Downgrade mobilu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 13:08

Dobrý den,

Rozhodl jsem se pro downgrade z SE Xperia X8 na nějaký s nedotykovým displejem.
Monoblok, véčko…apod. není problém.

Budu využívat
-budík
-foťák 2Mpx s autofokusem (lepší foto, fotím poznámky s knížek apod.)
- poznámkový blok
- slovník NJ/ČR EN/ČR
-hudba, rádio
-internet par krát do roka
- hudba to podstatné
A pak to běžné volání, sms, kalkulačka apod.

Bazar- nové?— to je jedno.

Napadá Vás něco rozumného? Díky za tipy. :-)
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sidbin 6. 4. 2014 13:21

Tenhle dotaz prosím zarámovat a pověsit na zeď :-) :-D

co SE W810i, nebo něco z té řady?
Slovník v javě.
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 13:42

sidbin píše:Tenhle dotaz prosím zarámovat a pověsit na zeď :-) :-D

co SE W810i, nebo něco z té řady?
Slovník v javě.


Proč napsal sem to nějak blbě?
Nevím, co si mám vybrat sem zvyklí na prostředí SE a Siemens, ale nebráním se něčemu novému.
Já fakt netuším jak ten dotaz nějak slušně ořezat.

Jo koukal sem pěkný :-))
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 6. 4. 2014 13:45

A cenově?
Ideální by mohla být Nokia 301, ale na klasickej telefon stojí řekl bych docela dost.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 13:53

domcek píše:A cenově?
Ideální by mohla být Nokia 301, ale na klasickej telefon stojí řekl bych docela dost.


To se mi zdá taky hodně.
Cena do 2000kč, optimální do 1500kč
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezyt 6. 4. 2014 14:02

SE W810i používám dodnes, a pořád si s ním komfortně vystačím. Provozuju na tom i mapy, s Trebuddy a s BT GPS modulem.
Na hudbu má fajn vyřešené handsfree, defacto Sony sluchátka s mikrofonem, když mi přijde hovor během přehrávání, stačí jen zmáčknout tlačítko na mikrofonu, a po hovoru se přehrávání obnoví tam kde před hovorem skončilo.
Mám v tom 8GB MS duo, takže je to jako jukebox. K hifi věži mám nabíjecí stojánek, takže to používám i jako domácí zdroj hudby, stojánek má i infra dálku.
Datové přenosy v pohodě přes EDGE (což dává 20kB/s), vestavěný email klient, prohlížeč má vlastní nebo Opera Mini. Spolehlivý BT. Infraport (to už skoro nikdo ale nemá).
Má to Javu, takže lze na tom číst i eBooky (když je jo nuda).
Výměnné baterie, takže na týden do přírody v pohodě.

Co nemá, je 3G, VoIP, a není to počítač.

Dá se sehnat i na eBay (UK, DE, A) jako nový, za 1-2 tisíce.
yndezyt
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 6. 4. 2014 14:23

tonymatoni píše:
sidbin píše:Tenhle dotaz prosím zarámovat a pověsit na zeď :-) :-D

co SE W810i, nebo něco z té řady?
Slovník v javě.


Proč napsal sem to nějak blbě?
Nevím, co si mám vybrat sem zvyklí na prostředí SE a Siemens, ale nebráním se něčemu novému.
Já fakt netuším jak ten dotaz nějak slušně ořezat.

Jo koukal sem pěkný :-))

Ne nenapsal, ale jde o to snižovat nároky na telefon :-D :-D
Siemens bych asi už nebral, SE na tom bude lépe a určitě se dá sehnat i nějaká lepší verze.
Nebo nokia 515?
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 14:38

to sidbin: Nokia je poněkud drahá jak vidím mobil.idnes- nejdražší obyčejný mobil dneška
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 4. 2014 15:40

Berte Nokia 302- vyhovi ve vsem,nema sice autofocus,ale bezne s ni fotim texty a vse je hezky citelne! A foti pekne :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Lumcak02 6. 4. 2014 16:28

Sony W810i mám ještě doma v šuplíku, bohužel je tam nějaká softwerová chyba, takže při zapnutí začně akorát oranžově blikat a nic jinýho se neděje. Pokud by někdo věděl, jak ho opravit, tak bych ti ho kdyžtak za pár drobnejch poskytnul.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 4. 2014 17:18

A co nějakou z posledních tlečítkových Nokii se symbianem, např. E72, E72, apod...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 17:54

S těmi Nokiemi jsem trochu skeptický, chtělo by to vyzkoušet někde na prodejně opsat text, vyzkoušet a tak. Ten starší Symbián se mi nezamlouvá, ale možná ten novější to bych asi povolil.

-- 6. 4. 2014 18:59 --

Lumcak02 píše:Sony W810i mám ještě doma v šuplíku, bohužel je tam nějaká softwerová chyba, takže při zapnutí začně akorát oranžově blikat a nic jinýho se neděje. Pokud by někdo věděl, jak ho opravit, tak bych ti ho kdyžtak za pár drobnejch poskytnul.


To je dost značné riziko pro koupě. Jedině na ND plasty apod.

-- 6. 4. 2014 19:04 --

Má s tím někdo zkušenosti?

- Sony Ericsson K800i

-Sony Ericsson m600i

-MOTOROLA RazrV3i
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 4. 2014 18:07

tonymatoni: pouzivam Nokii 302 bez jedineho problemu 1,5r. A odfotim citelne jakykoli text... Nekde si ji vyzkousej. Je spolehliva,ma vydrz,velice dobre se ovlada ;)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tonymatoni 6. 4. 2014 18:18

D.Francis píše:tonymatoni: pouzivam Nokii 302 bez jedineho problemu 1,5r. A odfotim citelne jakykoli text... Nekde si ji vyzkousej. Je spolehliva,ma vydrz,velice dobre se ovlada ;)

Taky čtu- "Než jsem ji koupil, prošel jsem kvanta diskuzí, většinou plků.... Na telefonu nic nevrže. Klávesnice je lepší než na Asha303, kde je podstatně tužší a podstatně méně pohodlná. Zvuk perfektní stejně jako obsluha. Fotky velmi dobře použitelné. Ovládání pohodlné, intuitivní a snadné. Pro mě jsou důležité zprávy, FM, přehravač, klávesnice a fotoaparát. Vše pracuje jak chci já a hlavně u tohoto telefonu uchem nezavěsím hovor ... dotykáč je moderní, pěkná věc, ale mě hrubě neuspokoujje."

Takže šmejd to nebude. :-))
tonymatoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 4. 2014 18:31

Nj. tuhle recenzi jsem necetl... Podobny jako SE m600i,ale lepe vybaveny SE P1i jsem pouzival nekolik let...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků