy day platí celej den?
Jak člověk zjistí že to je zrovna dneska?
Nakoupené data mají neomezenou životnost, nebo vyprší po pár měsících?


viewtopic.php?f=1939&t=1200358&start=0
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků