Zrušení 3G sítí

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ameva 31. 10. 2015 13:37

Dobrý den,

víte někdo kdy budou zrušeny 3G sítě v ČR. Popřípadě kdy je mají operátoři v plánu začít vyřazovat z provozu?

Děkuji za odpověď
Ameva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod da--ve 31. 10. 2015 16:32

T-M chce zacit vypinat 3G v roce 2018.
http://m.novinky.cz/articleDetails?down ... 860&mId=13
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ameva 31. 10. 2015 17:31

Moc děkuji za odpověď.

Takže když pomineme rychlost připojení k internetu, tak je i vzhledem k pokrytí lepší koupit mobil s LTE?
Ameva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod da--ve 31. 10. 2015 17:33

Dnes uz jedine s LTE.
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 10. 2015 17:39

Ameva píše:Takže když pomineme rychlost připojení k internetu, tak je i vzhledem k pokrytí lepší koupit mobil s LTE?

Naopak, nejlepší pokrytí signálem mimo města má stále ještě 2G EDGE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 31. 10. 2015 17:58

Nick Cave píše:Naopak, nejlepší pokrytí signálem mimo města má stále ještě 2G EDGE

:-) :-) :-)

Na EDGE dnešní weby a aplikace spíš nefungují. Tazatel ale porovnává 3G vs. LTE. A v tom případě je odpověď jasná: dnes už vůbec nemá smysl kupovat mobil bez podpory LTE (všech v ČR důležitých pásem).
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 10. 2015 18:06

Já vůbec netvrdím, že nemá smysl kupovat mobil s LTE, ale je ještě poměrně dost míst, kde je signál LTE slabý nebo žádný. A tazatel se ptá na kvalitu pokrytí signálem a ne na rychlost internetu :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ameva 31. 10. 2015 18:19

Abych to uvedla na pravou miru. Líbil se mi telefon Honor 4C (parametry, vzhled, cena). A šlo mi o to že když ho koupím a začaly by se v brzké době rušit 3G sítě, tak by mi zbylo pokrytí pouze sítěmi 2G a to už je i na občasné využití mobilního internetu jen pro ty otrlejší :-) Takže vzhledem k tomu, že se pohybuji spíše ve městech a LTE sítě se budou dále budovat, tak si vyberu jiný telefon.
Ameva
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků