Sony Ericsson C702 - Obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jacktalking 27. 8. 2008 08:59

stano.mania: můj poslední příspěvek
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod dewarter 27. 8. 2008 15:08

Pokladal jsem podobny dotak na foru SE manie,lec mi bylo receno, ze se uzivatel jacktalkink pohybuje "vyhradne" na foru MM a celkem by me zajimal
jeho nazor, protoze ma zrejme hodne co docineni se samotnym SE v CR.
1)Zda se mi ze posledni dobou ma SE dost problemy s kvalitou barev a plastu
na svych telefonech(klavesy S500/W580,C702/G502), a zda se mi ze
problemy zacali s nastupem platformy A2OO(u mmodelu K700/750/800 sem
nic podobneho nezaznamenal)
2)vzhledem o zajem o novy tel. jsem procital fora a nasel jsem dost stiznosti
na FW modelu C702/902 a tak se chci zeptat, jak je mozny ze cca rok od
uvedeni platformy A200(K850) se vyskytuji takoveto chyby.

Chtel jsem si kupovat model C702, ale po skusenostech s kvalitou barvy jsem na vazkach a proto sem koukal i na model C902, ktery ma navic i pohybovy senzor(mozna kravina, ale pro me vychytavka, diky ktere se muzu na foto divat ve fullscreenu bez 20.sec hloubani v menu), ale tam se zase pry usazuje prach v mechanismu krytky fot.
Ale je mi jasne, ze zadny mobil neni bez chyby, a ze je pouze na me a mych pozadavcich/preferencich, ktery vybrat.
P.S. ptal jsem se i na SEmanii,jak je to s trvanlivosti mechanismu u C902?
Vydrzi to alespon 2 roky?(Rradeji bych samozrejme dele:-))
A jak je to s lesklou predni stranou?Patla se moc?Zkusenosti s cernym
psp je ze me to sem tam(ale zase ne moc casto) dokaze vytocit.
Musím zabít Vočka,Wii.
Musím zabít Vočka,Wii.
-Homer Simpson
dewarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 8. 2008 15:54

dewarter píše:Zda se mi ze posledni dobou ma SE dost problemy s kvalitou barev a plastu
na svych telefonech(klavesy S500/W580,C702/G502), a zda se mi ze
problemy zacali s nastupem platformy A2OO(u mmodelu K700/750/800 sem
nic podobneho nezaznamenal)

Drobnost: Modely S500 a W580 jsou postavené na softwarové platformě A100, stejně jako např. zmíněná K800.

Odeslat příspěvekod stano.mania 27. 8. 2008 16:04

Podľa mňa to nesúvisí s platformou, ale zmenou dodávateľa plastov, ktorý strieka farbu, je to nejaký začiatočnik :shock: , a vedenie SE by malo urýchlene zmeniť dodávateľa, treba dbať na kvalitu, bez ohľadu na originál krajiny, kde sa to robí. :pozor
Ale treba len reklamovať a reklamovať, lebo ak vedenie SE Sk tvrdí, že nemá žiadne sťažnosti a reklamácie ohľadom miznutia farieb, tak je niekde chyba :pozor buď si niektorí vymýšľajú, alebo sú takí zbabelí, že to nereklamujú a tým škodia nám všetkým :!:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod dewarter 27. 8. 2008 16:08

Ja vim ze jak S500 tak W580 je platforma A100,ale zda se mi, ze od
uvedeni platformy A200 je kvalita plastu a barev docela diskutabilni.
Ja vim, ze softwarova platforma nema co do cineni s hardwarovym
zpracovanym, ale zase me mate, ze se uvedeni A200 a uvedene
problemy vicemene kryji.
Mozna zmena postupu,prip. dodavatele.Ale je to jen muje spekulace
Musím zabít Vočka,Wii.
Musím zabít Vočka,Wii.
-Homer Simpson
dewarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.mania 27. 8. 2008 16:10

jacktalking píše:Zatím jsem ještě neměl možnost zjistit jak to je s reklamací. Ale technik říkal že toto se určitě vezme, hlavně pokud je s tím zkušenost. Takže reklamovat, reklamovat a reklamovat. Nic se tím nezkazí, spíš "líná huba, holý neštěstí" ;)

úplný súhlas, len reklamovať, inak "líná huba, holý neštěstí" :shock:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 27. 8. 2008 17:42

dewarter: jak bylo řečeno, softwarová platforma nemá s kvalitou či nekvalitou použitých materiálů nic společného. U výrobců MT, software dělá někdo a samotnou výrobu někdo naprosto jiný. Např. v poslední době je to u levnějších modelů Sagem.

Co se 2) týče - vývoj SW neprobíhá v ČR. Zde probíhá pouze testování. Takže bližší informace nesdělím (typu "jak je možné, že......"). Rád bych, ale sám je nevím. A vařit z vody by byla ztráta času. Je však dobré si uvědomit jednu věc, dle mého dost podstatnou:
je ve firmware nějaká chyba? Dobře. Dělá to jakýkoliv firmware pro jakýkoliv region, brandovaný i nebrandovaný? Lahůdka typu neexistence SMS u Vodafone firmware byla přičítána obecně K770, žel bohu si někdo při své horlivosti neuvědomil, že problém v tomto případě přičítat pouze jedné straně a v tomto případě Vodafone. Neobhajuji tedy chyby obecné typu prasklá tlačítka u S500, právě naopak. Vadí mi jen, když si někdo třeba koupí telefon od Vodafone, je tam nějaká chyba a on jelikož vidí nápis Sony Ericsson, tak hned skáče. Neznalost problematiky ho částečně omlouvá a chápu že asi netuší, že Vodafone si prostě koupí a rezervuje určitou sérii.
Jsem tedy toho názoru, že pokud má někdo problém a např. loupají se mu tlačítka u G502, nechť to ofotí a dá na fórum. Ale ať zároveň ofotí i zadní štítek, ať víme na čem jsme. Ono je také jednoduché přijít s červenou G900 v březnu a začít vykřikovat že co jsme to udělali za šmejd. Pak pán zjistí že ten šmejd je první prototyp a dle slovníku pochopí že "NOT FOR SALE" znamená "NENÍ NA PRODEJ".

Co se mechanismu C902 týče, tak zda vydrží 2 roky, to netuším. Na testování totiž dva roky nebyl. Dokáži říct pouze o půlrok dopředu. Telefon však dva roky v záruce je, takže pokud nevydrží, zkusit reklamovat ;)
A ANO, patlá se dost. Stejně jako displej na K800. U C902 je to vidět více, jelikož je to v černé barvě.

stano.mania: po neblahých zkušenostech s továrnou v Mexiku před rokem 2001, výrobci MT mají více dodavatelů součástek, ne jen jednoho.

Obecně nabádám k tomu to řešit reklamací. Otázka na fóru "je to na reklamaci" je dle mého názoru k ničemu. Pouze autorizovaný technik ví, zda je to a to na reklamaci či nikoliv. Loupou-li se tlačítka na G502, doporučím okamžitě reklamovat u prodejce. Takže v tuto chvíli mě opravdu zajímá, zda se jednalo o model z volného prodeje či od operátorů, atd.
Ale treba len reklamovať a reklamovať, lebo ak vedenie SE Sk tvrdí, že nemá žiadne sťažnosti a reklamácie ohľadom miznutia farieb, tak je niekde chyba buď si niektorí vymýšľajú, alebo sú takí zbabelí, že to nereklamujú a tým škodia nám všetkým

Vždy chci znát názor obou stran a taktéž celou "story" a ne jen část. Nejhorší jsou lidé typu "ono je to rozbité, včera to fungovalo". Zda vedení SE lže či nikoliv, to nechám pouze na Vás. Sám za sebe tvrdím, že pokud SE tvrdí technikovi (či spíše není o tom ani zmínka) že se barva neloupe, věřím tomu. Pokud se loupe jednomu člověku, fajn. Pokud se loupe deseti tak stále fajn. Pokud se bude však loupat tisícům, něco na tom určitě bude.

O tom loupání jsem se dozvěděl díky tomuto fóru. Na prodejně máme od uvedení stejný model G502 a určitě uznáte, že na prodejně bude asi osahanější než u běžného uživatele. Tento problém však nemáme (naopak prasklá tlačítka u S500 už byly).

Na závěr pouze upozorním, že výše uvedené je pouze můj příspěvek a stanovisko SE může být jiné. Berte to tedy prosím v potaz
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod dewarter 27. 8. 2008 18:04

jacktalking:je mi jasne, ze ty jako radovy zamestnanec, potazmo
fanda SE nemuzes vedet stanovisko cele firmy,ba ani ceskeho
zastoupeni, a i kdyby tak bys mel nejakej druh NDA, nebo neco
podobnyho.Me jen jde o to, ze si kupovat mobil na 2 a vice let,
a bylo by neprijemny s nim kazdou chvili byt v servisu, byt se
reklamaci,kdyz by bylo neco v neporadku nebranim.(pri koupi me
stare D750 nefunkcni BT modul,dostal jsem novy kus)
Me jen mrzi ze ma nejaky vyrobce MT takoveto problemy, ktere pak treba nektere lidi vytaci,nadavaji na vyrobce a vseobecne panuje nazor:NO jo model XX od vyrobce YY si nekupujte je na ***** a jeste se mu loupe tlacitka,upadava antena atp.(sice sem mel za posledni 4 roky jen mobily SE,K700-K75O,ale je to neprijemne u jakehokoliv modelu, bez ohledu na vyrobce)

A rozhodne sem nechtel spojovat hardware a software platformu, jen me zarazilo, ze se od urciteho casu SE potyka s urcitymi opakujicimi problemy, treba jen nahoda.

jeste na jacktalka:mate u vas na prodejne k vyzkouseni C902 a C702-obe varianty?A jeste sem slysel ze u 902 je otresna klavesnice, ale to rikali o K700 taky a nemel sem sebemensi problemy.Mel sem K700,D750 ted mam docastne Nok 1600, da se s nekterym s nich srovnat?Pokud ne nevadi.Diky, jestli si udelas cas a odpovis:wink:
Musím zabít Vočka,Wii.
Musím zabít Vočka,Wii.
-Homer Simpson
dewarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koalas 28. 8. 2008 15:22

Zdravím a mám taky dotaz.Měsíc mám 702 a můj problém je, že píši dlouhé sms, jenže se 702 napíšu 3sms a automaticky mi to spadne pod 1 mms.Jenže to je pro mě dost nevýhodné, protože sms mám za korunu, ale mms za 6.V manuálu na straně37 je nastavení dlouhých zpráv,ale v reálu tam nic takového nejde.V GSMobil SERVICE mi řekli, že nesmím brát manuály zase tak vážně, ale že možná pomůže přehrát firmware. Ten už je přehranej, ale nastavení dlouhých sms nikde.Můžete mi někdo poradit, nechci zbytečně prodělávat >:-(
koalas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Phill18 28. 8. 2008 15:49

ahoj, chci si tedka c702 objednat.. pls link na kvalitni eshop..zadna šedina
Phill18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Phill18 28. 8. 2008 16:46

nikde nevidim jaky davaj příslušenství
Phill18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoobbe 28. 8. 2008 16:49

Mám ho 5 dní, tak jsem zvědav na tu barvu, snad se mi to taky nestane, musím zaklepat... :--
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 28. 8. 2008 17:07

Phill18:
Standardní příslušenství
USB kabel ,CD se softwarem, stereofonní sluchátka, karabina s poutkem
Co třeba navšívit katalog MobilManie? C702 je tady a příslušenství v balení máš na spodu.

Oficiální e-shop kromě Cybexu je třeba i X-Store

koalas: Kde jsi mobil koupil?
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koalas 28. 8. 2008 17:32

obluda zelená:
Klasika T-mobile upsání na 2 roky.
Obludo prosím poraď
koalas
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka