Starší vlajková loď s cenovkou kolem 8-9 tis/alternativy

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hobgoblin 12. 6. 2015 14:10

Dobrý den, chtěl bych si pořídit nový telefon. Budu přecházet z LG L9II - není to špatný phone, jenže už nepatří mezi rychlíky + mě trápí nechodící smsky jako u jiných uživatelů a foťák je opravdu špatný.

Požadavky:

Cena: do 9 tis
Displej: 5-5,5" Full HD
Rozměry: Pokud možno kompaktní (na LG L9II se mně líbilo, že na 4,7" je to malý phone)
Systém: Android (alespoň 4.4 - lépe 5.0 ale odladěný)
Foťák: ač nejsem zastánce focení mobilem, tak by mohl mít slušný foťák (ten v LG L9II je hrozný)
Využití: internet, multimedia, navigace, občasné focení

Kandidáti jsou především starší vlajkové lodi:
LG G2 32 GB - líbí se mi na 5,2" LCD kompaktní rozměry, design, zamrzí absence SD karet
LG G3 16 GB - max. rozměr LCD co jsem schopný akceptovat, SD karty, super displej
Samsung Galaxy S4 - ve své době strojovna, nyní dobrá cena, kompaktní

Mezi další kandidáty bych zařadil: Lenovo Vibe X2, Huawei Ascend P7, Huawei Honor 6, Xiaomi Mi3 případně něco jiného.

Který z uvedených telefonů nejlépe splňuje mé požadavky - neptám se podle tabulek, ale z hlediska zkušeností uživatelů, kteří použávají některý z uvedených phonů, případně měli možnost je srovnat a zhodnotit je z hlediska dlouhodobého využívání.

Děkuji.
hobgoblin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fitan 12. 6. 2015 14:31

Ahoj, mám necelý rok LG G2 32 GB (rozhodoval jsem se mezi LG a Huawei P7) a nemůžu si stěžovat. Fotky jsou v pohodě a potěší i baterie, SD karta mi nechybí, aktuálně mám k dispozici stále 15GB
doporučím bílou barvu, na ní nejsou vidět otisky.
Xiaomi jsem používal asi týden, to je celkem pádlo
Minulý týden jsem držel v ruce Huawei P8 lite, za tu cenu je to solidní kousek.
fitan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmenx201 12. 6. 2015 14:34

Ja bych sel do LG G2 u G3 hlasi uzivatele nejake problemy v diskuzi o LG G4 :lol: a ten zbytek neni zajimavy krome Lenova...Koukni jeste na Huawei P8 Lite velmi zajimavy telefon....
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 6. 2015 15:12

LG G2, Xperia Z1/Z2, Xperia Z3 Compact
Naposledy upravil Nick Cave dne 12. 6. 2015 15:31, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod opasino 12. 6. 2015 21:11

G2 by ti mohl dostacovat, popr. G3.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod domcek 12. 6. 2015 21:58

Souhlasím, LG G2 je fajn volba, sám ho vlastním. Nicméně zajímaly by mě tvé požadavky ohledně fotoaparátu, protože spolužákova L9 II fotí výborně a na některých fotkách se nedalo určitě které zařízení je lepší.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 12. 6. 2015 22:08

Osobně jsem měl v rukou Lenovo Vibe X2. Je pěkně maličký, akorát do ruky :-D

Fotí obstojně, má i slušný displej. Jen ta výdrž je taková, jakože nic moc. Ale den to vydrží ;)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod morki 12. 6. 2015 22:43

Lenovo vibe z2 nebo z2 pro maji android 5.0.2 a maji moznost prepinat mezi cistym androidem a vibe UI
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2015 06:18

LG G2 je jasná volba.

Jestli chceš řešit problémy s čidlem přiblížení, nízkou hlasitost a spoustu odfláknutých věcí tak ber něco od čínského výrobce Lenovo.
anonymni

Odeslat příspěvekod Reku 13. 6. 2015 06:38

Tak od handyouch bych si radit NIKDY nenechal. Pokud by napsal konkrétně, který model od Lenova má s čím problém, pak by rada měla smysl. Takhle jen LŽE a mlží.
Sám mám stařičké Lenovo A820 a nemám žádný problém, mám ho už přes rok a půl.
Navíc LG také nejsou bezchybné, to jen tak pro objektivitu.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2015 08:32

Souhlas s Reku, mám také Lenovo, je super a za nízkou cenu, občas se u něj objevily soft. problémy, ale zjistil jsem, že to dělá jedna aplikace a od té doby OK
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 13. 6. 2015 13:56

domcek píše:Souhlasím, LG G2 je fajn volba, sám ho vlastním. Nicméně zajímaly by mě tvé požadavky ohledně fotoaparátu, protože spolužákova L9 II fotí výborně a na některých fotkách se nedalo určitě které zařízení je lepší.

Lg L9II fotí špatně, je to uváděno i v recenzích. I můj předchozí Nexus S fotil lépe.

-- 13. 6. 2015 15:04 --

Děkuji za názory a rady. Zatím doporučilo nejvíc lidí LG G2. A co ta G3? Je to novější phone - na co si lidi stěžují? Huawei P8 Lite vypadá dobře - škoda toho HD LCD, ale to by nebyla zas taková překážka. Má s ním někdo zkušenosti?
hobgoblin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakoMeloun 13. 6. 2015 14:55

Vlastním LG G2 i LG G3.

Z těchto dvou je těžké vybírat, ale LG g2 má rozhodně lepší baterku a výdrž "pouze" 5,2" full HD obrazovku, ale to je pro normálního uživatele úplně dostačující.

LG g3 díky své "quadHD" má menší výdrž než G2, ale na druhou stranu potěší podpora paměťových karet narozdíl od G2.

Doporučil bych ti si osahat oba modely pokud máš tu možnost (y)
JakoMeloun
Junior

Odeslat příspěvekod lubosxl 13. 6. 2015 20:55

dobry jsou ted dva mobily xiaomi mi4, lenovo vibe z2, cena sla u obou dolu, pak xperie z1,z2, z3c. na lg musis klepat jak datel, aby si to vubec probudil a tlacitka jsou oslovsky na zadni strane, spravnej geekovskej nazor je, ze LG je pro mutanty.
lubosxl
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků