Nový telefon 6000 - 7000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mark326 22. 10. 2016 13:49

Zdravim

poohlížím se po novém telefonu do max 7000 Kč. Rád bych max 5". Podmínkou je LTE (800 MHz), na internetu jsem pořád, často také používám GPS a hodně fotím. Ideální by byla co největší baterie a zárověň i co největší výkon. V užším výběru kandidátů mám Honor 6, Lenovo Vibe Shot a Xiomi Redmi 3S, Další kandidáti jsou Honor 7 lite, Hoawie P9 lite, oba jsou 5,2" a "pouze" 2 gb ram. Možná ještě Lenovo K6 a Lenovo K5 plus ale nejsem si jistý výkone a výdrží baterie.

Který by jste volili vy ? Prosím poraďte dík. ;-)
mark326
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Huzy 22. 10. 2016 14:37

Samsung A5 2016 :)
Huzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2016 14:48

mark326: na co potřebuješ co největší výkon, když neuvádíš, že hraješ náročné hry?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_78 22. 10. 2016 16:04

Xaomi Redmi 3S International.
Velká výdrž, pěkné fotky a slušný výkon.

Nebo Nubia Z11 mini.
Menší výdrž ale vysoký výkon a hodně pěkné fotky. A lepší konstrukce těla.
Petr_78
Junior

Odeslat příspěvekod mark326 22. 10. 2016 16:26

Huzy: Honor 6, Lenovo Vibe Shot a Xiomi Redmi 3S mi přijdou jako lepší volba než A5. A radši bych těch 5".

Nick Cave: Za co nejmíň peněz, co nejvíc muziky.
mark326
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 18:00

mark326 , zřejmě srandista ... lepší volba než A5 ? hmm...
anonymni

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 10. 2016 18:31

handy : si piš že je to lepší volba ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 19:42

A v čem je lepší Xiaomi, Honor 6 a Lenovo než A5 ? To mě opravdu zajímá ...
Požadavky tazatele : Výkon a fotografie. V obou případech A5 jasně vítězí. Bez debat.
A GPS ? Opět vítězí A5.

Spíš názor zastánce čínských srágor.
anonymni

Odeslat příspěvekod stm01 22. 10. 2016 20:08

Řekl odborník na značkové telefony. Je vidět, že ty jsi nikdy neměl v ruce telefon od Xiaomi. Takový co plácají tyhle moudra hezky vehementně pod svou odpovědí přímo miluju.
pro mark326:
SG A5 2016 je to moc hezký telefon, ale(dle mého subjektivního názoru) za ty peníze to není zas tak velká hitparáda. Po svých zkušenostech se Samsungy (SGS2, SGS4, SGN3) bych raději telefon s větší operační pamětí, aspoň 3GB RAM. Nástavba Samsungu je nenasytná. Lagování je zmiňováno v několika recenzích. Navíc i 16GB vnitřní paměti už není nic moc. Pokud si ho pořídíš tak ať slouží. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 10. 2016 20:18

tak tak .. si ten samsung užij .. take je zminovan nedostatečny vykon a o jeho nenažranosti nelze nepochybovat :-D
a s GPS neměj žádnych pochyb.vše zvláda konkurence uplně stejně ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 22. 10. 2016 22:38

Galaxy A5 mam a nelaguje, zatim ☺ S drivejsimi Samsungy nemam zkusenosti, ale pry posledni Touchwiz uz neni tak nenazrany.. Nicmene souhlasim, ze v pomeru cena vykon galaxy A5 nicmoc neni. Ja jej koupil v dvojite akci cashback + CSOB na nakupy, takze tenkrat za 5500 kc se docela vyplatil. A v ruce pusobi A5 fakt luxusnim dojmem ☺
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 10. 2016 13:18

Cela rada A od Samsungu je jenom navonena predrazena bida - nebrat.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarry5 23. 10. 2016 13:49

Připojím se k dotazu, vybírám telefon do 7000 a aktuálně mám 2 favority:
Asus ZenFone 2 ZE551ML 4GB/64GB
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB/32GB Global Special Edition

Telefon používám na maily, čtení, chrome, jako navigaci a hraju i hry (nepotřebuji 3D novinky, ale hraju třeba SW Galaxy of Heroes, což není zrovna nenáročná hra na HW). Telefony měním tak po 3-4 letech, tak chci, aby něco vydržel (ale nejsem rozbíječ, ještě se mi telefon rozbít nepovedlo).

Asus znám, prostředí se mi líbí. Další plus pro něj je značka, paměť a úložiště (i když myslím, že s 3/32GB v případě Xiaomi bych si v pohodě vystačil). Trochu mám strach o výdrž baterie (ale není to zásadní) a konstrukci telefonu.

Xiaomi asi nemám možnost nikde vyzkoušet, nejsem si moc jistej MIUI prostředím a celkovou odladěností telefonu. Plus je kovová konstrukce?, baterie a o tisícovku nižší cena.

Nechce se mi hned pouštět do flashování jiného systému, předpokládám, že budu fungovat s tím, co v telefonu bude + oficiální aktualizace. Telefon jsem zatím vždy rootoval, ale aktuálně hlavně kvůli malinkému úložišti v současném telefonu, tento problém s novým odpadne, tak možná ani nebude root potřeba. Obecně chci, aby byl telefon rychlý, bez SW problémů a s funkčním LTE. Na kvalitě foťáku mi moc nezáleží.

Vyplatilo by se případně počkat na něco, co vyjde do konce roku s cenovkou do 7000? Požadavek je 5,2 - 5,5" fullhd, alespoň 3GB RAM, 32GB úložiště + sd karta. Dual sim nepotřebuju a nešel bych do noname číny (asi ani do Lenova), s Xiaomi to mám tak na hraně :-)
Jarry5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hekrhy 23. 10. 2016 14:30

Jarry5: ten Xiaomi Redmi Note 3 Pro mám asi týden a zatím podle mě super telefon (a to mám verzi s jen 2GB/16GB). Telefon je opravdu kovový (hliník), zpracování v pohodě. MIUI je sice dost změna oproti čistému Androidu, ale dá se na něj rychle zvyknout. Navíc je slušně odladěný, plynulý, nic se neseká apod. On taky ten procesor v telefonu není žádné ořezávátko :-)) K tomu má oproti Asusu větší baterku, čtečku otisků, nebo třeba možnost natáčet UHD video. Takže se té značky vůbec neboj, je to sice čína, ale úplně jiná liga než klasické levné čínské "noname".
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adrenalic 23. 10. 2016 15:06

mark326: být tebou, hecnu se na 8k, a vezmu jeden z P8, Honor 7 či Nexus 5X, vše v CZ distrbuci. "Blbej" litr tě tady výkonnostně katapultuje o celý jeden level výše.
Z těch, co jsi jmenoval, je to celkem prašť jako uhoď, tam bych volil podle vzhledu. Snad jen u Redmi 3s bych byl zatím opatrný, všimnul jsem si stížností na stabilitu prostředí této globální lte800 verze.

-- 23. 10. 2016 16:11 --

Jarry5: z pohledu toho, na co telefon používáš, je Redmi Note 3 global bezkonkurenční volba. Nic v podobné kombinaci výkonu a ceny v dohledné době vyjít nemá.
adrenalic
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků