Nexus 5, LG G2,...?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod silfax 5. 9. 2014 16:27

Tak po posledním reálném poměřování v obchodě:

LG G2 x LG Nexus 5
velikost&váha: 0 : 1 - přecházím z 4" displeje a G2 je už fakt placka
aktualizace: 0 : 2 - v G2 je aktuální 4.4.2
výdrž: 1 : 2 - baterie 3000 mAh x 2300 mAh
foťák: 2 : 2 - lepší snímač i aplikace
displej: 3 : 2 - podání bílé barvy
funkce: 5 : 4 - G2: infraport, FM přijímač (leckdy se hodí), N5: bezdrátové nabíjení, barometr (určení nadmořské výšky)


chyby: 1 : 1 - G2: nadstavba, dostupná kapacita paměti (z 32 zbyde 25 GB, proč?), materiál zad, tlačítka (umístění), N5: chyby s mikrofonem, wifi, tlačítka (viklající se)

A řeším věci, které mne v obchodě otestovat nenechali ... zvukový výstup,povrch bílé varianty N5, instalace launcheru N5 na G2 (viz. můj včerejší příspěvek)

a) Nejsem sice audiofil, nepoužívám obyčejná sluchátka (obvykle 600-1tis.) ale poslouchám často, tak nechci, aby to bylo úplně příšerné (z některých recenzí to vyplynulo o N5).

b) Povrch bílé N5 prý není stejný jako u černé, není to soft-touch.

c) Opravdu lze jednoduše bez rootu takto nainstalovat launcher? Chápu-li to správně, tak jádro androidu zůstane stejné a jen vypadne UI od LG a budu tam mít UI od Googlu, tedy čistý android ve verzi odpovídající G2 (aktuálně 4.4.2) ale bez balastu od LG.

Je to někdo schopen a ochoten zhodnotit? Možná se to zdají malichernosti,ale jsou pro mne velmi důležité.

Děkuji moc za podněty :tleskani
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 9. 2014 17:57

Rozměry:
G2 139 × 71 × 8,9 mm
Nexus 5 138 × 69 × 8,6 mm


Nexus menší displej, jak jsi dočel na to, že G2 už je placka? :D
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfax 5. 9. 2014 21:08

Je tam velikost a váha, váha je skutečně znatelně větší.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 9. 2014 21:23

Důležitější než váha je ergonomie... Pokud jsou ostřejší hrany, tak je to více znát, než např. vyšší hmotnost...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod silfax 5. 9. 2014 22:03

Lépe se mi drží N5 (kvůli váze), byť onen oblázek, co je G2 není špatný, ale nedá se to ovládat jen jednou rukou.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike75 5. 9. 2014 23:06

Mám bílého N5, a jsem spokojený úplně se vším, včetně baterie i foťáku.
Tlačítka se mi nevyklaji a na poslech rádia jsem si stáhnul aplikaci.
Že by měl N5 barometr je pro mě novinka a opravdu černý je soft Touch a bilej je plast. Ten bilej plast se mi začíná vyhlazovat v místech, kde telefon nejvíc držím, barva zůstává stejná. Telefon je lehounkej a v ruce se příjemně drží. V kapse u kalhot o něm ani nevím.
Mike75
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 9. 2014 01:17

silfax píše:Lépe se mi drží N5 kvůli váze

13 gramů? Nedělej si tu *****, to člověk nepozná :D
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 9. 2014 01:38

Mike75 - nezpochybňuji tvé dobré zkušenosti s Nexusem5, ale když jsem jej testoval, měl jsem stále pocit, že ty hrany mě řežou do dlaně,a displej ve srovnání s LG G2 nebyl tak kvalitní, co se týče barevnosti...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Terminator3 6. 9. 2014 05:33

Mám LG G2 a jsem nadšen. Launcher zcela nevytvoří čistý android, jen nahradí základní uživatelské prostředí, podpůrné aplikace zůstanou stejné (telefon, kontakty apod.). Já jsem si nainstaloval nova Launcher a plynulejší telefon jsem nikdy neměl...
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 6. 9. 2014 13:11

N5 je bezva mobil, ale ten černej je o řád hezčí a příjemnější na dotyk - Já mám černej a brácha bílej a ten černej je fakt mnohem lepší. (ne, není to jen syndrom majitele :-D )
Na bezdrátový nabíjení si člověk velmi rychle zvykne, koupil jsem si jednu nabíječku placku k posteli a druhou takovej šikmej stojánek na stůl a je to pecka :) Ale asi záleží i dost na tom, jaká nabíječka to je, jelikož ta placka nabíjí celkem pomalu ve srovnání s tím stojánkem.

Ohledně nabíjení, když to srovnám se starým Desire, tak je ten Nexus trochu víc citlivější na nabíjecí napětí, respektive kvalitu a délku kabelu.
S delšíma kabelama (větší úbytek napětí) se někdy nedobije na 100% nebo velmi pomalu :-/. Ono je to asi způsobeno tím, že baterka N5 se nabíjí až na 4,35V, zatímco u staré Desire jen na 4,20V a přecejenom tady těch 0,15V je celkem dost rozdíl.

Co mě štve, tak že černá na displeji není úplně černá. Nevím jestli za to může fakt, že nejnižší úroveň podsvícení je ještě hodně vysoká, ale když si vedle sebe dám starej desire na minimálním jasu a N5, tak ten Desire má fakt hlubší černou. Ikdyž asi v praxi to zase není takovej problém, ale já mám přes noc na mobilu zobrazenej čas na minimálním jasu a tam je to teda poznat dost..



Jen teda má smysl ještě tohle vlákno? N5 se už nějak nikde neprodává..on má taky brzo vyjít N6 žejo..
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 9. 2014 13:18

Nexus 5 sežene úplně v pohodě, prodává se normálně v mnoha obchodech.

Terminator3: taky jsem zkoušel Novu, ale po týdnu jsem to vzdal a používám originál, po více letech jsem s nádstavbou spokojený. Ale to je každého věc. Na tabletu jsem to po týdnu naopka vzdal s TouchWiz a nainstaloval Novu, jinak to nešlo :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 6. 9. 2014 13:25

Jo? No já se díval že czc, alfa a alza už prodej ukončili. Možná nějaká šedivka dostupná bude, ale nevím jestli bych do toho šel..Jinak jako mobil určitě doporučuju, ale už jednou jsem se spálil, že jsem koupil mobil jako jeden z poslendích na skladě a kdybych byl býval počkal dva měsíce, tak mám za stejnou cenu mnohem lepší...tak nevím jestli raděj nepočkat na tu šestku. Přecejenom kupovat starej model co se stahuje z prodeje mi přijde trochu "škoda"...

Jinak launcher používám ADW - takovej jednoduchej a hodně přizpůsobovatelnej. Stock mě štval, že se listuje v aplikacích po celých stránkách a není to scolovací seznam.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 9. 2014 13:33

CZC? http://www.czc.cz/lg-nexus-5-16gb-bila/ ... _16GB_bila

Mají.

Stačí mrknout na heuréku. Obchodů, kterého ho mají, jsou desítky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 6. 9. 2014 15:14

No mají očividně poslední dva kusy bílýho a jen 16GB. Nic jinýho. Už se nevyrábí a mizí z eshopů, na heurece pár shopů je, ale to budou taky poslední zásoby, kterých se už jen zbaví a pak dál nic
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 9. 2014 15:22

Pár? Těch obchodů jsou desítky. Nemel kraviny.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků