Malý smart za rozumnou cenu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Septiker 13. 9. 2016 12:34

Zdarvím a prosím o radu.
Sháním MALEJ smartphone, tzn uhlopříčka max do 4". Fungoval jsem na Samsung Galaxy Young kterej mi naprosto vyhovoval (vim že je to "hračka pro děti" neni třeba to rozebírat). Bohužel v dnešní době kdy každej požaduje mít v kapse malou televizi se něco podobného prostě sehnat nedá, nebo alespoň mě se nedaří. Jediné co jsem našel je MyPhone Hammer IRON ale ten se taky už sehnat nedá.

Máte nějakej tip co by mě mohl nasměrovat:
Parametry: Úhlopříčka do 4" (lepe menší), Android (jedno jakej), RAM 1GB, rozumná cena cca do 3000,-Kč - všechno ostatní je mi u zadku

Díky za případné tipy
Septiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skimoto 13. 9. 2016 12:47

Zdravím - odpověď je jednoduchá: jedině BAZAR.

-- 13. 9. 2016 13:53 --

Ještě jsem našel Acer Liquid Z220 - jak funguje, nevím.
Lumia 1020 ---> Lg G4 ---> Nexus 5X ---> Nubia Z11
skimoto
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 9. 2016 12:57

Lenovo A1000. Podle parametru na GSMArene ma ten Acer treba zaostrovani u fotoaparatu, ale zas o tretinu mensi baterii.

Edit:
Pripadne prvni generace Moto E, sice LCD 4,3", ale celkova velikost stejna jako ten Acer nebo Lenovo.

+ S4 mini - opet LCD 4,3, celkova velikost podobna jako ty 4", ale cena nad limit
Naposledy upravil zivan dne 13. 9. 2016 13:13, celkově upraveno 4
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 13. 9. 2016 13:03

Acer z220 funguje, ale pomalu. A bude to plus minu tragedie u všech zařízení s 4", 1 Gb RAM, 4kovým androidem apod. Možná bych radši bral o 2,54 cm větší displej s tím, že se ten telefon aspoň bude moct používat, že budeš moci vzít hovor, že to nebude bazarový obstarožní kousek apod. ale je to na každém.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 13. 9. 2016 13:07

Doted mu bez problemu stacil Young asi i se Samsung nadstavbou a 768MB RAM. Tyhle horsi nebudou :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Septiker 13. 9. 2016 13:18

Na Lenovo A1000 jsem už koukal. Vim co mam v požadavkách tak extra výkon neočekávám. Potřebuju aby to zvládlo to co se od mobilního telefonu očekává + nějaký mapy, emailovej klient a možná jízdní řády až se budu potřebovat dostat z hospody večer přes město domu a schopnej prohlížeč nebo profláknutý AngryBirds abych se v tý tramvaji nenudil (jak píše výše, tohle mi Young pokryl bez problemu). Hlavním kriteriem je pro mě velikost nosim to různě po kapsách a všechno co má 4"+ je pro mě prostě moc velký a překáží to. Když mi tady někdo potvrdí že mobil s RAM 0,5GB jede bez problemu tak ani na tom 1GB netrvam (i když pochybnosti ohledně RAM 0,5GB jsou asi oprávněné)
Septiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 13. 9. 2016 13:41

Co Samsung Galaxy Trend Plus? Ještě se dá sehnat za cca. 2900 nový. Jeden z příbuzných ho má a je super.

http://www.mobilsmart.cz za 2880, 4"display, 768 MB RAM a vše kromě LTE
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod banner 13. 9. 2016 15:27

Nakup z druhe ruky je mozny? Ja levnym droidum neverim a na spolehlive nenarocne pouziti by byl idealem iPhone 4. Daji se sehnat kusy, ktere jsou jako nove a cena je pod 3000. Droidy mozna prvniho pul roku budou rychlejsi, ale garantuju, ze pak se zacnou zpomalovat. Treba i takova konstrukce, fotoaparat nebo display jsou u 4ky porad skvele vzhledem k cene.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 9. 2016 16:10

dalsi co mele sra. ky.to ze znacna cast populace ktera se zajima o mobily je blba jak tago a neni schopna si zjistit zakladni kroky kdyz uz ji trapi ze kazdyho droida dovede do stavu klinicke smrti svoji pitomosti, neni rovno ze dany stav je nevyhnutelny.
To ze to pohnoji clovek co bojuje se zapnutim PC, chapu, jde to mimo nej, navic ho to nezajima. Ze clovek co chodi na lehce specializovany weby - to mi hlava nebere.
A v roce 2016 se bavit o mobilech s 512 RAM kdyz za 120 dolaru jsou v prodeji cnc metal konstrukce a 3 giga ram. To uz nechapu vubec.
link2sd resi zasadni problem ke kteremu dochazelo, v okamziku kdy jeden mountly oddil v internal ma mene nez 10 procent volneho mista zacina se android spomalovat, sys app padat. reseni je oddex, nebo repartition nebo link2sd, tvorba ext2 oddilu. Na soucasnych strojich prakticky k tomu nedochazi. To misto zraly i pitomy aktualizace systemovych app na pozadi. Ranu z milosti tomu dalsim krokem daval uzivatel - je to pomaly ? vycistime…
Jenze o link2sd , oddex atd se vi x roku ze je to reseni i na tech nejvetsich krumplech, kupodivu budou nekteri tvrdit ze je nevyhnutelne zpomaleni, pritom nevi ani pricinu zpomaleni.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 13. 9. 2016 22:55

Alcatel OT Idol 3 4.7", přijde ti moc velkej? Tak si ho osahej v obchodě, je to pidi telefon, nemá skoro žádné rámečky a jediný do 3000 se dá opravdu používat. Navíc má slušnou výdrž a dobrý foťák (za tu cenu bych si troufl říci excelentní). Většina 4" telefonů má takové rámečky, že to stejně je na úrovni 4.5-4.7".

Poslední celkem novou volbou je LG K4 LTE. Nic moc, ale má to LTE

Další možností je bazar, kde bych se podíval po Samsung galaxy S4 mini a Samsung galaxy A3 2015 oba telefony jsou velmi malé a použitelné.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lebka75 14. 9. 2016 07:40

Jj mám Alcatel OneTouch Idol 3 4,7 a fakt je velikosti jak jiné 4". Za 2990 Kč myslím dobrá koupě
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 9. 2016 07:55

Neni jak 4" modely, proti tomu Lenovu nebo i S4 mini je o 1cm vyssi a proti S4 mini je i o 0,5cm sirsi. A proti tomu Youngu je vyssi o 2,5cm.

Dost lidi se musi k vetsim telefonum "dopracovat", ja jsem treba v rodine pujcil na prechodnou dobu misto nejakeho nefunkcniho 3,5" Samsunga cinsky 5,5" UMI. Nejprve to byla pro majitelku silene velke padlo, ale po mesici si zvykla a z puvodniho pozadavku na 4" mobil nebo mensi byl nakonec 5" a je spokojena. Ale pred tim nucenym vyzkousenim by nic nad 4" nebrala.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 9. 2016 09:40

Jenom na okraj, nekdo tady zminoval moto E, prvni generace. Tak je pro ni venku Android 7, nicmene zatim v rozpracovane verzi, sestkovej v stable verzi. Takze na rozdil od sousty jinych variant starych, malych :-) ,moto E v tomto nezaostava
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 9. 2016 10:34

A je to oficialni verze a porad bez cestiny? Nebo uz ji tam pridali?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Septiker 14. 9. 2016 11:23

Nedalo mi to a při obědě jsem se šel na ten Alcatel OneTouch Idol 3 mrknout - no nevim nechci nikoho urazit ale jako malej ho může označit jen někdo kdo nosí v kapse "skorotablet". Problém je v tom že sem už jednou absolvoval asi půl roku s 5,5" a byl to pro mě očistec - zakončený prasklým (přelomeným) displejem o lavičku. Prostě do většího displeje asi nedorostu jak psal někdo výše.

LG K4 bohužel neměli, zkusim se na něj někde ještě kouknout.

Samsung Galaxy Trend má partnerka a je to asi maximum (co se rozměrů týče) co jsem ještě ochoten přijmout.

Děkuji všem za rady vezmu si je k srdci ;-) ale mam obavu že novej telefon to asi nebude, spíš bazar - kdyby jste někdo našel slušnej inzerat tak sem s nim
Septiker
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků