Sony Ericsson W910i - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod marketka07 7. 12. 2008 15:07

Dík.. A jak jste s nim jinak spokojení??
marketka07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitram47 7. 12. 2008 15:55

Inak pozor. Na c902 vidno skryte subory cez Media. Tak si to najprv prezrite, ako je to na inych modeloch. A zakaz citania mi tu nefunguje :-S
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 8. 12. 2008 17:14

Mel bych par dotazu k majitelum W910i:
1) Skutecne jsou vibrace slabe? Pouzivam to vetsinu casu, proto je to pro me dulezite.
2) Jak kvalitni je vyzvaneni - mam SE K750i a se zvukem nejsem spokojen (spolubydlici ma K770i a ten hraje vyhrava krasne) - toto neni moc dulezite, spis me zajima prvni otazka.
Diky ;-)
LovecDuchu
Junior

Odeslat příspěvekod sunoros 9. 12. 2008 00:11

Zdravím, brzo mi přijde domů tento telefon a chci se ujistit v několika dotazech.
1) Budu ho mít z UK, měla by tedy platit mezinárodní záruka, že? A myslím, že jenom rok?
2) Je možné nějak legálně přehrát software? (nevím jaký bude mít firmware a aspoň by tam byla česká lokalizace, pochybuju, že bude mít češtinu v nastavení..)
sunoros
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 9. 12. 2008 10:15

sunoros:
1) neexistuje mezinárodní záruka, ani "celoevropská záruka". Jsou to jen služby prodejců/výrobců/... ale v žádném zákoně to není nikde zakotvené.
Sony Ericsson říká, že pokud jsi daný model koupila v zemi X a v zemi Y se prodává, můžeš ho v zemi Y reklamovat. Samozřejmě že pokud je brandovaný, může být trochu potíž a třeba nepůjdou sehnat náhradní díly v dané zemi (např. v ČR těžko seženeš logo operátora ATM pro S500 fialovou).
Zákon v ČR ti však ukládá reklamovat u prodejce, tzn. že servis ti nemusí mobil přijmout (jelikož servis není Sony Ericsson, ale servis to je jen smluvní).
Příklad: přijde ti zelená W910 s logem operátora z Marsu. W910 se sice prodává v ČR, ale ne v této barvě. Sehnat tedy třeba kryt v této bude problém. Zároveň se ta zelená W910 neprodává v ČR, takže se tu neopraví.
Samozřejmostí je, že telefon musel pocházet z autorizovaného zdroje a ne od nějakého překupníka. Pokud to je šedý dovoz, žádná oprava se konat nebude a reklamace bude možná jen u prodejce. Tzn. že pokud třeba budeš mít list z prodejny SE, nebo fakturu od někoho ze zahraničních operátorů, bude to v pohodě. Ale od prodejce typu "geilste handys.de" se rozhodně nepřijme

2) legálně to nepůjde. Operátoři to někdy povolí, ale musí se to u nich reklamovat. Pokud telefon není brandovaný, legálně to přehrát nepůjde.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod sunoros 9. 12. 2008 13:35

Děkuji za odpověd, takže když budu mít červenou nebo černou verzi s platným IMEI, které se u nás také prodávají, tak by ho slušný autorizovaný servis mohl přijmout, že? :-)
sunoros
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 10. 12. 2008 09:44

sunoros: ano, mohl by ho přijmout. Platné IMEI je tedy vždy.. Jde jen o to, aby se shodovalo místo prodeje s místem určení IMEI. Např. u různých šedých dovozců je sice místo prodeje ČR, ale IMEI ukazuje na Thajsko, Izrael,........................
Ale stále ber v potaz, že český zákon ukládá reklamovat u prodejce. A když třeba servis u nás překročí dobu pro reklamaci (tj. 30 dní), jak to budeš řešit? Servis ti peníze nevrátí, ty ti musí vrátit prodejce na základě potvrzení servisu že překročil 30 dní.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod palliii2 13. 12. 2008 21:54

Ja som si vzal W910i na pausal od OR. predtym som mal K610i ... su medzi nimi rozdiely, kazdy ma nieco do seba. vadia mi niektore veci na W910i. 910 je viditelne pomalsi, bude to asi tym ze operator si dal svoj softik a ani dizajn menu nie je bohvie co. chyba mi tam rychla volba, resp. skratky ktore si vyberie uzivatel pre rychlejsi pristup k casto pouzivanym operaciam... ale vsetko je asi vec zvyku. rozmyslam o prepaleni softu na nejaky lepsi. ma s tym niekto skusenosti, zrychly to mob.?
palliii2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palliii2 13. 12. 2008 21:55

Ja som si vzal W910i na pausal od OR. predtym som mal K610i ... su medzi nimi rozdiely, kazdy ma nieco do seba. vadia mi niektore veci na W910i. 910 je viditelne pomalsi, bude to asi tym ze operator si dal svoj softik a ani dizajn menu nie je bohvie co. chyba mi tam rychla volba, resp. skratky ktore si vyberie uzivatel pre rychlejsi pristup k casto pouzivanym operaciam... ale vsetko je asi vec zvyku. rozmyslam o prepaleni softu na nejaky lepsi. ma s tym niekto skusenosti, zrychly to mob.?
palliii2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitram47 13. 12. 2008 22:05

palliii2 píše:rozmyslam o prepaleni softu na nejaky lepsi. ma s tym niekto skusenosti, zrychly to mob.?

http://semania.cz
http://se-tuning.cz
ehm, Orange zevraj najviac znehodnocuje telefony na Slovensku.
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sp1rit 14. 12. 2008 19:32

zdravim všechny,kdo máte tento telefon...Mam dotaz ohledně programu PhotoDJ...upravil sem si fotku a uložil,ale chtěl bych to dát zase zpátky do toho stavu,v jakém ta fotka byla předtím,jde to nějak?..díky za odpověď.
sp1rit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ravenman 14. 12. 2008 22:08

ano Orange mi uz znehodnotil 2 telefony kde vymazal a upravil temy tak ze mi zmizly funkcie .. teraz mam W910i a nutne potrebujem prepail na original lebo mi blbnu temy a niektore funkcie .. program Sony Ericson Update manager mi oznamil ze mam najnovsiu verziu ORANGE XXXYYY softveru .. prosim neviete mi poradit kde zohnat originalny softver ? dakujem
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obluda zelená 15. 12. 2008 09:51

sp1rit: Nevím jak na A200, ale u mé K790i původní fotka zůstane a nová se uloží zvlášť.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 12. 2008 23:10

myslite ze by fungoval nejaky prehravac na avi(divx ) filmy ??
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitram47 16. 12. 2008 05:09

Ravenman: to asi tazko. To by musel mat troska iny vykon, aby dokazal prehrat divx.
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka