Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2015 13:44

Lumia 950 a 950XL v ČR jsou již v prodeji
http://m.mobilenet.cz/clanky/nove-lumie ... vaji-28912
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 11. 2015 13:48

Jsou od zítra, spousta prodejců je má skladem, ale dodají jí až zítra :)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alda2 30. 11. 2015 15:06

No tak mě z Finska už asi taky putuje, strhnuly se mi peníze a překvapivě asi díky kurzu je to míň než je cena v CZ.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2015 15:31

Já čekám, až se objeví v dual sim. Budou vůbec?
A spíše pokukuju po L550.. Jsem šetřílek.
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 11. 2015 16:36

Dual SIM je jak 950 tak XL...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jakoubek 30. 11. 2015 18:02

takze me povrchni zkusenosti:
bila 950 XL, nabijeci kabel, datovy kabel - cerny, cekal bych bily, v ruce bez pouzdra ostra hrana na strane LCD, bez pouzdra se drzi "divne, nebo jinak" provedeni v ruce - opravdu není premiove, povrzava zadni odnimatelny kryt, dan za vymenou baterii, tlačítka na boku - opravdu ostre hrany, nevim, proc cinan neudelal na hranach nejake zaobleni.
dock - tezky, pripojeni kabelem funguje ok, z telefonu se da udelat touchpad, continuum - takove divne, napr prepnout jazyk klavesnice mysi nahore v rohu za jiny nelze, nejedna se o zive ikony, ale o obrazky - hodiny, sila signalu, baterie, proste jen obraz, mapy - po spusteni na velkem monitoru - kliknutim do mapy nelze vybrat cil, musí se zadavat adresa, 2x doslo k padu aplikace, IE záložky - otestovano 10 zalozek, rychlost uchazejici, word, excel ppt, ok, LCD super, odemknuti dotykem vazne nefunguje, moc u vytrzeni z toho nejsem, ze by to mělo presvedcit miliony zajemcu na prechod, tomu moc neverim :( Stabilita OS zadna hitparáda, zanechano "vyborne" razeni napr v nastaveni, opet zapomente na razeni dle abecedy :) Celkove - velice slusny HW zabaleny do neprémiového obalu s BETA OS... OS se srovna, HW zustane slusny, provedeni holt je o rozhodnuti každého soudruha...J.
Naposledy upravil jakoubek dne 30. 11. 2015 19:57, celkově upraveno 1
jakoubek
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 30. 11. 2015 18:16

Takže strategie ve stylu "ona ta L920 neběhá na W10M o moc hůře, než na mobilu za dvacku, vydržím půl roku/rok a koupím odladěnou L950 za osmičku" nebude asi od věci :-)
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek 30. 11. 2015 19:53

bohužel, presne tento pocit z toho mam, odmyslet si LCD, tak je to telefon za 6-8t, proste to nevypada jako vlajkova lod, jako by nad tim mela ještě jedna vyssi rada byt. Kolegacek v praci řekl, ze na tohle se vazne fronty stat nebudou... fakt je to takove rozpolcene, USB C vybornej napad, obraz skvelej, vezmes to do ruky, vrzne v tom, ramecek kolem fotaku takovej poutovej... je to jako by zacali tvorit telefon od vnitrku, nacpali tam slusne vnitrnosti a pak obchodni oddeleni reklo, končíme, prachy vycerpany, dejte to do "nejake krabičky" A cele to vypada, musí to jit na vanocni trh, ale sefe, nemame dodelane SW testy, nevadi, musí to jit na vanocni trh... Ony totiž dokážou padat i vlastní MS aplikace, nic dalšího tam dohraného není a presto spadne navigace, proste se po prepnuti do jiné aplikace uz jen místo navigace otevre cerna plocha, v nastaveni se to najednou zamysli a otevre to další menu za 3sec, blbosti, které dle mne mely byt odstraneny při internich testech... Nekde jsem cetl, ze to je pro nadsence do winphone, asi je to tak, ale takhle se davy zajemcu proste nepohrnou :-( Nakonec i samotna krabička na telefon nerika "vem si me" i obal ma prodávat a to tady je taky slabota. Jako by technici zkouseli vyrobit super zarizeni, pak se nasadily uspory, obchodni oddeleni to mělo na salamu, nejak to zabalte a pryc s tim... :-|
jakoubek
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 1. 12. 2015 05:21

Jak je to s mapami a navigací? Je tam Here?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod alda2 1. 12. 2015 07:10

Kdo četl zahraniční fóra ví, že dělat závěry po jednom dni provozu jsou ukvapené. Většina uživatelů tam hlásí "sednutí" telefonu a baterie cca po 1 týdnu provozu.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 1. 12. 2015 08:26

lada t5 > Here mapy včetně offline navigace samozřejmě (v rámci apk mapy) jsou

alda2 > nesmysl, bavíme se o novém na míru postaveném telefonu, ne o instalaci TP na staré "dreky"
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek 1. 12. 2015 09:31

Here Mapy se nejmenuji Here, tam co je u starych Here info , tak je v nove verzi pouze Tisk, Sdilet, Vas názor :-) Takze Here ne, Mapy ano
jakoubek
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2015 11:12

@jakoubek:
Funguje Ti na GS MSN Počasí v horní části nad hodinama a datumem, tak jako tomu bylo u WP8.1 Denim?
Nebo jsi na tom jako já u W10M TP - kde to nejde v položce Přizpůsobení/Zamykací obrazovka/Pozadí, neboť tam Počasí chybí a nejde tam na rozdíl třeba od Meteoservisu Pro dostat?
Ten tam mám, ale zase neumí na GS, jenom na Start...
Jinak Tvůj příspěvek výše je přesný... ;-)

Děkuji za odpověď...
Naposledy upravil anonymni dne 1. 12. 2015 12:37, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod jakoubek 1. 12. 2015 12:11

:-) prizpusobeni - zamykací obrazovka, počasí pridat jde v pohode, jen se na zamykací obrazovce neukazuje, zkousel jsem 2x pridat, odebrat... Pridat jde pouze když se da místo kalendare /podrobnosti zobrazit/ počasí, cim se ale zazdi kalendar :) Primo v počasí - nastaveni - nastaveni zamykací obrazovky, tak to na 950 není v nastaveni počasí záložka nastaveni zamykací obrazovky...
jakoubek
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků