Telefon do 12 000 Kč, náhrada za Sony Xperia Z1

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mickielli15 27. 7. 2016 11:58

Zdravím a rovnou říkám, že tuto žádost o radu dávám na více fór formou copy-paste, prostě abych zasáhl více rádců :-)

Mám svoji Z1, které vypršela záruka, ještě v záruce mi na poslední chvíli vyměnili vibrační motorek a zapínací tlačítko. Jinak šlape krásně. Mám na ní ale kupce a postupně jsem se rozhoupal k tomu, že pořídím nový telefon.
Chci koupit telefon na delší dobu, tak by měl býti dobře "futureproof", neboli aby nezestárnul hlavně po stránce železa, morální zastarání je mi u zadku :-)

Rozpočet mám - no, nechce se mi, jako každému, vyhazovat peníze. Když se to vejde do 8000, bude to skvělé, ale pokud by to mělo smysl, jsem ochoten dát třeba 12000 (což se mi teda moc nechce, ale budiž) :-)

Maximální rozpočet: 12000
Místo nákupu: preferuji ČR, ale nebráním se v krajním případě webu výrobce, popř. prověřený eshop zahraniční
Předpokládané využití zařízení: práce, multitasking
Požadavek na značku: tradiční značka výhodou :-)
Vlastnosti displeje: 5.5" a výš, ve vyjímečných případech trochu méně (prostě více, než 5"), ale od displeje čekám vysokou kvalitu
Rozlišení: z osobních důvodů bych nejraději Full-HD, ale když to jinak nepůjde, vezmu i vyšší :-)
Výkon: co nejvyšší
Procesor - výkonově ASPOŇ Snapdragon 650/652 a výš, určitě ne Snapdragon 61x a níž / nebo výkonové paralely od Kirin, Exynos, Intel a MTK...
...prostě spíš přebytek výkonu, než jeho rovnováha, či nedostatek
Interní paměť: 16GB+karta, nebo min. 32GB bez karty
RAM - tady je absolutní minimum 3GB, spíše bych rád 4GB, popř. více. pokudmožno rychlou PDDR4
Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje
Audio: nerozhoduje
Komunikace: všechna časká LTE.
Fotoaparát: nerozhoduje
Odolnost telefonu: výhodou
Senzory: chci kompas.
Baterie - no, asi je mi to jedno. Pokud bude ostatní (displej, výkon a odladěnost OS) špičkové.

NÁROČNÉ HRY NEHRAJU (když, tak Angry Birds a tetris, nebo šachy :-) ).

Ostatní požadavky: ... takže chci pokudmožno špičkovej mobil, vysoký výkon a špičkový displej, na druhou stranu ale nezáleží tak moc na baterii a foťáku. Požaduji bleskové reakce a mocný multitasking. Chytré funkce vítány (druhý displej na notifikace, otevření poklepáním, prostě vychytávky, co usnadní ovládání vítány).

... z dosavadního bádání mi zatím pod křídly výběru uvízly:

- LG V10 - ta myšlenka druhého displeje se mi moc líbí. Je mi to celé sympatické.
- One Plus 3 - vypadá to, že zatím se vychytávají počáteční mouchy, jinak to bude asi hodně dobrý foun. Třeba se mi líbí možnost upravit agresivitu multitaskingu pouhým přepsáním hodnoty v texťáku), na druhou stranu dost kusů trpí zelenými šmouhami na displeji...
- Samsung Galaxy S6 - ještě to zdaleka není staré železo a cena už není brutální...
- Samsung Galaxy S7 - no nevím. Ta už je drahá a dá mi tolik navíc?
- Sony Z5, - mám Z1, tak by to asi mělo smysl, ale cena je u Sony trochu přestřelená, asi hned po HTC, navíc Sonky se přehřívají, i když některé už ne moc, ale mám je jako rád :-) :-)
- LG G4 (není už starý?) a LG G5 - to asi není terno, nevím vůbec, co si o něm myslet
- Nějaké ty Huaweie (mate S, P8/9)? Nevím...
- některý z Nexusů?

... upřímně? Klidně bych zase vzal Xperii, ale zdá se mi, že konkurence ty roky vůbec nespala :D

.. jde mi taky o to, že prý i některé výkonné mobily se dovedou sekat při špatné optimalizaci OS od výrobce. Já chci např. pracovat na něčem v prohlížeči, odskočit si do SMS, pak přepnout na foťák, udělat momentku, pak mi někdo zavolá a pod tím jede navigace, ale mobil neodmlouvá a přepíná všechno hnedka, bez odkladů... chápeme se ? :DD Jako moje Z1 toto tak tak zvládala, ale vím, že už existují mobily, které toto dělají mockrát lépe a s lepším displejem, procesorem, RAMkou a tak dále...

... nebo mám počkat na některé Motoroly, Nokia prý taky chystá... nevím. Děkuji za komentáře a omlouvám se za délku textu.
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 27. 7. 2016 12:24

V podstatě stejný téma se tu nedávno řešilo, kup OnePlus3, pokud hledáš vodotěsnost, tak Sony Z5 5.2" na Samsung se vykašli, příplatek za S7 se nevyplatí a není ve skutečnosti moc vodotěsný, koukni na YT reviews, S7 často selhává a proniká do něj vlhkost.
viewtopic.php?f=2&t=1252908&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2016 13:12

Vzal bych LG V10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 27. 7. 2016 14:00

No pánové skoro přesně tak uvažuju... nejvíce mě to táhne právě buď k One Plus 3, nebo k LG V10, potom je trochu srdcovka Xperia Z3/Z5 a myslím si i na ty dva Nexusy (6 a 6P). Aspoň se smyčka trochu utahuje...

... od LG G5 nevím, co čekat a ostatní? Třeba Moto X-play, není moc frekventovaná... will see. Každopádně kdo bude chtít nahlas přemýšlet, sem s tím :-)
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 27. 7. 2016 14:27

Nexus 6 plastový od Motoroly rozhodně nekupuj.
Nexus 6P proč ne, ovšem za tu cenu se už moc nevyplatí, to bych radši vybral Z5 Premium.
Moto X Play je rozhodně dobrý telefon, lepší volba než Nexus 5X.

Kdybych vybíral sobě, tak OnePlus3 (Snapdragon 820, 6GB RAM, snadný root, široká podpora XDA...) nebo Z5/Z5 Premium/Z3+, Moto X Play.

LG V10 je moc hezký, skvěle fotí, je fakt rychlý a odladěný, ale hrubý výkon SoC není nic moc, dneska už se podle mě tolik nevyplácí s výhledem do budoucna.
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reactor 27. 7. 2016 15:33

Zajímalo by mě jak je na tom např. OnePlus3 s odolností vůči prachu? Má někdo zkušenost?

Jsem v každodenním kontaktu se sádrovým prachem a ten se dostane všude.

Galaxy SII na to trpěla, prach se dostal do foťáku do home button, všude.
Galaxy SIII bez problému, žádný prach problém nedělá. Většinu času je v koženém obalu.
Galaxy S5 má certifikaci, takže bez problému. Bohužel jsem si rozbil displej a hledám nástupce.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 27. 7. 2016 16:11

Motorola x play vlastním asi 14 dní a je to opravdu skvělej foun.Já měl předtím LG G2 ,TOS 4 hodiny a už musel na nabíjejdu.Tento mobil mi tohle dělá u time on screen po 8 hodinách a to se vyplatí.Rovněž GPS ,nebe a dudy.S LG G2 jsem nikdy nefixnul doma,tedy v panelovém bytě,s Motorkou fixuji do 50 sec. a venku do 15 sec.Nesplňuje ale tazatelovo kriterium a to procesor-Snapdragon 615 a velikost RAM-tady je jen 2GB .Ale výkonově nepociťuji nějaké omezení,i brutal naložený multitask jede v pohodě,samozřejmě nelze srovnávat s mobily za 20 patyků se Snapdragonem 820 a 4 GB RAM.A to se týká stejně hlavně např. loadingu her,desetina sec. při přepnutí screenu,nebo spuštění nějaké apky mi nevadí.Já osobně bych už nikdy nedal za foun víc jak 9 litrů,je to brutus,ale jsou to všechno spotřební krámy,které se serou stejně ať už stojí 5 nebo 30 tisíc. ;-]
jarmilagorila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 27. 7. 2016 16:12

Pokud jsi byl spokojenym uzivatelem xperie, zustal bych u ni.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Loader 27. 7. 2016 19:24

Ja bych se rozhodoval mezi V10 nebo OP3.

Ale jestli mas takovy budget, aby sis koupil Galaxy S7 - to je proste top smartphone soucastnosti. Akorat ten jejich priposrany TouchWiz .. je to hardwarovy skvost.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 27. 7. 2016 23:41

... S7 asi nepřipadá do úvahy, nemá u mě cenu vs moje potřeby vs velikost displeje. Asi je to výborný, ale pochybuju, že to, co jsem popsal a co potřebuju, dělá výrazně lépe, než ostatní. Pro moje potřeby se mi tedy jeví cool, ale předražená. :-)
Zužuji tedy výběr na:

1 - OnePlus 3
2 - LG V10
3 - Xperia Z5
4 - Huawei P9
5 - Galaxy S6


.., protože jsem ale chtěl spíše větší displej, největší favoriti jsou první dva. Je to psáno v pořadí, které teď intuitivně cítím.

... nechám si to projít hlavou nějaký čas a dojdu se na ně někam taky podívat... Je otázka, zda všechny najdu v prodejnách. Kdyby tu byl někdo z okolí Brna, kdo má OnePlus 3 nebo LG V10 (nebo i ostatní), budu vděčný za možnost si je omrknout. Díky zatim za informace a já se jdu trápit ujasňováním si priorit :-D

... jo ještě se mi tam prodral Huawei Mate 8... takovej šedej kůň :DD
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2016 23:55

Zajdi do Mobil Pohotovosti, tam by měli mít všechny kromě OnePlus3
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickielli15 1. 8. 2016 21:35

Děkuju za reakci,

byl jsem se na několik z nich podívat a samozřejmě mám ještě větší guláš. K tomu vyšla informace, že velmi brzy vyjde nástupce V10-ky, u kterého se samozřejmě bude očekávat spousta vylepšení, někde se hovořilo i o voděodolnosti. Takže trpím sice už silnou touhou se k něčemu rozhoupat, ale nástupce V10 mi taky *****í :-)

Moje poslední myšlenky se ustálily na těchto zařízeních:

Huawei P8 - kvůli velikosti displeje, odladěnosti OS a kompaktním rozměrům vůči displeji
Samsung S7 - tady je to asi jistota všeho dobrého. Ale Samsung obecně mi sympatický zas tak není a pro mě malý displej. Ale bez diskuse výborný foun.
LG V10 - tady furt váhám HLAVNĚ kvůli procesoru. Už není nejnovější, přestože výkon stále má... a baterie ... stěžuje si hodně lidí na hodně slabou výdrž...
Oneplus 3 - to je brouk v hlavě. Bez záruky, respektive komplikovaně uplatnitelná záruka. Jinak nejlépe připravený foun na následující roky.
... odolnost proti vodě má jen Samsung, odolnost mechanickou má naprosto výtečnou LG V10.


Jdu tedy přemýšlet a děkuju zatím za rady, které budou užitečné i pro ostatní...
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2016 22:06

Huawei P8… nemyslel jsi náhodou P9 :-)
jinak nový LG V20, až vyjde bude stát více než 15tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eskymák 1. 8. 2016 22:14

A nad Huawei P9 neuvažuješ nebo HTC M9+ ?
Eskymák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bolojang 1. 8. 2016 22:21

Pokud chceš telefon kupovat teď někdy, na V20 zapomeň. Představení v září, na trh se dostane bůh ví kdy, pak čekat na recenze....

P8?, také myslím že to bude P9 ne.

A V10, ta výdrž je opravdu slabá, alespoň pro mne byla, večera se telefon nedožil. I když se mi V10 líbila a i bych v té době odpustil soft trable, které prý vyřešila 6ka....nevím dal jsem se už nestaral, ta výdrž prostě ne, telefon byl vrácen. Další LG se slabou vydrží už ne, hledal jsem náhradu za G3 kterou jsem nabíjel 2x denně.
bolojang
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků