Android do 9 000 na běžné používání

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 11. 6. 2016 11:39

Ahoj,

rád bych si pořídil nový telefon, bohužel se svou Lumií 1020 jsem spokojen jen částečně (nedostatek aplikací, občasné sekání a padání aplikací). Rád bych si pořídil něco novějšího co bude svižný a vydrží alespoň 2 roky. Prošel jsem už kupu recenzí a nejsem schopný se rozhodnout. Mám zatím favority hlavně kvůli vzhledu a značkám, jak se mi jeví - Huawei P8, Huawei P9 Lite a Honor 7
Nejvíce se klaním zatím k Honor 7, ale zatím se trošku bojím ho koupit hned když má přijít jeho Lite verze a trošku doufám ve zlevnění.
Telefon používám na psaní zpráv a telefonování, čtení článků na webu a případně nějakej ten FB, fotím jen mobilem, tak by to mělo mít celkem dobré fotky, sem tam vyzkoušet nějakou app ale spíš mi jde o plynulost základního chodu mobilu plus tak 10 max 20 aplikací navíc

Moje požadavky
Android - klidně 5 ale pokud bude už 6 tak jen plus
Dual SIM - momentálně nepotřebný (spíše na SD kartu) ale do budoucna možná bude nutné mít druhou SIM
Vnitřní paměť: 16 GB (ideál by byl 32 GB ale je pravda, že jsem do teď vystačil s tím co mám a kartu nepoužil.
RAM: min. 2 GB
LTE fungující v ČR -budu mít předpokládám Vodafone
Baterka alespoň na den dle mého řekl bych skromného využívání
Cena: pokud se vejdu do 7 500 - 9 000 Kč tak ideá

Mockrát děkuju za rady
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod Tominas 11. 6. 2016 12:19

Honor 7 je výbonej telefon, vůbec bych se nebál ho koupit. Ta Lite verze bude samozřejmě levnější, ale těžko říct, jaká nakonec bude, když se u nás zatím neprodává. Musíme si holt počkat.

Jinak já myslím, že ideální by mohl být Asus Zenfone 2 ZE551ML. V české distribuci do 9 000 Kč, 4 GB RAM, takže plynulost naprosto bez problémů a to i za pár let, 32 GB vnitřní paměť + SD karty i Dual Sim (hodně telefonů umožňuje jen jedno - buď Dual Sim, nebo SD karty, jeden slot je zkrátka sdílený - tzv. hybridní Dual Sim, to tady není, Asus má normálně 3 sloty, aby šlo používat zároveň dvě SIM i SD kartu). Navíc jeden z nejlepších foťáků v cenový kategorii. Baterie průměrná, jeden den dá i při trochu vyšší zátěži. LTE pro ČR (i Vodafone) samozřejmostí.

EDIT: Android aktuálně pětka, ale už brzo by měl přijít Android 6 (oficiálně v 2Q 2016).
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 6. 2016 16:45

Do 9tis. koupíš v EU distribuci i skvěle fotící LG G4
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 6. 2016 17:06

Jdi do Honor 7. zlevnil pred par tydny.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 12. 6. 2016 17:27

Bohužel značce Asus asi nevěřím. Mám špatný zkušenosti z NTB a v mobilech jim prostě nevěřím.

O LG ještě popřemýšlím kouknu na něj někde a uvidíme. Díky moc za typy ale asi to vyhraje Honor 7 ale počkám si na uvedení 7 lite a uvidím zda nezlevní. :)
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 12. 6. 2016 18:03

To můžeš taky čekat do podzimu. :-)
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xlendi 12. 6. 2016 18:50

S tím, že zpracování notebooků Asus stojí za starou belu souhlasím, ten Zenfone ale vypadá dost dobře. Kolega ho má, zatím jen chválí.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Tominas 12. 6. 2016 18:52

Ja ho mam primo doma a zatim taky spokojenost. Podle me skoda, je to opravdu dobrej telefon, ale zase chapu, ze kdyz si nekdo udela nejakou spatnou zkusenost, tak pak uz proste znova nechce. :)
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod Hesperus 12. 6. 2016 18:59

Honor 7 je fajn telefon. Mrkni ještě na Galaxy A5 2016. Má velkou výhodu v podobě AMOLED displeje, ale nejspíše má trochu horší fotky a 2GB RAM. Taky mezi nimi váhám.

Ad Asus: Notebooky může mít horší kvality, ale záleží na řadě - jako u každého výrobce. Pokud koupím multimediální za 15k, tak nemůžu čekat zázraky. Řada herních notebooků od Asusu je skvělá a základní desky má dlouhodobě nejlepší. S telefony zkušenost nemám, ale podle reakcí na tom budou standardně - nevybočují z řady kvalitou.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků