Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Naecken 1. 9. 2014 18:27

Here se úplně od Symbianu odstřihl ještě v době Elopa. Bohužel už musí člověk počítat hlavně sám se sebou ;)

šulda: Asi tak :-D Už máš představu kam utečeš?
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod šulda 1. 9. 2014 19:17

Kam uteču ještě nevím. Jelikož roky plynou a v životě se stávají bohužel i smutné věci tak se mění životní priority a OS ustupuje pomalu níž a níž. Zatím sem vyzkoušel WP, iOS a And, ještě se chystám na BB ale každopádně to bude těžký i když už hledám jen to nutné respektive pro mne důležité. Abych nebyl úplně OT tak to plánování tras v Here sem kdysi vyzkoušel ale větší význam pro mne byl vždy v samotném telefonu.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 9. 2014 19:37

No že se u Tábora něco stavělo, to se říct moc nedá, jestli teda nemyslíš těch 23km dálnice od nikam do nikam :-D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scotch11 1. 9. 2014 19:40

šulda: Tak zrovna tvůj výběr by mě docela zajímal, ale jinak souhlas s prioritami. Já teda nějak nekvaltuju, ale na 90% to bude iOS (Sailfish jsem už odepsal,droid mě nezaujal wp z principu ne). Tak až to nastane dej vědět.
scotch11
Junior

Odeslat příspěvekod pedro13 1. 9. 2014 22:25

šulda píše:Mapy aktuální nejsou a nebudou. Poslední aktualizace je ze 7. měsíce loňského roku a aktuální už dávno nejsou ani u jiných navigací. :mrgreen:

To jsi mne nemile překvapil. Předpokládal jsem, že i když je Symbian jako takovej dead, mapový podklady by měl mít společný s WP. A jak je to s tím Sygic? Ten je přeci taky multiplatformní, takže mapy bych měl sehnat stejný ať se jedná o Android, Symbian, nebo třeba IOS. Nebo jsem opět vedle?
pedro13
Junior

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 2. 9. 2014 10:58

Bohužel seš, novější mapy do Sygicu nejsou už kompatibilní s poslední verzí pro Symbian, kterou je v11.2. :'(

Poslední mapy, které tam dostaneš, jsou 2013/1. A to ještě jenom fíglem, když soubory přejmenuješ na "stát 2011/9". Takže jsou vlastně ještě o půl roku starší než Nokia Maps. Nicméně mně osobně se jezdí lépe podle Sygicu (např. i v Praze), akorát má jedinou bolístku, že se občas na trase zapomene a chvilku mu trvá, než se opět chytne (tohle mi dělá pokaždé v Praze), Nokia Maps ničím takovým netrpí.

Problémy s neaktuálností jsem zatím výraznější neměl (občas nějaký kruháč), poslední výraznější byla silnice před Jeseníkem, kde nová je asi 500m vedle té staré, po které mě to chtělo navádět a která je už slepá. ^^
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (T-Mobile)
• Sony Cyber-shot DSC-T7 & Sony DCR-SR90E
DaewooMaster
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 2. 9. 2014 11:24

dejvidek>> Pokud to tam znáš tak ti tam nepřijde nic zvláštního. I já to tam znám obstojně a vloni sem to projel bez problémů ale navigace by mě v jednom místě vedla do slepa :mrgreen: Letos tudy jel jeden z příbuzných na každoroční rodinný sraz (po každý jinde) a je to přesně ten typ co jede jen podle hlasu a kurzoru navigace, aktualizace map mu taky moc neříká, tak byl "hezky" překvapen :mrgreen:
pedro13>> Odpověď už jsi dostal od DaewooMaster a já ji můžu téměř do písmene potvrdit. Nemile překvapeno bylo spousta uživatelů co pocítili na místo slibované podpory nástup megaviru z Redmondu který to jednou všechno zabil ze dne na den a právě kvůli tomu si asi někteří nechtějí nechat vnutit WP :twisted: Doufejme že takovéto jednání nepochytí např. výrobci automobilů :mrgreen:

scotch11 píše:Tak až to nastane dej vědět.

Dám ;-) btw to nekvaltování se mne taky projevuje.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarda66 3. 9. 2014 20:32

šulda - díky za konečně rozumné rady. Jen mi není jasné, jak si ty úpravy FW mohu provést sám?

Děkuji.
jarda66
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 3. 9. 2014 22:52

To už je vcelku složitější záležitost a musel by ses kolem toho zřejmě hodně učit ale použít nějaký CFW není až taková věda, zrovna na N8 se jich dá najít dost. Je to o tom že je třeba daný CFW flashnout do telefonu a začít od začátku, veškerá data jsou po flashy pryč.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarda66 4. 9. 2014 19:16

Hodit si do tel. přes Phoenix vyšší i nižší FW zvládnu tak mě zajímalo, jak se ty úpravy FW dělají...
jarda66
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 5. 9. 2014 08:55

Zkus pohledat, hodně sem kdysi čerpal na DailyMobile ;-) Dneska už to upadá v zapomnění ale svůj FW sem si stihl udělat :mrgreen:
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radajzek 20. 9. 2014 07:44

Chlapi, nevíte jak moc velký vliv na plynulost chodu N8 má zaplnění interní paměti vč. paměťové karty ?

Na obou místech mám dohromady cca 19GB fotek, videí a MP3

Jsem líný tvor, proto se raději dřív zeptám než to začnu promazávat, zálohy ale dělám pravidelně.

Jo a píše mi to, že mám na C: 68,2MB volného místa..
Radajzek
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 20. 9. 2014 19:27

No to záleží na tom, jak rychlou máš paměťovou kartu.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod sid 22. 9. 2014 14:59

teď jsem na své N8 děla hard reset, odinstalovávl nějaké blbiny a chtěl dát skype, ale ouha, za prvé mi ho obchod ani nenajde , když jsem si ho na netu v ovishopu našel a přes webový prohlížeč zadal přímo adresu v N8 tak jsem ho stáhl a nainstaloval, jenže spustit jde, ale po zadání jména a hesla se dál prostě nepřihlásí, přide mi to že se vůbec nepřihlašuje na net a j jedno zda mám připojení přes mobilní data nebo wifi, neví někdo co s tím ? nokia evidentně už na symbian sere, skype jsem instaloval tento :
http://store.ovi.com/content/20924
sid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 9. 2014 17:36

Skype uz davno jede na jinem protokolu + je potřeba mit microsoft ucet.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka