Alternatíva k iPhone SE?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 7. 3. 2017 19:22

Vyberám mobil pre mamu. Požiadavky sú: jednoduché ovládanie, výdrž na batériu, pekný výzor, svižný a nepreplácaný systém (naozaj tie preplácané Androidy sú na vraždu) a v rámci možností čo najlepší fotoaparát. Cenovo max. do úrovne iPhone SE. Ak menej, o to lepšie.

iPhone SE sa javí ako naj kandidát a stačil by možno aj 5S. Nevýhoda je sklenený povrch, ktorý sa môže ľahko rozbiť pri páde. Otázka je, či u Androidu exisuje niečo za zváženie. Ideál by bola obdoba Google Pixel vo verzii konkurujúcej SE, ale to tu nemáme...

Nejaké rady by sa nenašli?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 3. 2017 19:46

LG G5
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 7. 3. 2017 21:06

iPhone SE nebo 5S nemá skleněný povrch. To si pleteš s 4S. Ten byl celý skleněný.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 3. 2017 21:23

Pokud nejsou peníze problém, tak iPhone SE. Pokud chcete ušetřit, tak klidně 5Sku, taky svou službu udělá dobře :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 8. 3. 2017 10:54

A ešte rozmýšľam aj nad 5S. Ten by tiež mohol stačiť. Ako je na tom fotoaparát u SE vs. 5S?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 8. 3. 2017 13:20

SE fotí o dost lépe za horšího světla. Ale za denního světla to zas takový rozdíl není. Stále tvrdím, že 5S fotí dobře a poslouží ještě lépe. Pro mamku by určitě stačil 5S. Záleží na tom, jaké appky používá. Předpokládám ale, že nic náročného a proto tvrdím, že by stačil. Rychlý je dost, update na iOS 11 je jistý(osobně myslím, že díky 64bit architektuře by mohl být i iOS 12), takže bych se nebál.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod makulo123 8. 3. 2017 14:04

Tak já ti řeknu tak, pokud opravdu chceš pouze iOS, tak iPhone 5s. Pokud ale bys nebyl proti Androidu, tak ti jednoznačně doporučuji Huawei P9, který má Dual fotoaparát s 12 MP fotoaparátem a f / 2.2. Jeden fotoaparát zachycuje barvy a druhý je černobílý, který zachycuje pouze světlo a výsledkem je dokonalá prosvětlena fotka. Má fotit dobře i ve tmě. S Huaweiom mám zkušenosti, protože jsem měl P9 Lite asi na měsíc a velmi jsem si ho oblíbil. Pokud chceš radu, tak minule jsem ho viděl na kasa.cz ve výprodeji i se slevou. Hodně štěstí s výběrem smartphonu.
Naposledy upravil Nick Cave dne 8. 3. 2017 23:02, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna reklama
makulo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 8. 3. 2017 16:22

Co se P9 lite týče, tak zatím jsem viděl, že například takový update na Android 7 způsobil záseky a zpomalil telefon. To není přímo telefon na dlouhou dobu. Co se týče plnotučné P9 týče, tak záleží na tom, jak velký telefon by paní chtěla. Já si myslím, že menší ji bude vyhovovat více. Navíc, ačkoli se EMUI snaží být iOS, tak úplně tak jednoduchý není. Pokud jde o jednoduchost a dlouhověkost, tak bych se držel iOS. Ještě doplním jednu věc týkající se SE a to je to, že pokud si jej koupí, má minimálně na 4 roky klid. U 5S sice taky, ale za 4 roky už asi update nedostane. To neznamená, že by nefungoval. Znám lidi, kteří mají iP4 a jsou s ním spokojeni a kvůli velikosti a zpracování zařízení by nic jiného nechtěli. SE má taky lepší baterii.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 8. 3. 2017 18:13

já jsem koupil na podzim 5s, před tím jsem měl p9lite a iphone teda překvapil. výdrž 2 dny, rychlost je pořád špička oproti aktuálním androiům střední třídy. co je ale naprostá pecka je foťák, od toho jsem nečekal vůbec nic vzhledem k datu vydání 5s. takže bych doporučil s klidem 5s, taky jsem vybíral mezi 5s a SE a jediná skutečně pozitivní věc u SE je výdrž baterky, foťák není o tolik lepší jak se tvrdí, výkon netuším k čemu by mi byl, hry nemám a na 5s jede všechno i tak svižně.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 8. 3. 2017 20:34

Tak už je doma 5S. Myslím že správna voľba. Appky nepoužíva žiadne, chcem ju len na Spotify naučiť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 3. 2017 22:22

On rozdíl mezi 5S a SE je znát. A kdo tvrdí že ne, tak lže, nebo ty telefony neměl nikdy možnost porovnat. Ale není to nijak zásadní rozdíl, takže investice do 5Sky je stále obhajitelná a rozumná :-) sám bych u ní zůstal, nemít možnost za pár korun upgradovat na šestku.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 9. 3. 2017 19:00

rozdíl tam určitě je, ale rozhodně ho neocení máma pro kterou tazatel telefon shání.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 3. 2017 22:01

To nepopírám :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků