Aktivní dual sim

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod never 10. 4. 2016 21:40

Čau všem,

prolítl jsem tohle fórum, internety, ale problém stále řeším :-)

Aktuálně sháním náhradu HTC One M7 dual.

Bohužel, zdá se až skoro nemožné. Sháním telefon minimálně stejných - lepších parametrů, velikosti max 5" a hlavně! Active dual sim (stejně jak má M7) a LTE aspoň na primárním slotu.

Cena nerozhoduje, už jsem ve stavu kdy se nebráním ani nákupu na amazonu třeba - jen potřebuji tipy na opravdu funkční active dual sim s LTE.

Dikec všem! :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uspa 21. 4. 2016 06:30

Co oneplus x? Dualsim, nabouchamej luxusne vypadajici peripalec s 3Gb operacni? Jde objednat primo pres e-shop oneplus. Zkus mrknout ;-)
uspa
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 21. 4. 2016 06:48

Microsoft Lumia 950 Dual Sim
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 4. 2016 18:13

Ta má 5,7"..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod For-ever2014 21. 4. 2016 21:35

5,2 , XL ma 5,7
For-ever2014
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 21. 4. 2016 21:41

seterwohipikule píše:Ta má 5,7"..

950 5,7''? No to snad ne.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ywann 23. 6. 2016 10:46

Připojím se s dalším dotazem.
Hledám si nový telefon, ale:
1.Bezpodmínečně musí podporovat Activ Dual SIM....nebo jak se to jmenuje. Prostě, aby to v případě uskutečňování hovoru na SIM1 oznámilo příchozí hovor na SIM2 a já se pak mohl rozhodnout, jestli původní hovor ukončím, nebo jen podržím.

2. Chtěl bych Snapdragon.....asi jsem zaujatý proti MTK, ale vzhledem ke zkušenostem prostě nemají dobrou GPS.

3. Vnitřní paměť alespoň 16GB, nebo možnosti dalšího rozšíření pomocí SD karty. Takže ne hybridní slot na SIM2, ale všechno zvlášť.

4. RAM 1,5 GB a víc.

5. Podsvětlená senzorová tlačítka, nebo tlačítka integrovaná do LCD.

Pokud by nějaký přístroj (podotýkám, že by to měl být Android) splnil prvních 5 bodů, pak bych ještě rád české LTE, FullHD (nebo lepší), kvalitní fotoaparát (ideálně s f/1.8 nebo lepší).

Velikostně někde okolo 5".

Nepotřebuji infraport, NFC, bezdrátové ani rychlé dobíjení, USB-C. Baterii neřeším, stejně u sebe nosím stále Powerbanku.

Takto si já představuji svůj ideální telefon......pokud by měl někdo tip, tak sem s ním....

Děkuji
Ywann
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 23. 6. 2016 12:18

2. Chtěl bych Snapdragon.....asi jsem zaujatý proti MTK, ale vzhledem ke zkušenostem prostě nemají dobrou GPS.

nové mají dobrou GPS, prošli mi rukama za poslední rok dva MTK a obě měli rychlejší FIX GPS než Lumia 640 se Snapdragonem (byl to fofr)...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 6. 2016 12:45

Tak. Dříve to platilo, teď už problémy s GPS nejsou. Ale tvá věc.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 23. 6. 2016 14:38

Rychlost fixu ale nic neznamená. mám telefom s MTK6735 a další se Snapdragon 410. Fixace +/- za stejný čas. Doma za oknem se MTK má už problém něco najít a zafixovat, Snap bez problémů. Jenže GPS nepoužívám doma za oknem, takže tohle by mně nevadilo. V autě se oba chovají stejně, teda s tím, že navigace s MTK je lehce opožděná, což je nepříjemné, pokud je několik odboček vpravo za sebou, Snap reaguje přesněji, nicméně použitelnost v autě je dobrá. Při pěší navigaci už je s MTK dost problém, ukazuje ve městě polohu třeba v paralelní ulici, nebo na budovách, Snap ukazuje 100% přesně. Stejně tak je u MTK problém se záznamem trasy třeba při pěší turistice, ten záznam má oproti Snapdragonu zajímvý tvar. Takže shrnuto, do auta a pro rychlé zjištění polohy bez problémů, ale na trackování MTK není dobrá volba. Zkušenosti mám se dvěma MTK a dvěma Snapdragon zařízeními, výsledek vždy stejný a bez ohledu na SW.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ywann 23. 6. 2016 15:01

Mezitím jsem koukal po netu a všimnul jsem si, že DualSIM Full Active mají některé Huawei a Samsungy. Konkrétně jsem viděl video s Ascend 7 (tam mi asi vadí ten Kirin a nemožnost mí obě SIM a ještě SD) a Note 3 DualSIM (ten ale asi v ČR neseženu).

Ohledně GPS je to jasné....lezu po lesích a městech a hledám kešky.....takže Qualcom je rozhodně lepší volba.
V autě s iGO jsem skutečně rozdíl nepoznal.....
Ywann
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 6. 2016 16:32

mtk 6735..to jako by jste o mtk nic nevedel, prahistorie.nema cenu tento chipset kterej se uz pres rok nedava nikam jinam nez do o.ebu kterych se chteji zbavit, doogee atd.Fakt do debaty o gps v dnesnich mtk bych to nemichal
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maikcrew 23. 6. 2016 19:42

No pokud by jsi snesl 5,5" můžeš sehnat Asus ZenPhone MAX ZC550KL z týdenní výdrží půl hodiny wifi aktivního použití nějaké to brouzdání po lte a zapnuté bluetooth kvůli hodinkám tak půl dne. Asi kdyby mobil valil nonstop vydrží méně. Dualsim funguje dobře. Obě simky jsou aktivní a mobil podporuje přesměrování hovoru tudíž ti jako u Samsungu bude zvonit druhé s žádostí o přepnutí hovoru dvakrát to pískne a můžeš přijmout hovor a přepínat mezi nimi. Akorát mohli dělat z menším displejem, ale zatím jsem si zvykl.
maikcrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedes 24. 6. 2016 12:55

Ywamann - s popisovaným využitím se vám nedivím, že preferujete Snapdragon nebo Kirin.
Ani jeden těchto procesorů nemá s GPS problém ani co se týče rychlosti fixu ani pokud jde o přesnost, byť rozdíly mezi jednotlivými typy jsou,ale spíše zanedbatelné.
Pokud jde o Ascend 7, tak to byl ve své době velmi dobrý smartfon, ale dnes bych se koukal spíše po něčem novějším, třeba Huawei p8 nebo P9. Tam je procesor výkonějsí a jsou tam paměťové varianty od 16GB výš.
Případnou alternativou je při stejném procesoru značka Honor, jde o velmi dobře vybavené modely s nižší cenou a většinou plnohodnotným dualsim slotem. Vesměs vybarete velikost 5", 5,2" nebo 5,5"
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 24. 6. 2016 14:37

Tak kirin zrovna nepreferuje....
roy1
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků