Tablet pro čtení obrazových učebnic + práci

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lada777 25. 9. 2016 12:29

Ahoj všem,
potřeboval bych poradit ohledně nákupu tabletu. nyní úvod. Pracuji na VŠ a často se učím, mám řadu textů s obrázky.. Často tyto texty čtu v elektronické formě (černobíle vytisnuté mě tak dobře nelezou do hlavy - mám vizuální paměť...) + řadu dalších věcí...filmy, obrázky apod. Mám tablet Sony xperia Z3 tablet compact 8´´ a jsem s ním nadmíru spokojen, učím se z něj v tramvaji apod. Před týdnem jsem koupil Lenovo Yoga s Hd rozlišením 10´´ a hned jej vrátil - displej me nevyhovoval, rastr + špatné podání barev, tedy by tablet měl mít co nejlepší displej. Ze zkušeností z lenova vím, že nechci na tablet Windows. Moje dotazy:

1. Pro moje účely - zejména učení....bude přechod z 8´´ tabletu na 10´´ krokem kupředu nebo to není znatelný rozdíl?? Na 8´´oceňuji lehkost a mobilitu, ale s 10´´ moc zkušeností nemám co se týká přenášení (na stacionární práci mám desktop a 15´´notebook).

2. V případě, že je 10´´ vhodný, zvažuji mezi 2 tablety
Ipad Air 9,7´´ 64 GB wifi+LTE
nebo Sony Xperia z4 tablet.

Jen na okraj (TOTO NENÍ POKUS O FLAME, potřebuji pouze poradit a sám nechci experimentovat, aby to dopadlo stejně žalostně jako u výše zmíněného Lenova). Nyní co beru za + a -
Ipad - myslím, že má odladěné prostředí a nemusím se o nic starat (optimalizace apod) a můžu pouze konzumovat. Možná zkusit něco nového + myslím, že má velice kvalitní displej, který vyhovuje mým potřebám. Nelíbí se mi uzavřenost systému a nekompatibilita se vším (jiný konektor) + drahé příslušenství a politika Apple tahat peníze.
Z4 tablet - mám Z3 tablet compact a spokojenost, ale nutnost stále aktualizovat a čistit systém. Nejsem, ale natolik pokročilý uživatel, abych využil potenciál Androidu. Na druhou stranu se mi Z4 líbí a se Z3 mám dobré zkušenosti.

Co stylus (podtrhávání) apod Jako přidaná hodnota by bylo, abych mohl nějak rozumně zapisovat na přednáškách informace a nemusel sebou tahat 15´´NB. Co byste mi prosím doporučili?? Má smysl kupovat nový tablet popř jaký? Díky předem všem za rady a trpělivost :-)
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2016 13:34

Mám téměř 2r Lenovo Tab S8 LTE a super za tu cenu :-) také jsem nějaký čas uvažoval o 10p ale po vyzkoušení jsem od toho ustoupil, zbytečně velké… ideál 8p nebo 8,4p. Podívej se na Samsung Galaxy Tab S2 8.0, Samsung Galaxy Tab S 8.4, Asus Zenpad S 8.0
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 25. 9. 2016 15:26

Díky za rychlou reakci,
já mám 8´´ palcový tablet Sony Xperia z3 tablet compact. Jsem s ním naprosto spokojený. Takže Ty si myslíš, že "upgrade" (pokud to tak lze nazvat) na 10´´ tablet je pro moje účely (viz první příspěvek) zbytečný? Mám právě taky strach, aby nebyl výrazně hůř mobilní a já neměl 10´´ palec, který by se mě ale nikam nechtělo tahat.
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2016 16:02

Já o tom přemýšlel taky, ale po několikanásobném vyzkoušení 10p tabletu, mj. Lenovo Yoga 10, Samsung Galaxy Tab S 10.5, Xperia Z, Z2, Z4 jsem zjistil, že je to zbytečně velké a hůře se s tím pracuje, takže jsem rád, že jsem zůstal u 8p :) ten lze držet v pohodě jednou rukou, kdežto 10p mi už přijde neskladný, 8p - 8,4p ideál, co potřebuješ si zazoomuješ, takže dle mne větší displej není třeba..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 25. 9. 2016 16:27

Já měl popravdě řečeno stejný smíšený pocit z té Yogy, kterou jsem koupil (přišla mi těžká a hůř mobilní), právě proto jsem pomýšlel na Z4 tablet nebo Ipad Air (jsou jak pírko) a říkal jsem si, že mě může nahradit i netbook na přednáškách (s bluetooth klávesnicí). Ale pocitově se s Tebou ztotožňuji...když mám skvělý 8´´ tablet, je asi zbytečné kupovat 10´´ myslím, že budeš souhlasit. Každopádně Ti moc děkuji za rady.
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2016 16:33

Ten Asus Zenpad S 8.0 a Samsung Galaxy Tab S2 8.0 jsou lehké tablety s poměrem stran 4:3, u nich jsem měl absolutní pocit, že 10p tablet netřeba.. Ale rozhodnutí, kterou velikost vybereš, je čistě na tobě :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SirionRazzer 25. 9. 2016 16:39

Pro stejný scénář používám Lenovo Miix 3 10.1. Poznatky: Psaní a podtrhávání bez Wacomu nejde. Hmotnost je špatná, Windows 10 jsou ovladatelností nesrovnatelně horší než iOS nebo Android.

Kdybych teď vybíral, tak za nejlepší tablet pro toto použití považuji iPad Pro 9.7, protože stylus, hmotnost, okraje pro pohodlné držení a mnoho stojánků a pouzder. Pak již zmíněné Samsungy, kvůli snazší práci s úložištěm, navíc Amoled. Menší velikost než 8.4 bych nebral, nebo se uskroluješ k smrti. Nechtěl bych Androidí tlačítka na spodním rámečku, jak to mají ty Samsungy, protože tablet je na rozdíl od smartphonu potřeba za něco čapnout. iPadí tlačítko mi přijde praktičtější. Dívej se i kde je díra na jack a nabíječku, pokud budeš muset nabíjet při čtení a něco poslouchat.
SirionRazzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vysla9 25. 9. 2016 17:57

Nick Cave píše:Ten Asus Zenpad S 8.0 a Samsung Galaxy Tab S2 8.0 jsou lehké tablety s poměrem stran 4:3, u nich jsem měl absolutní pocit, že 10p tablet netřeba.. Ale rozhodnutí, kterou velikost vybereš, je čistě na tobě :)



Galaxy tab S2 9,7 poměr stran 4:3 dává display o velikosti stránky standardní učebnice. Není lacinej, ale teď jsem spokojenej, amoled display a výdrž cca 7 hodin. Jo a koupil jsem si k němu originální pouzdro (má v sobě magnety, takže se dá různě napolohovat a navíc se tablet uspí jen zavřením pouzdra).
Vysla9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 26. 9. 2016 07:44

Na čtení, váhu a výdrž mi nejlepší přijde IPad. I ten větší je lehký dost i ten větší a mini neváží skoro nic. Můžeš klidně vzít nějaký starší, fungovat bude všechno a cena není hrozná.


U tab S2 mám problém, že docela hřeje, ale je taky super lehký
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada777 15. 10. 2016 10:44

Ahoj, stále vybírám a jak teď vyšel asus zenpad Z500m 10, jsem pro něj téměř rozhodnut (dobrá cena, podpora stylusu, kovové pouzdra atd). Co si o něm myslíte??
Jediné, co mě výrazně limituje, že nemá podporu LTE. V zahraničí jsem již viděl recenze na LTE verzi, ale naše obchody (Euronics a Kasa) nabízejí pouze wifi verzi. Nevíte někdo, plánuje se k nám podívat i LTE verze, popřípadě kdy?? V tom případě bych počkal na ni (pokud tam nebude příplatek 5000Kč ;-) (.

Díky Laďa
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 10. 2016 11:13

O tomto Huawei M2 10 LTE s podporou stylusu jsi neuvažoval?
http://tablety.heureka.cz/huawei-mediap ... -3gb-64gb/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 15. 10. 2016 11:16

Je to velmi horký favorit, ale pro asus by hovořil poměr stran 4:3 (super na učebnice)...
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 10. 2016 11:23

Na ten Asus Z500M 10 LTE se zkus zeptat přímo na ASUS ČR
https://www.asus.com/cz/support/?_e_pi_ ... 8957566936
btw já tu verzi s LTE nenašel, kde se o ní píše?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 15. 10. 2016 11:47

To je výborný nápad, díky, napíšu tam.
Našel jsem to na některých videích: https://www.youtube.com/watch?v=6NKeYH024fY
+ myslím, prémiový model by měl mít LTE verzi?

-- 15. 10. 2016 12:53 --

Už jsem tam napsal, jak mi odpoví, tak zde uvedu výsledek...
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 10. 2016 12:01

O té verzi s LTE se ani nikde nepíše, takže pokud není určen pro EU, tak i pásma LTE mohou být jiná
http://www.fony.sk/clanky/11541-asus-zenpad-3s-10-z500m
jinak obejít se to dá přes hotspot ze smartphonu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků