BlackBerry Q5-app z Androidu

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 5. 2014 00:07

milans74: prosimte,dej sem potom nejake dojmy z BB Q5 ;)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 5. 2014 11:11

Nejsem sice milans, ale BB Q5 mám asi 5-6 týdnů. Co to umí, atd, si najdeš, takže jen pár poznatků z mojí strany:
- zpočátku problém přenést kontakty z gmailu, nahodil jsme účet do hubu, ale nějak se to nesynchronizovalo, vyřešilo odstranění účtu a nové přidání.
- pak jsem co nejdříve aktualizoval SW
- ovládání gesty - zvykl jsem si ještě den den
- zatím se mi nestalo, že by se to nějak seklo, nebo tak (mám něco přes měsíc), je to příjemně rychlé
- zpracování není špatné, až na krytku SIM+mSD, která je volná a kvedlá se, zbytek telefonu je pevný, nekroutí se, slícování OK
- mám černou verzi, záda vypadají trochu lacině, ale koukám na něj zepředu :D
- tlačítko zapínání je až zbytečně tuhé
- klávesnice je taková "plastová", ale tím, že jsou klávesy odděleny a vystupují, je fajn i pro velké prsty (jsem 2m člověk s adekvátně velkýma rukama a třeba Nokii E72 jsem kdysi nevybral kvůli tomu, že mi dělalo problém na ní psát)
- baterka mi většinou vydrží 1,5 dne, na 2-2,5 dne se lze dostat, pokud se deaktivuje 3G a jede jen v GSM pásmu, ono na notifikace, emaily, atd. to stačí (finta z předchozího androidu), BT mám zaplý trvale kvůli handsfree v autě, nemám problémy, což v případě předchozí xperie pro ano (občas se nepřipojila, bylo nutné manuálně aktivivat v rádiu, s BB je to naprosto OK)
- není nutný speciální dat. tarif, ale to asi víme, mám obyč. internet v mobilu
- displej je fajn i ve venkovních prostorách, v tmavých prostorách mi přijde, že se někdy čidlo jasu chová až moc agresivně, nicméně jas se dá nastavit.
- hovor je ve sluchátku dostatečně hlasitý
- foťák kvalitou nenadchne, je to fakt jen na to, když člověk prostě potřebuje něco zadokumentovat, příp.nějaká momentka. focení textu není problém, je možné fotit mezerníkem

Celkově spokojen a šel bych do něj znovu. příplatek na O10 se mi totiž nejeví jako vyvažující to, co má navíc.
.
alfah4ns
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 5. 2014 11:34

Dik za info :) Nekolikrat jsem zkousel BB Q10 a klavesnice mi nesedla,zato u te Q5 ano. Jeste se chci zeptat,je pouzitelny net na EDGE - nebot 3G je jen ve mestech a LTE ma byt u nas az koncem roku...

-- 03 kvě 2014 12:36 --

D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Rezza 3. 5. 2014 12:38

Pripadne jestli te neco zajima - doma mam Q5, Q10 a Z10. Takze muzu trosku srovnavat.
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 5. 2014 13:15

edge vs 3G
no, takhle, na přečtení/sync emailu, nějakého jednoduššího infa na netu, sync kalendáře, počasí, nějaký messenger, atd. to stačí.
Na nějaké větší stránky už čekáš (náročnější třeba i půl minuty) a třeba youtube na edge nemá cenu.
.
alfah4ns
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rezza 3. 5. 2014 13:18

Ja uz jsem nastesti v peknem pokryti 3G/LTE. Ale je to jak je psano nahore - na bezny web uz to nema smysl.
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 5. 2014 13:28

Dik ;) To je mi jasny,ze ten net nebude zadna slava,jenze jsem casto v oblastech s EDGE... A co Opera mini nebo podobny prohlizec?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 5. 2014 13:32

Alternativni prohlizece jsem nezkousel, ono ten od bb je docela dobry /a hl.rychly/
alfah4ns
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 5. 2014 13:51

Nezbyva mi,nez pockat na LTE ;)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mpolan 4. 5. 2014 08:03

Jak čtu vaši diskusi o účtech tak soudím, že spolupráce s MS účtem bude taky v pohodě...
alfa: Jak se ti drží? Nemáš problém s tím, že by měla Q5 sklony klouzat v dlani nebo vypadávat? Nejsem zrovna šikula a párkrát jsem už málem svůj telefon poslal k zemi.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 5. 2014 10:46

S tím nemám problém, ale jsem zvyklý telefony podepírat zespodu ještě malíkem nebo prsteníkem, dle toho, jestli palcem právě ovládám displej nebo KB, mám dost velké "tlapy".
Z ruky mi nepadala ani předchozí Xperia Pro, kterou jsem vysouval jednou rukou :)
.
alfah4ns
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubosek824 4. 5. 2014 13:15

Na Z10 Opera jede zcela bez problémů, ale raději mám vestavěný prohlížeč
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 5. 2014 15:29

V recenzich u BB Q5 dost kritizuji krytku microSIM a microSD... Jsou s tim po delsim case nejake problemy,vypadava nebo drzi na miste?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 5. 2014 16:06

No, kejve se dost, je taková volná. Že by měla ale přímo vypadávat, mi nepřijde.
.
alfah4ns
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků