Samsung Gear S - obecná diskuze (hodinky)

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Auto1 19. 11. 2014 13:03

Takže už v CZ v prodeji.
Samsung Gear S
Hodinky 2.0" 480x360 Super AMOLED, procesor Dual Core 1.0GHz, interní paměť 4GB, WiFi, Bluetooth 4.1, GPS, měřič srdečního tepu, barometr, S Health, Nike+, IP67, Micro SIM, baterie Li-ion 300 mAh, Tizen, Water Ressistant

1297599880350_ORIGINAL.jpg


Napíšu subjektivní první dojmy.
Na fotkách to vypadá větší než ruka. Pokud neste skřítek z asie ale kus chlapa, tak ty hodinky nejsou větší než ruka a je to akorát velikost. Jako třeba Note4. Větší zařízení nechcete, ale menší taky ne. Jedině display mohl být větší (to vždy)

gear-comparison.jpg
gear-comparison.jpg (27.72 ) Zobrazeno 9403 krát


- Nemá IR port (ovládání TV/ klima jako Gear2)
- Nelze na emaily odpovědět. Pouze číst, nebo přesměrovat otevření do mobilu.
- Navigace HERE je pouze pro pěší, né pro auto. Pro pěší se neaktualizuje Vaše poloha automaticky pokud jste bez mobilu. Když se napojíte na mobil, jede pěší navi dobře a dá se použít i v autě ale to jsem nezkoušel.
- Malá aku,ale to je u smart hodinek vlastnost, kterou mají všechny.
- Nelze dokoupit bezdrátové nabíjení.
- Nepřehraje hlasovou (zvukovou) zprávu z WhatsApp, přitom má integrovaný přehrávač hudby, zřejmě neumí daný formát, možná je potřeba doinstalovat jiný přehrávač co umí více formátů...

Samsung-Gear-S-–-Official-Introduction-.png


+ Display ,nejen velký, ale zaoblený, v reálu to je supr řešení, display lépe kopíruje ruku.
+ Ovládání (nové menu v Tizen,velmi intuitivní)
+ Celkový dojem
+Mnoho aplikací ke stažení, velký potenciál k multifunkčnímu využití
+ Druhá aku v nabíjecím docku (lze nabíjet kdekoliv bez zdroje, přímo z docku)
+ Jediné SmartWatch s integrovaným GSM, WIFI, GPS, lze nahradit mobil.
+ Zobrazí foto z MMS, nebo třeba Foto z WhatsApp

*Microsim
*MicroUSB
*Nelze použít jiné než originální náramky
*Seznam podporovaných zařízení:
Galaxy Note 4 /Galaxy Note 3 /Galaxy Note 3 Neo /Galaxy Alpha /Galaxy S5 /Galaxy S5 mini/ Galaxy S4 /Galaxy S4 Active /Galaxy S4 mini /Galaxy S3 Neo /Galaxy Grand 2 /Galaxy Mega 6.3 /Galaxy Note 10.1 (2014 edition) /Galaxy Note Pro 12.2 /Galaxy Tab Pro 10.1 /Galaxy Tab Pro 8.4 /Galaxy Tab S 10.5 /Galaxy Tab S 8.4

Rychlé hodnocení:
Není to žádný zázrak, ale pokud mám priority v tom, že chci funkcionalitu, co nejvíce funkcí a číst mejly, tak nelze koupit nic lepšího.

Oproti Gear2 které jsem měl doteď je to velký krok kupředu. Rozhodně se vyplatí přejít. Už to nevypadá ani náhodou jako hodinky, spíše jako náramek ze StarWars. Však je 21století, tak přece nebudeme nosit hodinky jako důchodci. :D Paradoxně klasické hodinky mi leží v krabici a nenosím je už ani do divadla, protože pak nevím kromě času nic. Klasické hodinky beru je jen na Svatby a tam, kde neberu mobil,to je prakticky 2 dny v měsíci. Ale v divadle se hodí vědět, že zítřejší zchůzka platí a že nový klient přijede dříve... Je to velmi návykové...
Jaké máte zkušenosti? (Na alze jich prodali za 3dny přes 100ks :-)) a podobných těch ešopů je v Cz mraky, takže to vypadá, že to není zařízení pro pár redaktorů ale že se najde více zájemců, co nechtějí tahat vždy mobil)

Původně jsem chtěl Moto360 a LG G Watch R ale když jsem viděl ty displaye, jak jsou maličké a nepraktické, tak to je spíše na efekt, než na nějaké aktivní použití. Kdo říká, že hodinky musí být kulaté?
festina-klasik-16569-3_19982_1.jpg
festina-klasik-16569-3_19982_1.jpg (22.49 ) Zobrazeno 8770 krát

V konečném důsledku záleží co vám vyhovuje.

Gear S se samy spojí s autem a voláte i bez mobilu. A nechci jenom oznamovač událostí. Záleží co komu vyhovuje, ale zaměření je rozhodně zcela jiné. Na to si každý udělá názor, až to bude mít na ruce. Každopádně kdo už měl několik Smart Watch, zjistil asi to co já, že jediné hodinky, které nemusíte nabíjet denně jsou ty s Tizen. A kdo chce Smartphone Watch, má jedinou možnost...
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kutulin 24. 11. 2014 13:10

Mohu se zeptat zda používáte v hodinkách twin simku (stejné číslo v telefonu i v hodinkách) a pokud ano, tak jak řešíte přepínání mezi aktivaci simky v telefonu a v hodinkách?
kutulin
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 15. 5. 2015 23:18

Já mám tři SIM na jeden tarif.
Ten Tarif má na všechny tři SIM sdílená data, přičemž jedna sim je pouze datová (tablet)
Další dvě sim jsou klony.
Jedná je v telefonu a druhá v hodinkách.
Všechny tři SIM jsou pořád aktivní (nemusí ale mohou být)
V hodinkách se dá nastavit sim vždy aktivní, nikdy aktivní, a podle potřeby.
Podle potřeby znamená, že když zapnete BT, vypne se v hodinkách GSM a 4G internet a hodinky volají a datují přes BT ze sim s telefonu. (BT je energeticky méně náročné na aku než napájení GSM a data v hodinkách)
Když BT v hodinkách vypnete, nebo spadne (nad asi 10m od mobilu) pak se hodinky automaticky připojí na GSM a 4G.
Ještě lze nastavit v hodinkách letadlo režim a nebo typ sim připojení (gsm/4G nebo oboje)
Prakticky manuálně nemusíte nic přepínat, jen si zadáte jak to chcete připojit a pak už nic neřešíte.
buď zvoní jen hodinky nebo jen telefon nebo oboje současně.
Ale je to vymyšleno dokonale, protože hodinky umí i wifi a data tak berou ještě z wifiny (tu mám i v autě) a také umí použít GPS z telefonu přes BT takže tohle je zase energeticky méně náročné než napájet vestavěnou GPS a navíc v mobilu je GPS citlivější a výkonnější, a používá ji např i počasí v hodinkách.
Často cestují po EU a každou hodinu vidím počasí pro Brno za hodinu pro Humpolec, Prahu, Plzeň, Nürnberg, Heilbronn, Paris, pořád máte aktuální počasí.
Ještě se vrátím k wifi v autě.
ta nemá sim. Bere data tak, že si přes BT napojí na mobil, pak mám v autě wifi Hotspot a k němu se připojí hodinky i tablet.
Proč? Protože data přes BT jsou energeticky méně náročné na aku než vlastní 4G v každém zařízení, tak lze šetřit aku v mobilních zařízeních, protože data vysílá auto.
Já mám Tablet Samsung a ten umí nejen jako i telefon Samsung wifi Hotspot ale oba umí i simulovat to druhé zařízení, tj na tabletu ovládáte mobil a je to celé synchronizovano přes účty, upravíte si nový kontakt do tel seznamu a za chvíli to máte ve všech dalších zařízeních a i auto si to při každém připojení aktualizuje a pak na auto navigaci máte nové kontakty ihned k použití.

Je to velmi produktivní a spoří to čas.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 17. 5. 2015 19:58

Zde je foto vzdáleného připojení.
Znamená to, že mobil s hodinkami lze spojit i na vzdálenost, kde už Bluetooth nedosáhne.
Vzdálené připojení lze provozovat nejen pomocí WiFi ale i pomocí 3G/4G sítí.
Je to vhodné zejména tehdy, když například chcete odpovědět z hodinek na email nebo napsat email, tak díky vzdálenému připojení lze emaily komunikovat i když mobil nemáte s sebou.
Vzdálené připojení je dokonalé protože BT připojení se neustále odpojuje i v menším domě natož když jdete na zahradu...
Díky vzdálenému připojení nic nezmeškáte.
Přílohy
Screenshot_2015-05-17-21-25-53.jpg
Screenshot_2015-05-17-20-41-31.jpg
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PasatCC 11. 7. 2015 01:07

Slabá výdrž baterie - někdy sotva do večera. Po 5 měsících praskl zobáček na nabíjecí základě = hrozná zkušenost se Samsung servisem a Samsung záručními podmínkami: seberou vám vadnou nabíjecí základnu ale i hodinky a nabíječku na 30 dní!!! Jako náhradu jsem měl dostat nějaký starý Galaxy S3, tak jsem si vyhádal alespoň S4, ale koupíte si hodinky a měsíc zase taháte "cihlu v kapse"!!! Samsung = fuuuj za tyto podmínky reklamace!!!
PasatCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PasatCC 22. 9. 2015 18:31

Auto1 píše:Zde je foto vzdáleného připojení.
Znamená to, že mobil s hodinkami lze spojit i na vzdálenost, kde už Bluetooth nedosáhne.
Vzdálené připojení lze provozovat nejen pomocí WiFi ale i pomocí 3G/4G sítí.
Je to vhodné zejména tehdy, když například chcete odpovědět z hodinek na email nebo napsat email, tak díky vzdálenému připojení lze emaily komunikovat i když mobil nemáte s sebou.
Vzdálené připojení je dokonalé protože BT připojení se neustále odpojuje i v menším domě natož když jdete na zahradu...
Díky vzdálenému připojení nic nezmeškáte.


A to ti funguje i na příchozí hovory? Děkuji za odpověď
PasatCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 10. 11. 2015 13:59

Ano :-) I na hovory
Jinak jsem zlomil ten Dock s aku, protože jsem to tam rval opačně.
Nový stojí okolo +-500kč a koupil jsem bílý ač mám hodinky černé.
Pořád to doma (na chatě, v autě) hledám, je to moc maličké, a bílá je lépe vidět, opravdu je to lepší.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PasatCC 10. 11. 2015 14:06

Hm. Tak to nechápu co dělám špatně. Zrušil jsem připojení přes BT a nechal aktivní WiFi a 3G a nefunguje to. Není tam potřeba ještě něco dalšího?
PasatCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 13. 11. 2015 22:02

Možná to upřesním.
-když z vrchu dolů na hlavní obrazovce hodinek přejedeš prstem, vidíš připojeno vzdáleně.
-mám v hodinkách i v mobilu shodné číslo mobilu, jsou to dva klony jedné sim.
- když připojím obě zařízení vzdáleně přes WiFi tak hodinky nezvoní jen přijde ihned info o zmeškaném hovoru.
-když připojím obě zařízení přes data, tak telefon ani nezvoní a zvoní ihned hodinky
-když dlouze držím tlačítko pod display, tak tam mám mobilní sítě A (automaticky) když na to klikneš, změníš to.
-nastavení/připojení/mobilní sítě/nahoře automaticky, pod tím zaškrtni data a dole režim sítě WCDMA+GSM a zkontroluj názvy přístupových bodů -připojení k internetu dle operátora... ostatně to ověřit tak že Ti jede i s vyplým mobilem web prohlížeč v hodinkách přes SIM z hodinek nebo přes WiFi.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PasatCC 25. 11. 2015 19:11

Ahoj a díky moc, ale než jsem to zkusil, tak se hodinky v neděli totálně sekly a jen rychle vybíjely baterku. Včera jsem je odevzdal do Britexu a slečna nebo mladá paní na příjmu je kapitola sama pro sebe. Něco jako mlčící Ina ze seriálu Nemocnice na kraji města s velmi neprofesionálním až amatérským vystupování. Náhradní hodinky ani nenabídla a když jsem se zeptal, tak že prý nemají. Nakonec jsem dostal starou a značně opotřebovanou "lopatu" Galaxy S3 po dlouhém hledání redukce na SIM kartu. Když to celé shrnu : velice nepříjemných 40 minut života. Tak uvidím, jaký bude další vývoj reklamace.
PasatCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PasatCC 4. 12. 2015 18:24

Oprava trvala necelý týden a závadu neznám, protože mlčící obsluha nic neřekla, ale dostal jsem zcela nové hodinky a nabíječku. A díky zaloze dat v mobilu trvala obnova asi jen 30 minut a vše OK. Britex mile překvapil až na tu obsluhu na příjmu oprav... Ta je stále bídná!
PasatCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Urbansky 10. 12. 2015 05:26

Zdravim, chtel bych si tyto hodinky poridit a mel bych dotaz. Je mozne s vlozenou SIM kartou pouzivat plně whatsapp, tzn. prijimat a odesilat zpravy primo v hodinkach, nebo hodinky zobrazi jen notifikaci a komunikovat je nutne z mobilniho telefonu?
Urbansky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chuckymichal 10. 12. 2015 08:43

Nie,odosielať odpovede na whatsapp je možné len cez mobil... iba SMS, Mail. Inak sú velmi dobré a rozhodne lepšie ako nové Gear 2. ;-)
chuckymichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rroman1111 3. 1. 2016 16:52

Zdravím je možné nebo existuje nějaká aplikace na vyhledání nebo sledování samotných hodinek, když mají GPS a simku ??
rroman1111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pirda88 30. 1. 2016 18:00

Nefunguje mi přesměrování při odpojení BT. Mám vše nastaveno v hodinkách telefonu ale po chvilce hodinky napíšou že přesměrování se nezdařilo.Na Samsungu mi řekli, že operátor a na T mobilu to bylo jako by výraz smartwatch ještě nikdy neslyšeli. Kde by mohl být problém?
pirda88
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků