Lumia 950 vs. Nexus 5X vs. ???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eralindy 23. 8. 2016 21:38

Vybírám mezi temato dvema mobily... hlavní priorita jsou Fotky
Lumia je oznacovana za fotomobil ...ale nexuse taky hodne chvali v diskuzich.
cena do 8tis....

Pripadne nejaka jina alternaiva? co by jste doporucili ?

Nyní mám Lumii 640 a da se rict spokojenost .. az na pomalejsi messenger...jinak cajk ..
Driv sem mel droida HTC desire X a zadna hitparada.... to same Yoga tablet s 2 gb ram pouzivana jen na net ..
toz mam trochu obavy z toho nexuse jak casem pofrci ...
Eralindy
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 23. 8. 2016 23:02

Pokud ti jde opravdu o fotky, tak rozhodně L950...líbí se mi i takové doplňky jako jejich automatická synchronizace s Onedrive, tak pak jen přijdeš k PC a můžeš s nima okamžitě dál pracovat.
Asi to lze nastavit i na androidu, ale to jsem nezkoušel.
No a pokud potřebuješ nějakou konkrétní aplikaci, dobře se rozmysli jestli koupit.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod riki 23. 8. 2016 23:14

Tak jasně,že to jde i přes android,jako vše,stačí přijít na wifi nebo to mít zapnuté i u dat a je to synchronizované,to jde skoro všude a u všeho...a kvůli fotkám kupovat další Lumii se snad vůbec nevyplatí...Nexus fotí dobře,tak není co řešit...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladin2 24. 8. 2016 04:20

lumia 950 není fotomobil .ale superfotomobil .Je o třídu lepší než Lumia 1520 a to byl velice kvalitní fotomobil.Radši vezmi větší verzi XL. Jiná stejně kvalitní alternativa není za peníze vydané za Lumii 950XL.Je lepší než S7 a fotí v noci stejně kvalitně jako normalní foták. pořízené Lumii 950XL .Noční fotky pořízené Lumii 950XL v porovnání s Lumii 1520 mě teda velice příjemně zaskočily. Tam je vidět evidentní rozdíl třídy a to jsem považoval Lumii 1520 za velice kvalitní fotomobil. Vyzkoušej na L640 UWP aplikaci Action note současně s pc a jak krásně do operačnímu systému zapadne jen je třeba zaplatit 80 Kč za možnost synchronizace mezi mobilem a pc .Jinak appky jak pro mobil či pc jsou zdarma.To je aplikace ,která dlouhá leta chyběla na synchronizaci mobilu a pc.Cokoliv na pc uděláš jakoukoliv poznámku a chceš mít v mobilu tak to krásně převede do mobilu a naopak.Třeba přenese do mobilu i celý živý odkaz na jakýkoliv web,V zásadě omezuješ použití klávesnice na minimum. Ještě pruběžně koumám co ta aplikace dovede ,ale jedno je jisté ,že ohromně ulehčuje přenos poznámek z mobilu do pc a opačně.Funguje na win 10 a win 10M
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eralindy 24. 8. 2016 19:09

Riki proc by se lumia nemela vyplatit?
Eralindy
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 24. 8. 2016 19:52

Mrtvy system.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 24. 8. 2016 22:46

Na fotky a v součanosti kvůli konektoru lumii, ale celkově spíš Nexus (nefotí zase tak zle a co jsem viděl, tak uměl například poměrně solidní "360 stupňové koule", o takové kvalitě si lumie s photosynthem mohou nechat zdát, pokud máš rád focení celkově, oceníš, co já vím, možnost aplikací pro vzdálené ovládání foťáku na androidu...)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 25. 8. 2016 12:35

Konektor má Lumie i Nexus stejný. Co do focení má Lumie asi něco málo navrch (větší detailnost, fototlačítko, které je ale celkem pochybné kvality), každopádně do fotoaplikací a dalších fíčurek je samozřejmě Android mnohem lepší. Jen ta omezená paměť Nexusu může být problém. Co do baterky to bude vyrovnané.
Nechic
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků