Moto g4(plus), redmi note 3 pro nebo jiný ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KLUC94 26. 9. 2016 18:26

Zdravím, po 3 letech jsem se rozhodl opustit Samsung Galxy Fame a pořídit si něco lepšího. Rozpočet je kolem 7000 Kč. Na Alze mám ověřenou ISIC kartu, takže tam mám cca 200-300 Kč slevu. Telefon používám na hraní her, fb messenger, poslech hudby při cestování do školy (nejsem audiofil, mám spíše hudební hluch..), sem tam opakování z PDF při cestě na zkoušku, volání a sms jednou za čas.

Od telefonu očekávám hlavně :
1) výkon - plynulý systém, bez záseků a na hraní různých her. Dobré by bylo aby telefonu vydržel plynulý systém i po 2-3 letech.
2) Výdrž aby byla alespoň 1 den nějakého normálního používání ( net, hudba, ..).
3) Fotoaparát aby dělal nějaké solidní fotky, na dovolenou beru normální fotoaparát takže to zase nemusí být extra třída.
4) 32GB verzi nebo slot na kartu
5) Rozměry - max 5,5" , čím menší tím lepší
6) Dual sim by bylo +, momentálně mám předplacenku od T-mobile kde jednou za 3-4 měsíce dobiju 400Kč, ale přemýšlím od předplacence od kaktusu na data.
7) Rychlonabíjení by bylo taky fajn.
6) USB-C bych bral jako + do budoucna, ale v téhle kategorii jej snad žádný mobil nemá.
7) Se čtečkou otisků prstů nemám zkušenost, takže nevyžaduji ale nejsem ani proti

Zatím vybraní kandidáti:
1) Moto G4 (plus) -
+ vidím v čistém androidu, který by taky nezatěžoval pamět
-a nejspíše asi plus model, kvůli rychlonabíječce v balení, lepšímu foťáku a má i čtečku otisků,
2) Xiaomi Redmi Note 3 pro (3GB/32GB)
Číňany moc nemusím, ale 3 spolužáci mají Xiaomi a jsou s ním velmi spokojeni, tak si říkám že asi nebude špatný
- dobrý SoC
- 3GB ram
- chybí LTE 800 ( je to do budoucna větší problém ?)
3) Huawei P9 lite
4) Lenovo Vibe P1 Pro

EDIT :
Ještě jsem zapoměl doplnit že + by byla podpora (update) popř. po záruce nějaký custom ROMky.
Naposledy upravil KLUC94 dne 26. 9. 2016 18:40, celkově upraveno 1
T290 -> M65 -> E50 -> Galaxy Fame -> Xiaomi Mi 4c -> Xiaomi Mi 8 -> ???
KLUC94
Junior

Odeslat příspěvekod nemesiss 26. 9. 2016 18:28

Xiaomi Mi4c je ve více ohledech lepší než note 3
nemesiss
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2016 18:31

Nejlepší foťák z těch cos vybral má Moto G4 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KLUC94 27. 9. 2016 19:22

To Mi4c vypadá zajímavě, nemáte s ním někdo osobní zkušenosti ? V recenzích psali že ještě není plnohodnotně přeloženo vše, že v nastavení je někde pořád angličtina. Ale nevím jestli už se to mezitím nedoladilo.
Dnes sem se koukal u kamaráda co má Mi2 a nastavení mi přišlo na 1. pohled docela známé jako z čistého androidu, ale nic jsem neproklikával, spíše jsem to jen přejel pohledem.... Navíc říkal že je s ním spokojen, ale že při aktualizacích (cca 1x týdně) se mu přes noc instalují a pak mu nezvoní budík. Další věc je že když má oznámení updatu z Google Play tak jsou tam čínské znaky. Nemá MIUI nějaký další takové problémy ?
A když teď vyšlo nove Mi5s kde základní model má stát okolo 9k, dá se předpokládat že by se Mi5 slevnilo na cenu cca 7-7,5k ?
T290 -> M65 -> E50 -> Galaxy Fame -> Xiaomi Mi 4c -> Xiaomi Mi 8 -> ???
KLUC94
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 9. 2016 19:49

Xiaomi Mi4c nemá LTE 800MHz
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemesiss 27. 9. 2016 22:21

Nikde není napsáno že je LTE podmínka a myslím, že nedoporučit dobrý mobil jen kvůli tomu, že by někomu mohla vadit absence našeho LTE, je blbost, protože se najde spousta lidí (včetně mě) kteří LTE nepotřebují a nevyžadují.
nemesiss
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 9. 2016 22:33

Mýlíš se, naopak je drtivá většina uživatelů, co by si bez LTE smartphone nekoupila, a těch co jim stačí pomalé 2G nebo 3G ve městech je velmi málo, projdi si weby, kde se tomuto tématu věnují a názory v diskuzi (mohu ti předem prozradit, že téměř všechny se shodují v tom, že bez LTE nemá smysl mobil kupovat)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemesiss 27. 9. 2016 23:05

Tak to ber takhle, tazatel se o tom, že by mu absence LTE vadila, nezmiňuje. Tím pádem LTE nevyžaduje a opravdu chceš radši doporučovat mobily s polovičním výkonem a LTE, než mobily s výkonnem vyšším (1. věc a tedy i ta nejdůležitější, kterou od telefonu tazatel očekává)?

-- 28. 9. 2016 00:07 --

KLUC94 píše:To Mi4c vypadá zajímavě, nemáte s ním někdo osobní zkušenosti ? V recenzích psali že ještě není plnohodnotně přeloženo vše, že v nastavení je někde pořád angličtina. Ale nevím jestli už se to mezitím nedoladilo.
Dnes sem se koukal u kamaráda co má Mi2 a nastavení mi přišlo na 1. pohled docela známé jako z čistého androidu, ale nic jsem neproklikával, spíše jsem to jen přejel pohledem.... Navíc říkal že je s ním spokojen, ale že při aktualizacích (cca 1x týdně) se mu přes noc instalují a pak mu nezvoní budík. Další věc je že když má oznámení updatu z Google Play tak jsou tam čínské znaky. Nemá MIUI nějaký další takové problémy ?
A když teď vyšlo nove Mi5s kde základní model má stát okolo 9k, dá se předpokládat že by se Mi5 slevnilo na cenu cca 7-7,5k ?


Česká ROMka z miuios.cz kompletně přeložena je a pokud nechceš týdenní aktualizace, stačí přejít na stable verzi
nemesiss
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 9. 2016 00:08

KLUC94 píše:Xiaomi Redmi Note 3 pro (3GB/32GB)
Číňany moc nemusím, ale 3 spolužáci mají Xiaomi a jsou s ním velmi spokojeni, tak si říkám že asi nebude špatný
- dobrý SoC
- 3GB ram
- chybí LTE 800 ( je to do budoucna větší problém ?)

Tady to píše o tom LTE, to není problém do budoucna, že chybí, to je fail už teď kupovat smartphone bez všech pásem LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemesiss 28. 9. 2016 13:09

On se pouzé ptá na to, jestli bude asbsence LTE problém a posuzovat, jestli je fail kupovat mobil bez LTE, je osobní názor každého člověka. Samozřejmě že i když LTE nevyužívám, hodí se mít ho do budoucna, ale znovu se dostáváme k tomu, že doporučit někomu (kdo LTE nikdy (nebo po dobu co bude vlastnit tenhle mobil)nevyužije) mobil s polovičním výkonem a LTE, místo mobilu s vyšším výkonem moc užitečné není.
Takže nejlepší by bylo, kdyby tazatel zhodnotil to, jestli někdy plánuje LTE využívat a napsal to sem.
nemesiss
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 28. 9. 2016 14:18

Vlastním mobil s LTE i bez LTE a řekl bych, že jsem schopen porovnat rozdíly.

Pokud prodatujete měsíčně do 1.5GB dat na mobilních sítích, tak Vás LTE nemusí zajímat.

S LTE na S7 prodatuju měsíčně průměrně 7 až 10GB u virtuála s LTE TMO. Na MX4Pro bez LTE jsem měl několik měsíců SIM Tesco a pofupovou rychlostí bez LTE jsem měl každý měsíc kolem 2GB dat. Nyní používám sim s virtuálem s LTE v síti TMO a prodatuji měsíčně kolem 2GB až 3GB, v Praze rozdíl mezi rychlostí načítání webu mezi 3G a LTE není fakticky postřehnutelný. Na vesnicích, kde se pohybuji je většinou 3G a jen občas EDGE, to je pomalejší, necítím se však nijak limitovaný pro čtení webu, i když load třeba trvá dýl.

Kdybych měl rozhodnout jestli výkonný mobil bez LTE nebo šunku s LTE, tak nepochybně volím bez LTE.

Stejně životnost telefonů nebývá delší než 2 roky, takže radši za 6K Xiaomi a za dva roky si koupit nový, než podobně výkonný mobil za vyšší cenu.

Zase spousta čínských značek už má evropské LTE frekvence, i když ty nejkvalitnější jako Xiaomi a Meizu Evropu úspěšně ignorují.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KLUC94 28. 9. 2016 14:41

Děkuji všem za rady, co se LTE týče, s daty v mobilu zkušenost nemám takže to byl spíše dotaz s tím pásmem 800. Bydlím kousek od Brna kde má T-mobile pokrytí 3G (tudíš i kaktus), a do školy dojíždím taky do Brna a moc necestuji, takže by to snad vadit nemuselo.
Co se plánu s daty týče, počítám s max 0,5 GB za měsíc. Aplikace stáhnu doma přes wi-fi a na prohlížení webu mám doma PC. Takže data půjdou nejvíce na messenger, sem tam web, popř nějaká hra občas.
A co výhled do budoucna ? Nebudou chtít operátoři nižší standardy vypínat ?

Pokud bych se rozhodl jít do Xiaomi, jaký obhcod doporučujete ? nějaký zajetý jako mironet ? Nebo např http://xiaomimobile.cz či https://www.beryko.cz/

nemesiss píše:-- 28. 9. 2016 00:07 --
Česká ROMka z miuios.cz kompletně přeložena je a pokud nechceš týdenní aktualizace, stačí přejít na stable verzi

Předpokládám že bych potom přišel o záruku ?
T290 -> M65 -> E50 -> Galaxy Fame -> Xiaomi Mi 4c -> Xiaomi Mi 8 -> ???
KLUC94
Junior

Odeslat příspěvekod nemesiss 28. 9. 2016 22:29

Rozhodně xiaomimobile.cz a neboj, o záruku nepříjdeš
nemesiss
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 9. 2016 22:44

Moto G4 (Plus) dostane Android 7
http://mobilizujeme.cz/clanky/lenovo-chysta-android-7-0-pro-letosni-modely-moto-z-a-moto-g/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KLUC94 28. 9. 2016 22:49

To zní fajn, a co to Mi5 ? Na kolik by po začátku prodeje Mi5s a Mi5s Plus mohl cenově padnout ?

EDIT:

tj zas plus pro Moto, tak já nevím :D
T290 -> M65 -> E50 -> Galaxy Fame -> Xiaomi Mi 4c -> Xiaomi Mi 8 -> ???
KLUC94
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků