Android do 5000,- max. 5"

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hekrhy 29. 12. 2016 23:16

Zdravím, byl jsem vybrán jako poradce při koupi nového telefonu a rád bych se zeptal i odborníků tady.

Požadavky jsou:
  • cena do 5000,-
  • úhlopříčka max 5" (menší by nevadila)
  • Android
  • co nejlepší foťák za danou cenu
  • koupě ve velkém eshopu (Alza, Mall, CZC apod.), případně velké elektro prodejny jako Datart apod.
  • černá nebo tmavá barva

Mám zatím dva adepty:
Huawei P8 Lite a Xiaomi Redmi 3S

Přikláněl bych se spíše ke Xiaomi (sám mám Note 3) - má větší baterku a možná o chlup lepší foťák. Nemá sice české LTE (resp. má, ale cena už je mimo limit), ale to by ani nevadilo, protože v něm stejně bude SIM s vypnutými daty. Jen jsem koukal na eshopy a je dost problém s dostupností - že by už se přestal vyrábět? Nebo ho jen lidi vykoupili na Vánoce?

Nebo vzít ten Huawei? Nebo něco jiného?

Díky předem za rady.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 12. 2016 23:46

Alcatel Idol3 4,7p
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lebka75 30. 12. 2016 08:58

vem Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global s českým LTE vejdeš se i do limitu , bezproblémový nákup přímo přes Heuréku nebo Digiboss ( česká distribuce ) za 4925 kč i s dopravou http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiao ... gb-global/
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 30. 12. 2016 09:08

Presne tak, sel bych do toho xiaomi.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 30. 12. 2016 12:59

Díky, jdu teda do Xiaomi. Jen musím počkat až bude skladem, všude ho mají jen ve zlaté barvě a ta se nelíbí :-))
Tenhle by byl ideální, ale budu asi muset počkat do nového roku https://www.mall.cz/mobilni-telefony-du ... l-sim-sedy
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 30. 12. 2016 17:43

Tady ho skladem mají a ještě za lepší cenu https://www.mp.cz/mobilni-telefon-xiaom ... z-lte-grey.
U Xiaomi žádná CZ distribuce neexistuje.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 30. 12. 2016 19:33

Ak mozem, tak sa pridam s poziadavkom :-)
zhanam nieco podobne (moja lumia 925 odisla do vecnych lovist a ist do windows sa mi teraz nechce aj ked doteraz sm bol spokojny...ale pockam ako sa buducnost vyvinie), android okolo 5", bude to primarne urcene na internet a telefonovanie ale mam dotaz, ktory z telefonov v tejto cenovej relacii foti najlepsie? alebo je fakt velky rozdiel vo foteni ak priplatim napriklad 2000 a budem sa pohybovat v relacii 7000 kc?
dik.
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2016 19:48

To si raděj připlať, třeba za Nexus 5X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lebka75 30. 12. 2016 19:59

Baf13 píše:U Xiaomi žádná CZ distribuce neexistuje.


tím si nejsem jistý, že by tedy prodejci lhaly ? Jen pro upřesnění co je česká distribuce:

Produkt je od oficiálních dovozců pro Českou republiku. Co to znamená?
Balení obsahuje oficiální záruční list a návod v českém jazyce.
S reklamací se můžete obrátit na jakýkoli autorizovaný servis v ČR.
Záruční servis je poskytován podle zákona 2 roky.
Doba pro vyřízení reklamace je maximálně 30 dní.
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 30. 12. 2016 20:13

Xiaomi nemá oficiální zastoupení ani v Evropě natož u nás a ani žádný oficiální servis, takže záruku můžete uplatnit pouze u prodejce. A ten samozřejmě podle zákonů musí poskytnout 2letou záruku.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 31. 12. 2016 07:06

2letá záruka už sanad ofiko neexistuje nebo se pletu? záleží na prodejci co nabídne, proto je dobré se při nákupu informovat, i když asi většina prodejců zachovává status quo, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 31. 12. 2016 10:20

Samozřejmě že 2 letá záruka je povinností pro všechny prodejce v ČR při prodeji fyzické osobě. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 31. 12. 2016 10:25

Záruka 2 roky musí být podle zákona, to pořád platí (jen pro prodej právnickým osobám je to tuším jinak, tam se to řídí obchodním a ne občanským zákoníkem).
Mě jako koncovému zákazníkovi je tímpádem celkem fuk, jestli se tu telefon dostal přímo přes výrobce, nějakého distributora a podobně. Hlavně že je v češtině a že v ČR funguje. Případnou reklamaci bych řešil u prodejce a ten už ať si nějak poradí :-) Proto ho chci z nějaké větší prodejny/eshopu, protože prakticky všechny mám tady někde hned za rohem.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 31. 12. 2016 12:23

Odkaz co jsem dával na MP má prodejny taky ve velkých městech, tak se podívejte jeslí není nějaká ve vašem okolí a nemusí se bát je to docela solidní obchod, mám s nimi pár zkušeností.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 31. 12. 2016 12:39

Jojo, jsem z centra Brna a vím, že tu mají kamennou prodejnu přímo na náměstí, takže bych to u nich klidně vzal :-)
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků