Zkušenosti s nakupováním elektroniky z Číny

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod apolo123456789 12. 8. 2016 18:03

Zdravim nevim zda to sem patři ale mam dotaz jake mate zkušenosti s kupovanim elektroniky z činy např. Z aliexpressu a za jak dlouho vam zboži dojede , jestli je to stejně kvalitni jak tady v česku a jestl ty ceny jsou tam v USD . Děkuji za odpoved no hate pls
Naposledy upravil Fíla dne 12. 8. 2016 18:49, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
apolo123456789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TeoCocs 12. 8. 2016 18:59

Drahšiu elektroniku by som odtiaľ nekupoval, z dôvodu reklamácie ale menšie drobnosti, tých by som sa až tak nebál
TeoCocs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apolo123456789 12. 8. 2016 19:26

Ja uvažuju o iphone 5 a tam by mi to vyšlo na 4000kč pokud jsou ty ceny tam uvedene v USD jinak tady v Česku bych za ten phone dal 8000kč . Znamy taky kupoval telefon z činskych stranek a v pohodě ale mu neni taky co věřit
apolo123456789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2016 19:49

iPhone z Číny, no nevím, abys nekoupil kopii nebo dokonce kopii kopie :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 8. 2016 20:40

Iphone z alika bude na 110% fake, dej sem odkaz a uvidíme.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2016 21:01

Risk za peníze.
Na každém volba.
Za mne, připlatit, a u nás ne u operátora např.Tmobile špatný s reklamací po roce...vlhkost, poškození, zásah - jedou servis za své...
anonymni


Odeslat příspěvekod roy1 13. 8. 2016 07:06

Tak jestli ti nevadí ty zmatky v popisu v tom prvním odkazu a to, že nejde upgradovat iOS, klidně své peníze vyhoď. Pokud budeš mít trochu štěstí přijde refubrished a aspoň to nebude čistý fake.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 13. 8. 2016 07:07

Což o to, pokud by to byla ve skutečnosti levná kopie s Androidem, tak by snad Ali peníze vrátil, ale je to jen "snad". Pak počítej s tím, že nad 22 eur platíš 21% DPH a nad 150 eur navíc clo (což si musíš buď zajít vyřídit sám, nebo se nechat zastupovat ze strany ČP za dalších 180 Kč). Šance, že to projde jako "gift", nebo s nižší uvedenou než reálnou hodnotou tu je, ale rozhodně na to nelze spoléhat. A dále reklamace, Ali garantuje bezproblémovost jen zhruba dva až tři týdny po obdržení výrobku, pak už je to čistě na obchodníkovi, jak se k věci postaví. To, že je v odkazu uvedeno 6 měsíců záruky je hezké, ale jak ji budeš po drobném čínském obchodníkovi případně vymáhat? Záruku je problém mnohdy vymoci i u českého obchodníka, natož u čínského.

Ali je skvělý na drobky, např. magnetický nabíjecí kabel na Sony Z3 mě vyšel na 50 Kč, přičemž přes Aukro by to bylo za zhruba 120 Kč a z nejlevnějšího českého obchodu s dopravou přes 200 Kč. Dodací lhůta je obvykle kolem 3 až 4 týdnů, ale to se týká právě podobných levných věcí, kde je základní doprava zdarma dotovaná čínskou vládou. Dražší věci se posílají přes jiné dopravce, buď s dopravným navíc, nebo v ceně, a tam to může být kolem 10 až 14 dní.
Caderom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apolo123456789 13. 8. 2016 07:24

O tom DPH sem taky četl na internetu takze asi na to kašlu je to moc komplikovane než mit pak nějake problemy a jen tak co je lepši iphone 5S nebo iphone 5C ? Co by jste si vy osobne poridily
apolo123456789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 13. 8. 2016 08:43

Po stopadesatéosmé CLO SE NA MOBILY NEPLATÍ.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 13. 8. 2016 14:46

Z těhle fake iPhone je dobrý akorát Goophone, ne všechny, jen vybrané modely, viděl jsem je rozebrané a jsou technicky vyspělé, kvalitně vyrobené, dobré je objednat je přímo z webu společnosti.

Doporučit lze pouze ta varianta s HD panelem a MTK6735, docela dobře i fotí.
http://www.goophoneshops.com/82/100026

Ty faky od jiných značek jsem viděl taky v rozborce a nejsou dobrý, místo dual led je jen dvoubarevný sklíčko, nekvalitně vyvedený z levných komponent.


Třeba tenhle foun stojí ani ne 2500,- a je to mnohem lepší mobil, než fake iPhone.
http://goo.gl/BWnmYt
http://goo.gl/S7ePvO
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 22. 9. 2016 11:35

Mají ti **** nějakou šanci rozeznat mobil od powerbanky aniž by to otevřeli? Samozřejmě nevím co je na krabici snad jenom adresa :D
Objednal jsem mobil a powerbanku na alliexpressu a mobil už chytla česká pošta a mám čekat dopis... třeba budou chtít jenom prachy za doručení, ale asi ne
Neurotic
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 22. 9. 2016 11:40

Neboj mají a když to nepůjde rentgenem klidně balíček otevřou.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 9. 2016 21:23

apolo123456789 píše:O tom DPH sem taky četl na internetu takze asi na to kašlu je to moc komplikovane než mit pak nějake problemy a jen tak co je lepši iphone 5S nebo iphone 5C ? Co by jste si vy osobne poridily


A nebylo by lepší ten iPhone koupit třeba na Aukru? Nebude nový, ale není to problémové zboží. Sám jeden prodávám za 7.5k (iP5s64G).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků