Samsung SM-N910 Galaxy Note 4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 1. 2015 13:53

Na gsmareně testovali verzi se Snapdragonem a zvukový výstup hodnotili stejně jako u Note 3 tj. jeden z nejlepších co se dá koupit. Čili možná je verze s Exynosem lepší, ale verze s Qualcommem rozhodně není horší než Note 3.

Se zbytkem více méně souhlasím, ikdyž mi nikdo nikdo nevysvětlí že slyší na mobilu rozdíl mezi 320k MP3 a FLAC :-)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barešák 21. 1. 2015 17:16

No já poslouchám jen flac a zvuk mi přijde dost dobrý, podle mě daleko víc záleží na sluchátkách, dnes mi dorazila aktualizace, má necelých 150mb tak asi jen drobná oprava tak uvidíme, tuším že ofiko verze má foťák od Sony, ta šedivka má čip samsung, tak bych teda víc sázel s kvalitou fotek na Sony...
barešák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fverny94 21. 1. 2015 20:31

Samsung a Sony mají oba 2 jedny z nejvíce kvalitních foťáků na poli telefonů, tudíž bych to moc neřešil ;)
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
fverny94
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikkke 22. 1. 2015 22:20

Nedalo mi to a hledal jsem a hledal ohledně foto čipu a final verdikt by měl být, že mají obě dvě verze, exynos i snap stejný foto čipy od Sony IMX 240.

http://forum.xda-developers.com/note-4/ ... 1512/page7

Věnujou se tomu tam dost a údajně to bylo jinou verzí kernelu, přičemž nějakou dobu, než vyšla aktualizace FW používala Exynos verze FW - kernel pro čip verzi Samsungu a tak lidi psali nebo usoudili, že maj čip Samsung. Dá se to zjistit zadáním *#34971539# a ISP ver check a Phone CAM FW ver check, jenže po aktualizaci se jim to změnilo na Sony IMX 240. Asi ale není vyloučený, že po světě nějaký verze s foto čipem od Samsungu koluji. Nevim, proč do toho Samsung vnáší chaos, dvě verze audio čipů, za chvíli budou dvě verze baterek, dva druhy rozlišení. Prostě verze Exynos pro EU by měla mít označení N 910C a foto čip od Sony, takže jdu do ní. Teď jen kde ji koupit. Když už šedivku, tak bych nerad Polsko, Maďarsko, Rumunsko a já nevim co, nějak to mam spojený s možnou horší jakostí, ideál by byla distribuce pro Německo. Má někdo tušení, jestli se u nás dá sehnat?
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hodži-Qwak 22. 1. 2015 22:42

Hodži-Qwak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 1. 2015 06:45

Ja bych uprednostnoval verzi se Snapdragon kvuli lepsi optimalizaci aplikaci.
Prece jen HW te Exynos verze neni tolik rozsireny a muzes se lehce setkat s aplikaci, ktera nebude pracovat korektne nebo vubec.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikkke 26. 1. 2015 14:22

To Orgasmic : Z čeho tak soudís, Galaxy Alpha ma exynos taky a je nejsviznejsi Samsung.

Ma tu někdo exynose, muze se podelit o zkušenosti s plynulosti, pripadnymi problemy pri běhu apps ci obecne s jinymi nesvary tehle verze?

Kdyby nekdo chtel Note4, tak v Německu bezi akce 100 euro cashback na jejich ofiko distribuci, coz je Snapdragon verze, vyjde i s postou kolem 16k a neco.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod orgasmic 27. 1. 2015 04:24

Ta Exynose verze je urcina pro jine trhy, tudiz nebudes mit ceskou zaruku, LTE nemusi podporovat vsechny frekvence vyuzivane ceskymi operatory.
Alpha je vykonna diky HW a hlavne pouze HD displayi.
U Note 4 je 4x vyssi rozliseni
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikkke 27. 1. 2015 14:05

Mas pravdu, všechny tyhle aspekty beru v uvahu. Ale vezmeme konkretni priklad, distribuce Madarsko - cili nemel by se tolik lisit jejich trh od naseho, LTE mimo Cat.6 stejný, eshop dejme tomu jakz takz stabilni. Navic wolfson audio chip, zbytek plus minus podobny, mimo moznosti rootu, tam je exynos verze asi na prd. Nizsi cena pri prodeji, taky nevyhoda.Jiny zadrhele me nenapadaji, mozna aktualizace, kdo ví, jak je v Madarsku vydavaji. Asi by byl ideal dostat se ke korejsky verzi.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 31. 1. 2015 10:23

ahoj,

tak přemýšlím, že bych dal sbohem svému stávajícímu telefonu a koupil nota4.

Na co bych se vás majitelů ale chtěl zeptat, je výdrž baterie, jelikož podle GSMARENY telefon dopadl ve všech testech běžet déle než jeho předchůdce a navzdory tomu uživatelé píší o horší vydrži( zřejmě kvůli QHD?) jak hodnotíte výdrž vy?

No a ještě jedna věc a to speaker. Na ten jsem moc chvály neslyšel, jak po stránce kvality zvuku tak po stránce max. hlasitosti. Pár telefonů mi už rukama prošlo a třeba už taková stará motorola droid1/2 měly zvuk vynikající, velmi dobrý měl i Note2 a LG G3, naproti tomu třeba HTC Desire Z byla tragédie a nebyl jsem ani přespříliš spokojen se zvukovým projevem SGS4. Možná jsem náročný, ale za ty peníze by to mělo stát za to. Tak co na speaker říkáte vy? jak byste ho porovnali se svými předchozími kousky?

Díky!
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 31. 1. 2015 11:01

Reproduktor je opravdu jedna ze slabin Note 4. Přitom Samsung stereo reproduktory umí a to opravdu slušné a v levnějších strojích (Galaxy Tab Pro 8.4). Repro se snadno prekryje protože ho ze spodu přesunuli opět do zadu. Hlasitosti se taky zrovna nepředre... abych to shrnul : na vyzvánění dobrý, na zbytek sluchátka.
S láskou vzpomínám na HTC one M8...
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brunilda 31. 1. 2015 14:39

Zdravím přátele note 4. Pozoruji, že pravidelně jednou denně musím restartovat telefon z důvodu fotoaparátu. Chci vyfotit, ale nejde rozjet. Někdo nějaké zkušenosti?
brunilda
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 31. 1. 2015 16:44

Tak toto mi nedělá. Zkusil bych tovární nastavení, pokud to nezabere tak určitě reklamovat. Je ale možné, že to dělá nějaká nainstalovaná aplikace, proto nejdřív ten reset.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 31. 1. 2015 20:28

Pro případné zájemce, nyní se dá koupit u Electroworldu se slevou 5000 Kč !! Takže vyjde na krásných 14 989 oficiální česká distribuce ;-)
fajn.snek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků