Nefunkční LTE u Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod venaberyss 20. 10. 2015 06:04

Musí se u Vodafone nějak extra aktivovat na simce LTE ? Mám LTE simku a mobil , který zvládá LTE 700 / 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2300 / 2600 a při průjezdu z domu do Pardubic cca 20km LTE nechytnu. S O2 a T-Mobile po celou cestu žádný výpadek.
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 20. 10. 2015 06:52

V telefonu (nevím, jaký míš přístroj) je nastavení sítě a tam se dá zvolit preferovaná rychlost sítě.... Možná máš zvoleno jen 3G
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrcermak262 20. 10. 2015 07:03

Píše, že s ostatními operátory to jde, takže lte si nastavit umí. V centru Pardubic to jede? Já se obávám, že u Vodafonu je něco špatně. Mám s jejich lte katastrofální zkušenosti. Pracovně jezdím do všech koutů republiky a zlobí to téměř všude.
petrcermak262
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 20. 10. 2015 07:08

Nepíše, zda je jeho operátor VF, nebo nějaká šedivka pod VF, to mě ještě napadlo :-) Jinak si rozhodně nemyslím, že v Pardubicích nebude na ani jednom pásmu LTE od VF.... prostě bych začal tak, že bych dal svou SIM do jiného telefonu (ideálně do nějaké Lumie, které podporují všechna pásma), jinak se nikam nepohne
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 20. 10. 2015 07:12

Taky si v mapě pokrytí over sílu signálu. On Vodafone trošku klame tou sytou barvou pro LTE, která ale nic neříká o síle signálu v místě. Když do mapy kliknes pravým tlačítkem, vyskočí okno s upřesněním a často zjistiš, že je tam jen tzv venkovní pokrytí, takže ve vlaku, nebo v autě máš smůlu, mobil dá přednost silnějšímu a stabilnímu 3G/2G.
Edit: ní a ještě bych rád viděl typ mobilu, o kterém je řeč. Už jsem zažil týpka, co řešil to stejné a po dvou dnech rad z něj vylezlo, že má Huawei, o kterém byl přesvědčený, že má všechny frekvence, ale ve skutečnosti mu chyběla 2100 a tou právě bylo pokryté jeho bydliště.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 10. 2015 08:46

Zavolal bych na infolinku Vodafone co a jak..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 20. 10. 2015 13:17

Dobrý den,

ověřte prosím signál v konkrétních místech na mapě pokrytí http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/. Pokud bude dostupnost v pořádku, pošlete nám prosím vaše telefonní číslo a typ telefonu přes formulář https://dotazy.vodafone.cz/app/ask_form/source/forum. Vaše služby zkontrolujeme. Tomáš
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venaberyss 21. 10. 2015 09:04

Napsal jsem dotaz na Vodafone. Mobil LG G3 a tarif zatím jen Odepiš zkouším pokrytí.
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 21. 10. 2015 09:05

Ty máš LTE na Odepiš? To snad ne.....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venaberyss 21. 10. 2015 11:27

Na kontrolu jaké mám připojení používám apku Network Signal Info a na cesty apku NetMonster , která mi po celou cestu dělá log abych nemusel koukat na display. Copak to není jedno jaký mám tarif ? Jak si tedy zákazník ověří jestli je v dosahu pokrytí LTE, když by si musel koupit jejich nejlevnější tarif RED LTE ? Ještě mám možnost zkusit od rodičů sim s ČD tarifem.
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 21. 10. 2015 11:52

Třeba tak, že si u nich objedná datovou SIM zdarma se 150 MB dat? Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...Nemůžu si pomoct, ale opět se ukázalo, že tyhle dotazy mají prudiči. Skutečný problém je v tom málokdy.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venaberyss 21. 10. 2015 12:05

No já měl za to , že když mám LTE simku tak mobil dokáže ukázat , že jsem v dosahu LTE a na tarifu nezáleží.
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 21. 10. 2015 13:53

Vodafone oproti ostatním má LTE na libovolném tarifu, včetně odepise a predplacenek. Musíš ale mít zapnutá data. Ja bych to viděl na chybějící frekvenci.
Naposledy upravil Fíla dne 22. 10. 2015 19:43, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna reakce na smazaný OT
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod venaberyss 21. 10. 2015 14:09

Myslím že D855 má všechny důležitý frekvence
http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 21. 10. 2015 15:10

No a tu simku máš LTE? Nebo ještě starou?
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků