Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod johanesek 5. 11. 2014 15:50

Tohle nechápu, proč dávat obal na telefon s výměnným plastovým krytem a folii na Gorilla Glass 3 display?
New 3DS XL
johanesek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rade8653 5. 11. 2014 16:12

Nvm prave, aky typ skla ma 735ka, ale tak mozno by som obal ozelel, ale foliu by som nalepil..ta dizajn telefonu nepokazi a istota je istota :)
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 5. 11. 2014 16:36

To sklo je ale na Lumii takove zakulacene do hran, to prave asi bude dost videt ze je tam folie a bude to osklive :)
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rade8653 5. 11. 2014 16:43

Az tak detailne som ten telefon neskumal, pretoze primarne pouzivam iny, ale myslim, ze v tomto vlakne niekto pisal, ze to sklo nie je nic moc a ze po par dnoch noseni v kapse boli vidiet na skle mikroskrabance...mozno sa mylim, ale myslim, ze to bolo fakt v tomto vlakne :-/
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 5. 11. 2014 18:58

Rade8653: nevím o tom, že by tu někdo zmiňoval toto. Bylo tu zmíněno akorát, že to má takový ostřejší hrany a že to v kapse pocítí. Což jsem zatím nepocítil.

K obalu a fólii: obal od Krusella se dá u nás normálně sehnat za 500-600 Kč. Fólii si myslím už taky nebo si zaskočte do obchodu, ať Vám ji tam oříznou a nalepí přímo na míru. Stojí to ještě míň než ty ofiko ;) . Já osobně to nosím tak, jak jsem to dostal a krom otisků prstů na něm zatím nic nemám ;) .

saadlo: tak jsem zjistil, že alespoň SMS jdou nastavit každá zvlášť (resp. mám jen 1 SIM, ale to vyzvánění nastavené u SIM1 opravdu hraje).
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saadlo 6. 11. 2014 07:35

LaFleur: o sms vím, ale na podnikový tel mi za ten rok co ho mám sms snad ještě ani nepřišla :D

nicméně obešel jsem to kulantně :D na pozadí jsem si dal tapetu, takže nevidím barevný motiv. Takže jsem si mohl navolit motiv ne podle toho jak mi líbí k tel ale jak moc kontrastní jsou barvy pro 1. a 2. SIM. To mi musí vydržet než přijde možnost nastavení vyzvánění.

Co se týče krytů, původně jsem chtěl takovou tu koženkovou srandu, co se dá poskládat do stojánku. Ale je to heblo jak blázen, to v kapse nosit nebudu. Nakonec jsem se rozhodl, že kryt kašlu, až se pobije koupím nový. Takže max folii na displej, a to taky neřeším nějak extra přednostně.

Stejně ten tel strašně rád držím a dycky mi srdce zaplesá jak je tenký :D takže obal eeee :pozor
saadlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 11. 2014 07:38

LaFleur píše:Buchtič: líbí se mi spíš, že ty aplikace mohu rozlišit zvukem. Z dálky tak vím, o co se jedná - to mi dioda i GS z dálky nenabídne...


"rozšířit zvukem" to musím dostudovat, jaksi nevím o co de..... jo a jinak se taky hledá a zjisťuje kolik je hodin v noci na mobilu s GS ;-) Ééé C7 a 730 má každá jinej AMOLED bo kde je zakopanej pes? :hm

-- 6. 11. 2014 07:42 --

saadlo píše:.....původně jsem chtěl takovou tu koženkovou srandu

ty woe na todle si kup Samsunga a né pěknou Nokii. 8-P
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rade8653 6. 11. 2014 10:19

Tak to sa ospravedlnujem. Myslel som, ze to bolo spomenute v tomto vlakne :)
Na obal teda kaslem aj ja a ako pisal "saadlo", az sa znici, kupim novy :)
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 6. 11. 2014 18:47

saadlo: naštěstí je to rozlišeno operátorem a trochu i tou barvou. Mám výhodu v tom, že jestli si tam firemní simku dám, tak je to jiný operátor.
Takový obal od Krusella jsem chtěl taky, nicméně s tím by ten mobil byl strašně velkej, tak jsem se na to zatím vykašlal. Já se o svý founy starám dobře, takže i na své 3-4 roky staré Xperii mám jen vzadu decentní oděrky od pokládání mobilu na stůl.

Buchtič: rozlišit! Viz moje fotky uživateli "saadlo" s nastavením vyzváněcích tónů, tam to jde nastavit pro aplikace zvlášť (maily, FB, atd.). Bohužel tam nejde nastavit vyzvánění mobilu pro hovory, to má 1 centrální nastavení.

Rade8653: ruku do ohně za to nedám, ale něco takovýho bych si pamatoval. Ale jelikož mám telefon už tak 14 dní a není ani nijak zapatlanej, tak to neřeším ;)
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vomyy 6. 11. 2014 19:42

Levisek píše:V telefonu mam zapnuté vše, od wifi, bt, mobilní data, snímání polohy. Následný záznam trasy vypadá pak na mapě jako rozsypaný čaj (trasa vede přes baráky, po střechách). A výškový profil naprosto katastrofa. Nejde mi o navigaci, tam to funguje, jde mi o pěší či běžecký záznam a následné prohlížení.

Máte nekdo už L735 a chodíte běhat nebo jiné sporty?


Tak jsem dneska zkoušl endomondem měřit několika kilometrovou trasu a i při jízdě trolejbusem nebyl problem a trasu to ukazovalo přesně. GPS se chytila v trolejbusu téměř hned (odhadem 3 sekundy).
vomyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daff.cz 7. 11. 2014 19:33

No mě osobně se třeba Lumia 730 držela špatně, jak je tenká, měl jsem furt strach, že mi vypadne z ruky a tak jsem si koupil zadní nacvakávací kryt Nillkin a s ním je to paráda, velice to telefonu sluší, padne jako hrnec na pr*el, jako ulitý, hned se lépe drží v ruce. Balení obsahuje i folii na displej.

Nalepenou folii na displeji mám od JEKOD , pokud si dáte záležet a nalepíte ji správně, nikde nic neodstává a prakticky ani nevíte, že tam nějakou folii máte.
Samsung Galaxy S7 Edge Black
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 10. 11. 2014 20:08

Umí taky jako Android vypnout data na pozadí (aplikace nelze aktualizovat, ale přístup na internet je) a veškerá mobilní data (nejde ani internet)?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 11. 11. 2014 12:01

krtenek: ano, jednotlivé aplikace jde povolit nebo zakázat (tzn. datový běh na pozadí) + je možnost nastavit si, že když se FUP blíží k limitu vyčerpání, data na pozadí se omezí, aby nedošlo k jeho okamžitému vyčerpání - bohužel ani jedno jsem ještě nezkoušel.
K druhé části otázky. Asi ji moc nechápu, ale když chceš mít odpojena veškerá data, tak se prostě k ničemu nepřipojím (jak přes operátora, tak přes wi-fi)... U dat přes operátora je i možnost si nastavit, jestli se chci připojit přes 3G nebo jen Edge - mám 730, u 735 tam asi bude možnost vypnout 4G (netuším).

Mám dotaz i na ostatní. Poslední dobou se mi stává, že mi vypadává signál úplně nebo mám s bídou 1 čárku. Ještě před pár týdny jsem měl všude plný signál a žádný problém. Myslíte, že si O2 s něčím hraje? Nepředpokládám, že by se mi za těch několik týdnů používání mobilu rozbila anténa nebo tak :D
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maries 11. 11. 2014 14:21

LaFleur - kde jde prosím tě nastavit ten datový běh aplikací?
Maries
Junior

Odeslat příspěvekod LaFleur 11. 11. 2014 21:37

Maries: okay, tak data na pozadí jdou pouze omezit. Co to v praxi znamená, netuším. Možná, že to jde pořešit i jinak, nevím, jsem začátečník s WP. Nějaká nastavení jsou přímo v jednotlivých aplikacích, tak možná tam... Jinak je to v nastavení a inteligentní data.
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků