Android - vývojářské menu

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 20:03

Lenovo p1m, menu, informace o zařízení, verze sestavení .. když na to několikrát za sebou rychle ťuknu, píše to: "3,2,1 .. ještě jednou klepněte a bude z vás vývojář" ... ťuknu ještě a voala jsem prý vývojář, teď kdykoliv na to místo ťuknu, tak mi to napíše "nemusíte ťukat, již jste vývojář"

To má být jakože nějaké "haha" jo :)
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 12. 2015 20:17

Standardní funkce Androidu, jak aktivovat vývojářské menu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 20:33

Tak to je dobrá haluz, já na to kliknul vážně náhodou, už vidím, že se mi v nastavení přibyla položka "pro vývojáře", to bude asi ono co ? Ovlivní to něco, nebo je tam prostě jen položka? Snad jsem neudělal nějakou kravinu, dá se to nějak vrátit ? Nejsem si jistý, zda to tam bylo předtím, dal jsem deaktivovat.. ale v menu je to stále.
Naposledy upravil LV426 dne 24. 12. 2015 20:42, celkově upraveno 1
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 12. 2015 20:40

jo bezva, obzvlaste mily pokud aktivaci je podmineno usb ladeni a prijdu k zdechlymu mobilu bez aktivovanyho usb ladeni a vim ze by mne stacilo kombo fastboot konzole, adb konzole a za 20 minut hotovo, misto toho se s tim drbu pul dne.o tom ze si muzes snizit vykreslovani na 0.5 takze odezva je jinde a dalsich milion voleb ani nemluve..ja ho nechcu :-) dobryyy
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 20:43

Hele já nemám potřebu nic snižovat a hrabat se v tom, telefon běhá krásně tak jak je, takže jsem to deaktivoval a jsem na původním stavu? Bylo tam to menu i předtím?

To jediné mě momentálně zajímá, díky :)
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 12. 2015 20:49

Když v tom menu nic nezměníš tak se nic neděje. Ale třeba já tam zakazuji animace oken a přechodů, protože se mi ty efekty nelíbí a zbytečně zdržují.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 20:50

Ok, ale to menu tam předtím nebylo, můžu to dát nějak pryč zase ?
Naposledy upravil LV426 dne 24. 12. 2015 20:52, celkově upraveno 1
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 12. 2015 20:52

Zpřístupnil si ho tím poklepem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 20:54

Hm a pryč už ho nedám teda asi co, no pokud to ničemu nevadí, ať tam klidně je ...
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 12. 2015 21:01

cemu by to melo vadit ? ale jak rikam ve spouste modelu se ti teprv tam objevi usb ladeni.nepreji ti to ale v pripade vypnuteho to znamena ze mobil co ti nenajede az do gr. rozhrani, popripade se nemuzes rebootnout standartne z rozhrani nebo hmatem do recovery, tak to znamena ze 99 procent reseni co najdes na netu budou nepouzitelne.naposled sem delal vcera jeden mobil, jedina realna oprava pres flashtool, usb ladeni bylo zaply v modu pro vyvojare nastesti
Naposledy upravil oooooooooo dne 24. 12. 2015 21:04, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV426 24. 12. 2015 21:03

Nevím, pro jistotu se ptám. Jo to usb ladění tam položka je, doporučuješ zapnout, beru na vědomí.
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 12. 2015 21:10

zapnout, ale najit volbu ala overovani instalaci pres adb aby skodlivy kod to nemohl zneuzit, na pc nainstalovat z xda adb setup full, pripojit mobil k pc, spustit ve windows powershell jako spravce, napsat adb devices, mobil pozada o autorizaci daneho , tedy tveho pc..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 12. 2015 23:55

LV426, proč jsi to skryté menu považoval za vtípek? :-)
http://www.svetandroida.cz/skryty-trik-zrychleni-android-201508
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV426 25. 12. 2015 00:09

Tak nevím, nenapadlo mě, že se takto lamácky dá vyvolat celé vývojářské menu, myslel jsem, že to je taková sranda, když se někdo hořečně bude snažit klepat na verzi fw, tak, že mu to jakože ze srandy napíše, že je vývojář, hacker .. co já vím, ale fakt dobrá náhoda to mě pobavilo.. já si jen prohlížel menu a několikrát jsem za sebou na to ťuknul a říkal jsem si u toho něco ve smyslu "paráda 027 bez viru" a najednou čumím :-D

Jo, potom už jsem si dohledal, nastudoval co to je .. nevím proč jsem z toho byl ze začátku trošku vyplašený, asi po té neblahé zkušenosti co se mi domrvila ta A5k.
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2015 00:14

O tý možnosti vím tak rok, ale ještě jsem to menu neaktivoval..
http://www.svetandroida.cz/50-uzitecnych-veci-pro-vyvojare-201412
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků