Dual Sim okolo 7000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 6. 12. 2015 12:11

Ahoj rád bych Vás poprosil o vyjádření k hledanému telefonu. Mám možnost si koupit nový telefon a rozpočet mám nastaven na 7000, maximálně 8000.
Zatím jsem měl pouze Nexus S a nyní mám Lumii 1020. Ze zkušeností musím říct, že chci s určitostí android, protože některý aplikace mi prostě na WM chybí. Navíc se Lumie poslední dobou seká a nemám s ní už moc trpělivosti.
Jelikož mě nebaví sebou pořád tahat dva telefony tak bych rád využil možnost dual sim. Ideálně Dual-active abych moh pracovat jak s osobním tak i pracovním telefonem.

Telefon bych používal hlavně na čtení článků na internetu (LTE), jako GPSku, volání a psaní mailů a zpráv. Hry nehraju a spíše občas zkouším nový aplikace. Zároveň je to můj foťák, protože tahat na dovolenou další foťáky nehodlám, tak by to mělo fotit kvalitní fotky.
Dále plynulost a rychlost systému - nic nenaštve víc než když si potřebuju zavolat a sekne se mi mobil (častá vada současného WM). Zároveň něco co vydrží ( i když při současným vývoji je asi vše do roka starý).
Výdrž je hodně důležitá, když jedu na dva dny na služebku a nemám možnost nabíjet a zároveň je nutnost používat GPS tak bych rád aby to vydrželo alespoň celý den a ne jen půlku.
Velikost displaye je problém - mám 4,5 a stačil by mi. Bohužel dneska když mám hledat tak to chce min 5´ a někdy i 5,5´ a to už mi příjde fakt pádlo na vodu (koukal jsem na vodafone 6 ultra). Takže rozměry bych chtěl držet mezi 4,5 a 5,2´. Zároveň trošku odolnej mobil - čtu tu spoustu o tom jak plasťáky nemusí bejt špatný a na druhou stranu jsem měl za to že plast je špatnej. Telefon mi tak co tejden dva spadne na zem takže ho mám v krytu a snažím se o něj pěčovat aspoň takhle.
Budu rád za vaše názory a rady, protože se v telefonech nevyznám a rád bych při výběru neudělal chybu.

Zatím vybírám mezi:
Lenovo VIBE P1m - popravdě se mi vůbec nelíbí ale je tu hodně zmiňován, jediné plus u něj vidím že má velkou kapacitu baterky což se hodí
Vodafone Smart ultra 6 - výbava zajímavá, baterka dobrá, LTE, levný, ale bohužel ty rozměry to je psycho do kapsy
Asus ZenFone 2 - případně i jiný dražší ASUS, tady prostě nevím, značce nevěřím, ale třeba to není špatné
Huawei P8 Lite - má ho přítelkyně a krom baterky (jí vydrží dva dny bez nabíjení ale zatím tam má jen jednu sim) je asi vyhovující a ještě bych ušetřil, poslední dobou na huawei slyším jen chválu a kdo ho má si to pochvaluje, ještě je možnost si připlatit za Huawei P8 ale tam asi už není možnost Dual-sim myslím
Huawei Honor 7 - poslední z těch co mě napadají, pěkný vzhledově a asi by vše splňoval, ale cena už je přemrštěná, leda tak počkat půl roku a doufat že to padne někam k 7-8000 což mi problém nedělá

Budu rád pokud Vás napadne i něco jiného. Nemusím mít za každou cenu telefon za 8000 a rád si koupím i za 5000, což je dle mého výběru asi vidět. Nicméně pokud by Vás napadlo i něco nového co třeba přijde tak budu rád. Nutně to kupovat teď nemusím a jak jsem psal klidně si u Honor 7 počkám na nižší cenu. Mobil bych rád měl alespoň 3 roky pokud si ho dřív nerozflákám :)

Díky moc
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 6. 12. 2015 13:30

pockat na Huawei Honor 7, ale ženež spadne k 7-8000 si asi počkáš :hm
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2015 14:02

2 dny používání ti vydrží Lenovo Vibe P1
http://www.fony.sk/clanky/10583-lenovo- ... ou-vydrzou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 6. 12. 2015 14:03

Honor 6 ;-) :love:
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 6. 12. 2015 15:18

Díky za reakce - u Honor 7 se bojím že budu muset čekat dlouho, na druhou stranu to je asi nejkvalitnější mobil. Jen teď nevím jak to je s podporou LTE a pásmy. Mám vodafone na obou simkách tak bych rád aby LTE fungovalo.

Jak jsem psal u Lenova vidím jediný klad jen výdrž, jinak mě tento mobil absolutně neoslovuje.

Honor 6 jsem měl pocit že není Dual-Sim nebo se pletu? Našel jsem si že v evropě dual není nebo jak to je? Díky za info. Jinak Honor 6 by asi stačil :)
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2015 17:50

Honor7 nemá až tak kvalitní fotoaparát, vzal bych Asus Zenfone2 (ZE551ML)
http://m.mobilmania.cz/asus-zenfone-2-c ... ?textart=1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 6. 12. 2015 18:59

Docela vyhovující by mohl být Asus Zenfone 2 Laser, ale tam je to slabší s výdrží baterie. Co koupě powerbanky k tomu?
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 7. 12. 2015 13:35

Tahat se s p.bankou, no nevím, na delší výlety možná, ale na běžné použití není. Zejména když nechce tahat dva telefony.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2015 13:42

Honor7 u MP zánovní za 9k, použitý za 8
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-honor ... 8101539438
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 13. 12. 2015 17:40

díky za zpětnou vazbu... bohužel ASUS se mi nelíbí a celkově nevěřím ani té značce.. takže asi zatím počkám a uvidím... možná nakonec vezmu i ten Vodafone - přeci jen za ty prachy co ho můžu mít je to zajímavej kousek.
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 12. 2015 18:15

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dan001 13. 12. 2015 22:11

Co třeba Huawei G7 když už myslíš na 5,5 palec?

Jsem se nějak přehlédl,on to má být dual sim
dan001
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků