Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ben81 3. 3. 2014 12:49

Ne, WP8 pruhledne tapety na zamykaci obrazovce nepodporuje.
ben81
Junior

Odeslat příspěvekod B36 11. 3. 2014 09:59

Mel bych takovy hloupy dotaz k synchronizaci. Jak telefon pozna, zda mam treba prazdny tel. po hard resetu a chci do nej nahrat zpet tel. seznam z MS uctu nebo jsem naopak z nejakeho duvodu vsechny kontakty smazat a on by je mel smazat i z MS uctu? To same se zalohou aplikaci a tak. Podle ceho se ridi, jestli mazat ci naopak vracet O:-) ?
B36
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsjunior 11. 3. 2014 12:56

B36: Předpokládejme, že před HR sis udělal zálohu (kontakty, foto, zprávy... - jak kdo chce). Po HR a přihlášení k účtu MS se telefon zeptá, zda chceš obnovit zálohu z cloudu. A pokud jsi dělal zálohu vícekrát, nabídne ti možnosti (mně např. nabídl zálohu z 04/2013 a 02/2014).
Co se týká jen a pouze tel. seznamu, tedy kontaktů - mám pocit, že snad jen tak smazat nejdou. Podle mě by je člověk musel mazat ručně v telefonu (a tím by se to pak automaticky začalo zrcadlit na MS účet) a nebo naopak - přihlásit se např. na pc k MS účtu a začít to ručně mazat tam.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod B36 11. 3. 2014 13:03

Tak to potom jo. Jestli se to zepta, zda chci pouzit to, co mam v cloudu, neni co resit. Ja si jen rikal, kdyby se na nic neptal a nahodou cloud aktualizoval podle prazdneho telefonu, tak by to byl prusvih :D Ale teoreticky pokud bych u telefonu po HR to obnoveni napr. tel. seznamu odmitl, ulozil si tam jeden kontakt a pote dal tento "novy" seznam synchronizovat s cloudem, tak by to mohlo vse ostatni, krome tohoto jednoho cisla, smaznout, ne?
B36
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod o.m.p 11. 3. 2014 13:10

Myslím si že ne že by se jen ten nový kontakt přidal k těm stávajícím . Ale jestli chceš něco mazat nadobro tak bych řekl že musíš na netu přes ten MS účet od toho je to záloha ne.
o.m.p
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 11. 3. 2014 13:17

Promazal jsem si telefonni seznam v telefonu. Po nejake dobe jsem delal hard reset a do telefonu se mi nahraly i ty smazane kontakty.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod B36 11. 3. 2014 14:25

o.m.p píše:Myslím si že ne že by se jen ten nový kontakt přidal k těm stávajícím . Ale jestli chceš něco mazat nadobro tak bych řekl že musíš na netu přes ten MS účet od toho je to záloha ne.


Neverim tomu, ze kdybych chtel smazat neco nadobro, musim to delat na netu. Pokud bych si treba procistil tel. seznam od nechtenych starych cisel primo v telefonu, tak budu chtit tento aktualizovany seznam mit i v cloudu jako zalohu a melo by to zmizet i odtamtud.
B36
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 11. 3. 2014 16:50

Je to tak. Pokud něco smažeš v telefonu, smaže se to i na netu, tedy za předpokladu, že mezitím proběhla synchronizace. Jinak pokud chceš smazat vše, stačí hard reset a dokud se nepřipojíš s jakýmkoliv zařízením právě ke svému účtu pomocí emailu a hesla, nic z údajů z tvého účtu se v žádném zařízení neobjeví. Nebo se dá smazat věci přímo na webu MS accountu.
Záloha aplikací a nastavení se smaže automaticky v případě, že ji při prvním novém připojení po HR nevyužiješ, popř. se automaticky přepíše novou zálohou. Jediné co se může objevit znovu jsou zálohované SMS.
MS účet lze také zcela uzavřít, čímž se rovněž všechna data jednou pro vždy smažou.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod B36 13. 3. 2014 15:01

OK, to zni rozumne. Takze spravny postup bych videl nasledne: dat si obsah telefonu do poradku, udelat zalohu, provest HR, prihlasit se ke svemu MS uctu a synchronizovat.
B36
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas-x 14. 3. 2014 16:45

Možná to bude hloupý dotaz, ale mám nově Lumii 820 a ať jsem nainstaloval accuweather nebo český meteoservis tak se mi předpověď počasí aktualizovala vždy jen když jsem byl připojený přes wifi. Pokud jsem měl klidně celý den zapnuté mobilní data tak se prostě předpověd automaticky nenačetla. Je potřeba to povolit někde v nastavení telefonu? V nastavení aplikace mám vždy zapnutou automatickou aktualizaci dat.
Tomas-x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxx345 14. 3. 2014 17:35

Máš povolené procesy na pozadí? Je to v nastavení > přejeď doleva. Používám Weather flow a aktualizuje se normálně.
Nokia X7 + Nokia Lumia 920 WP 8.1 :)
xxx345
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proview 17. 3. 2014 09:43

Čaute chodí vám v pořádku viber notifikace? Mě poslední dobou vůbec nebo s obrovským zpožděním. Skype je na tom podobně, zprávy sice chodí, ale nikdo se mi nedovolá. Rád bych měl nějakou aplikaci, která je funkční jak pro posílání zpráv tak volání. Jak jste na tom vy? Co doporučujete?
proview
Junior

Odeslat příspěvekod Mokashi 17. 3. 2014 10:02

LINE
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas-x 18. 3. 2014 16:08

xxx345: Asi chyba přímo meteoservisu. Data na pozadí jsem povolené měl. Teď mám bing počasí a to se aktualizuje bez problémů i přes mobilní data.
Tomas-x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B36 25. 3. 2014 11:17

Az dosud jsem zil v presvedceni, ze kdyz ma clovek v pohotovostnim rezimu zobrazene hodiny, tak sviti jen tyto body a zbytek displeje je zhasnuty. O vikendu jsem si vsak v absolutni tme a pri civeni na nej tak z 6 cm vsiml, ze cely displej slabounce sviti a lze pozorovat i jeho mihotani. Zcela zhasnuty je az v pripade, kdy clovek zobrazeni hodin vypne. Jsem sokovan a nevim, jak dal.
B36
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků