Sony Ericsson C702 - Obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod stano.mania 30. 8. 2008 12:08

C702 má vcelku dobré fotky? Lebo sú diskusie, že to nie je najlepšie. C702 Cyan som mal jeden deň, s fotkami som nebol až tak spokojný. Objednal som C702 Black v inej predajni a uvidím, ak nebudem spokojný, nekúpim.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 30. 8. 2008 12:18

stano.mania: dle mého zkoušení jsou fotky srovnatelné s K800. A na rovinu říkám že jsou kvalitnější než z K850 nebo i třeba C902. Záleží na firmware a to dost. Stačí si vzpomenout, co dělala K850 při vydání a jak se foto vylepšilo oproti dřívějšku.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod dewarter 30. 8. 2008 12:26

Ja si na foto zatim nestezuji, ale je fakt, ze foto na mobilu povazuju jen na foceni momentek.Na velky foto je fotak.
A i foto z D750 sem sem tam tiskl na 10x15 a byly z toho obstojny fotky.
Musím zabít Vočka,Wii.
Musím zabít Vočka,Wii.
-Homer Simpson
dewarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cooshit 30. 8. 2008 13:39

C702 ku mám 3 měsíce a za tu dobu jsem vyfotil už hodně fotek a zdají se mi hodně kvalitní jak na makro tak na dálku. Asi nezáleží jen na foťáku, ale i na tom, kdo ho drží ;-)
Coopkees ... oh yeah
cooshit
Junior

Odeslat příspěvekod Adamsss 30. 8. 2008 13:47

cooshit: A jinak jsi s telefonem spokojeny? A co barva,neloupe se ti? Nebo pouzivas nejaky obal?
Adamsss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkausti 30. 8. 2008 17:27

jacktalking píše:stano.mania: dle mého zkoušení jsou fotky srovnatelné s K800. A na rovinu říkám že jsou kvalitnější než z K850 nebo i třeba C902. Záleží na firmware a to dost. Stačí si vzpomenout, co dělala K850 při vydání a jak se foto vylepšilo oproti dřívějšku.

jaké parametry fotek firmware DOST ovlivňuje?
Šum? Ostrost? nebo snad nekvalitní softwarové "žehlení" snímků?
Neměl bys na srovnání fotografii se starým a novým firmwarem?
Dík, Jirka
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 30. 8. 2008 17:36

jirkausti: vše. Jak ten šum-žehlení, tak ostrost, vyvážení barev (především bílou, toť velký problém většiny MT). V případě K850 řešil firmware šum a pak i to žehlení.
Dost lidí říká že to je nesmysl a že to je o snímači, ale snímač sám o sobě nepracuje. On vezme surový obraz a ten prochází zpracováním a to je software fotoaparátu/mobilu.

Srovnání bych rád, ale co máme zde už má nový firmware (K850). Prototyp mi zase nedovolí nahrát starší firmware kvůli speciálnímu IMEI. Takže bohužel neporovnám....... Mohl bych ale najít obrázky z testovací C702 a půjčit si s nejnovějším firmware z EMMA.. Ale tuším že zde jsem pár fotek z testovací C702.. Tuším že do tohoto fóra a bylo to kvůli diodám, pokud se nepletu..?
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod obluda zelená 30. 8. 2008 18:34

jacktalking: Taky se mi zdá, že jsi sem do fóra nějaké fotky z C702 dal. Kde ale jsou, to nevím.
Jinak jsi mě ty fotky posílal i na mail jako obludě v diskuzi na mobil.idnes.cz. A tady vím jistě , že to bylo kvůli diodám, ale vlastně tady na fóru asi taky.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkausti 30. 8. 2008 19:13

to je škoda. :roll: Pro objektivní porovnání by bylo potřeba vyfotit stejnou scénu za stejných světelných podmínek, a také se stejně nastavenými parametry fotoaparátu. (ISO, čas, clona, zaostření na stejné místo) což lze těžko ovlivnit, protože většinu těchto parametrů si C702 nastavuje sám.
Takže pokud se někdo teprve chystá upgradovat software telefonu a byl by ochoten tento test provést, byl bych moc rád. (A určitě i ostatní)
Jirka
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod DomWindows 30. 8. 2008 19:25

jacktalking: Jaky mate v K850i FW? Neco novejsiho nez R1FA035? :shock:
DomWindows
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 30. 8. 2008 20:10

jirkausti: aha, tak to by bylo potřeba více telefonů s různými verzemi naráz. To je ještě větší problém, jelikož disponuji maximálně dvěmi kusy. Víc toho rozbalit nemohu, protože rozbalené je to na odpis..

DomWindows píše:jacktalking: Jaky mate v K850i FW? Neco novejsiho nez R1FA035? :shock:

a je nějaký potřeba? Třeba co je potřeba opravit a pokusím se říct zda to v nové verzi je opraveno. Ale nechápu ty hnače jenom za vyšší verzí. Pokud mobil zlobí>servis. K850i bude ještě dost dlouho v záruce ;-]
Btw, jinak jelikož je víkend, není tu technik. Takže v tuto chvíli neřeknu číslo které jemu EMMA nabízí přes heslo. Ale servisy zpravidla mívají verzi extra. Což ale různí tuningáři stejně ví ;)
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod jirkausti 30. 8. 2008 20:20

to by nemuselo vadit. Naopak možná by bylo i lepší fotit jedním přístrojem. Nejdříve jeden snímek, pak aktualizovat a pak hned druhý snímek. Pokud by se to nestihlo v rozumné době, tak fotit klidně i něco v interiéru, kde by se použilo i umělé osvětlení.
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod dewarter 30. 8. 2008 22:52

Hele, ted me napadlo, nezda se vam, ze se po zapnuti C702 strasne dlouho prihlasuje do site?Ja kdyz to zapnu, nabehne uz standby signal max,ale napis hledam.(3G mam vypnuto,jen site GSM, nebo jak to tam je napsany)
Ne ze by to nejak vadilo, jen by me zajimalo, jestli je to normalni.
Musím zabít Vočka,Wii.
Musím zabít Vočka,Wii.
-Homer Simpson
dewarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jacktalking 30. 8. 2008 23:22

dewarter: je to dost zvláštní, ale poslední dobou prostě toto dělají staré sim PAEGAS a EUROTEL. Z jakéhosi důvodu OSKAR tento problém nemá. SIM O2 už je pak v pohodě (tudíž by to nemělo být sítí jako takovou, ale VF měření nedělám takže netuším.. to spíš pánové z gsmobile by věděli).
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod jirkausti 31. 8. 2008 09:27

mě se chová přesně naopak. S kartou T-Mobile od zapnutí až po přihlášení do sítě tak 20-30 vteřin, s Vodafonem skoro minutu a půl ! (minutu to dělá nevím co, a pak asi půl minuty se to přihlašuje do sítě :-| )
jirkausti
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka