Levný Android nebo Windows

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lukik 21. 7. 2016 19:20

Zdravím,
poprosím o radu ohledně koupě nového stroje. Peru se s názory na operační systémy - Android vs. Windows. Osobně mám jen okrajovou zkušenost, WP mi přijde svižnější s menšími nároky, ale obecně slýchám, že je preferován Android. Měl jsem do teď mobily bez OS, tak prosím zkušenejší o radu. Potřebuji se občas připojit k internetu a na to je moje ASHA 311 docela nouzová varianta. Na druhou stranu jsem z těchto "hloupých" telefonů zvyklý na kompaktní rozměry a dlouhou výdrž baterky, což bych rád i u nového stroje. Vím, že to bude problém, ale přece..

Potřeboval bych
-prohlížet internet
-občas fotit
-slušnou baterku
-kompaktní rozměry a hmotnost
-nízká cena-max. 3 tisíce, asi bych šel i do bazarovky

Děkuji předem všem, budu rád za každý názor.
Luk

Edit:Koukám jako konkurenci Lumiím na Vodafone Smart Prime 6 (7). Nemáte s ním někdo zkušenost? Je to teda celkem pádlo.. :-) Doufal jsem, že se vejdu tak max. do 4,5".

Edit:Po pročtení dalších diskuzí se zatím jednoznačně přikláním k Lumii, asi 550. V této cenové relaci asi nemá cenu o androidu uvažovat. Mám obavu z té "nevyladěnosti" systému, která je velice náročná na HW vybavení. Oproti tomu W10 vypadají skvěle.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 21. 7. 2016 20:45, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny, nauč se editovat
lukik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milans74 22. 7. 2016 20:24

Dobrá voľba.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 22. 7. 2016 20:57

Obavy z nevyladenosti jsou klišé, android za tři tisíce je dnes o hodně lepší volba než jakákoliv mrtvola od MS za podobné peníze.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MrFail 22. 7. 2016 21:12

Ja by som tiež bral Lumiu.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 7. 2016 21:15

Vzdyt to ma mrtvy system. :pozor
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 22. 7. 2016 22:31

Ide o univerzálny systém, tak na mobily ako aj PC. Preto pochybujem, že by bol mŕtvy.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 22. 7. 2016 22:42

Pleteš si pojmy s dojmy. Systémy v telefonu a v compu jsou jiné. Jestli si myslíš že jsou stejné, nainstaluj W10 do telefonu a postni video jak to šlape, už se těším....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladin2 22. 7. 2016 22:56

Zdarec Vodafone smart prime 6 ani náhodou .Ten krám mám náhodou a nejraději bych s ním praštil o zed. Naštěstí ho mám je pro použití 2 aplikací.Jen jsem ho vyzkoušel ze zvědavosti a víc jak 50 appek neutáhne a funguje jak zpomalený film.Pokud možno tak pro tvoje potřeby by byla ideální Lumie 550, případně 650.Na focení by byla lepši 650. Základní aplikace abys zbytečně nemusel hledat jsou - jizdní řády - WMM
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 7. 2016 23:00

Nechápu že pořád přežívá nějaký názor o tom, že Android se sekačka a WP je smooth.
Děs čemu všemu lidé věří..
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 22. 7. 2016 23:27

Taky bych řekl beate. První příspěvek chvoje1 je toho důkazem.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 7. 2016 00:32

Z androidu bych neměl obavy. Lumie 550 je za ty peníze slušný stroj. Vyvaroval bych se mu, pokud chci co nejuniverzálnější stroj (Co si budeme povídat, na Windows je výrazně méně aplikací. Základ tam +- je a systém jinak funguje dobře).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 23. 7. 2016 04:49

Pokud nemas pozadavky na aplikace, bez klidne do toho wp. Problem je pak to, ze lidi nejak automaticky počítají, ze si pusti video na youtube (neni ofiko klient na wp), ze budou mit jízdní rady (na wp je app placena), ze tam je messenger (nefunguji moc notifikace, nema funkce z androidu apod.) a tak dale. Takze na zqkladni pouziti dnes ano, uz to dnes ale s wp10 taky neni zadny rychlik, pozor
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 7. 2016 05:22

No spíše bych se zajímal o důležitější a praktičtější věci. Má např. tvoje banka aplikaci pro WP? Protože aplikaci pro Android a IOS mají snad všechny banky v ČR, pro WP jen některé.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 23. 7. 2016 05:40

Urcite, banka je zasadni. Stejne tak ale i mail a kalendar, pokud pouzivas osobni nebo pracovni gmail, bez do androidu a ne wp atd. Druhá věc je to, že když někdo přeje z hloupeho telefonu na chytry, chce pak uz využívat nejake fce, ne mit jen 'hloupy' telefon s displejem dotykovym, s jidlem prostě roste chuť...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 23. 7. 2016 07:55

Čo sa týka Messengera ,tak to už dávno nie je pravda ,že nemá funkcie z Androidu (výnimka je funkcia volania)
MrFail
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků