Zkušenosti se Sony Ericssonem W800i

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KluG 12. 10. 2005 15:16

vrže? tak to mě zatím taky nepotkalo :D i když je pravda že když ho vemu do ruky a palcem pořádně smáčknu na zadní straně tak trochu povrzává, ale při běžným používání si ani nevrzne. A ten mp3 přehrávač, co myslíš že je na něm jiného? A jaký jsou tvoje konkrétní důvody pro w800i ? 8)
KluG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dabel 12. 10. 2005 16:08

andelsi, ja to beriem, ze si nadseny z mobilu, ktory je Tvojou momentalnou modlou. Ako som uz nacrtol, som uz o dost starsi (asi tak raz tak stary ako Ty :lol: ) a tak je pre mna mobil dobrym pomocnikom. Snazim sa kazdopadne hodnotit OBJEKTIVNE. Pozitiva mobilu vnimam trosku inak ako Ty a uz som ich sem parkrat pisal.

Zabudol som este na jednu VYNIKAJUCU vec, ktoru w800i ma: baterka! To je na celom mobile ta najgenialnejsia vec! Uz som ju pouzil vela-velakrat, ked som citil potrebu posvietit si na nieco!

K tym fotkam: s W800i si robim dokumentaciu prac na mojom novom byte, proste rychle, bezproblemove pofotenie si napr. montaze skriniek ci podobne "akcne" foto. Raz som nim fotil aj na akcii (Oktoberfest), kde sa mi nechcelo vlacit hebedo s 10x optickym zoomom. Pri optimalnom svetle su fotky znesitelne (napr. ta macka, co si sem dal - btw vsimni si, nakolko je napr. fuz neostry!), pri akokolvek mensom svetle velmi silno pribuda sum - typicky napr. fotky z Oktoberfestu, z dobre osvetleneho stanu, kedy boli naozaj silne zasumene a napr. na papierovu tlac absolutne nevhodne. Prijemne ma vsak prekvapilo, ako si poradil w800i s fotkou zapadajuceho slnka. Na druhej strane, niet sa co divit. Velkost optiky je naozaj minimalna (uz som to raz nazval "rybie oko") a preto sa svetelnost objektivu neda porovnat s akymkolvek kompaktnym fotoaparatom. Navyse, CMOS senzor v porovnani s CCD naozaj "pokulhava" v kvalite. Ak nezabudnem, par mojich fotiek sem zajtra vyvesim. Opakujem: verim, ze na mobil je to naozaj spicka (napr. v porovnani s fotkami z k700i), ale naozaj sa este tie fotky ani zdaleka NEMOZU merat s fotkami z low-end digitalnych fotakov. Mozno tak o rok-dva...

ad vrzganie: aj w800i vrzga. Konkretne "strieborny diel" s objektivom. Je to vsak v norme a v porovnani s mojimi ex mobilmi uplne OK.

ad preco w800i: vybral som si ho najma preto, lebo ich pocet bude oproti k750i ci inym mobilom mizivym. Radsej si priplatim za nieco, co nema kazdy ;) 512MB karta sa samozrejme tiez hodi ;) Myslim, ze je to dobre spracovany mobil so stabilnym firmwarom (konecne mozem vypnut na noc mobil bez obav z toho, ze mi rano nezazvoni budik!!! - ala Siemens) a prijemnymi vychytavkami. Nie je idealny, par chybiciek sa najde, ale v dnesnej dobe velmi dobra volba.
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andels 12. 10. 2005 18:42

a jak si prisel na to kolik mi je let ? :mrgreen: no jo no jo....sem fanda W800i , ale i tak nemusite kritizovat fotak ktery je uz konecne...pouzitelny!!!tak to me pekne nastvalo ale prece...sou na to digitali :)
andels
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dabel 13. 10. 2005 09:45

andels: Staci sa malinko porozhliadnut po fore a je :lol: Aj fotku som si pozrel :lol:

Inak ano, fotky su pouzitelne (sorac, fotky nejsu, mam ich doma v notase a USB stick som zabudol v praci). Ja som sa len chytil toho, ze su na urovni digitalov.

Jo a baterka, o ktorej som pisal, mi vydrzala do vcera vecera. T.j. 8 a pol dna - VYNIKAJUCE! Faktom je, ze na noc mobil vypinam.
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stephen-Eng 13. 10. 2005 10:43

Preji vam do krasne Ceske Republiky prekrasny den. Myslim, ze celosvetove se mobilni telefony vyrabi v Cine, tak to mohu hodnotit i ja. Uz mam K750 pres 5 mesicu. Dobry telefon, ale modla? Kde to zijeme? W800 mam 3 a pul mesice, porovnavam tudiz velmi objektivne. Fotoaparat? Dobry u obou stejne, na telefon spicka. S normalnim digitalem se mobilni telefon neda srovnavat. Pokud jsem vyfotil dve uplne stejne sceny mym starickym 2 megapixelovym Panasonicem a W800, Panasonic vitezi, a to s naskokem rovnajici se jedne generaci mobilnich telefonu. Nemuzeme porovnavat "pidi" fotacek s optikou rovnajici se 0, i kdyz ma stejny pocet pixelu a normalni kompakt. Mp3 prehravac
maji oba telefony uplne stejny, dokonce jsem si i prikoupil ty kabliky k zapojeni do veze, je to absolutne stejne. A... co dale? Karta... no dejme tomu, ale za ty penize? Neee... dekuji, nechci. Pokud byste meli nejake dotazy.. napiste mi na mail, snad ho jeste mam v profilu. Icq (uz) nepouzivam... :-)

Steve
Stephen-Eng
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KluG 13. 10. 2005 10:54

Stephen-Eng: good příspěvek, myslim že to hodně lidem usnadní rozhodování. :D a já můžu být spokojenej, že jsem do w800i nešel. :mrgreen:
KluG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 13. 10. 2005 14:22

Stephen-Eng píše:Preji vam do krasne Ceske Republiky prekrasny den. Myslim, ze celosvetove se mobilni telefony vyrabi v Cine, tak to mohu hodnotit i ja. Uz mam K750 pres 5 mesicu. Dobry telefon, ale modla? Kde to zijeme? W800 mam 3 a pul mesice, porovnavam tudiz velmi objektivne. Fotoaparat? Dobry u obou stejne, na telefon spicka. S normalnim digitalem se mobilni telefon neda srovnavat. Pokud jsem vyfotil dve uplne stejne sceny mym starickym 2 megapixelovym Panasonicem a W800, Panasonic vitezi, a to s naskokem rovnajici se jedne generaci mobilnich telefonu. Nemuzeme porovnavat "pidi" fotacek s optikou rovnajici se 0, i kdyz ma stejny pocet pixelu a normalni kompakt. Mp3 prehravac
maji oba telefony uplne stejny, dokonce jsem si i prikoupil ty kabliky k zapojeni do veze, je to absolutne stejne. A... co dale? Karta... no dejme tomu, ale za ty penize? Neee... dekuji, nechci. Pokud byste meli nejake dotazy.. napiste mi na mail, snad ho jeste mam v profilu. Icq (uz) nepouzivam... :-)

Steve

nechapu k cemu ti sou dva spickove mobily??? :hm
andels
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deluX 13. 10. 2005 16:53

Stephen-Eng : no v profilu email nemas takze se te ptam tady,to ze sou oba mobily totalne stejne vim,ale zajimalo by me jestli ti to Kcko vrze a jestli ti treba neupadava kritka fotku u Kcka.taky bych rad vedel ktery sluchatka sou lepsi?jestli ty spunty u Wcka ci ty u Kcka.

Ja uz se se rozhod,pudu asi do Kcka,ale nejsem si jist ten desing me bere !!!je totiz perfektni :tleskani skoda se ty krity neprodavaj samostatne :D
deluX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 13. 10. 2005 18:39

andels píše:vy byste furt jenom hledali duvod jak zkritizovat tento fajnovej mobil!!!
cumte a potom mluvte!!!
http://img382.imageshack.us/img382/478/032pw.jpg
kukajte a reknete svuj nazor a zadne dohadovani!!!! :pozor2 :pozor2


Umelohmotná optika NEMôŽE NEMôŽE NEMôŽE NEMôŽE NEMôŽE nikdy nahradiť sklenenú optiku!!!!! Chapandos? :pozor2 :oboze
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 13. 10. 2005 18:45

dabel píše:CMOS senzor v porovnani s CCD naozaj "pokulhava" v kvalite.


CMOS čipy by som nepodceňoval, resp. nekvalita fotiek D750i voči dig. foťákom určite nespočíva v type snímaču. Veď napr. Canon osadzuje niektoré svoje DSLR práve CMOS snímačmi.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 13. 10. 2005 19:05

a navic mi nejde jaky ma cip ale o tu kvalitu...rozhodne lepsi nez N90!!!!! ten jeji carl zeiss by se moh zahrabat!!!!! Sony..to je znacka :!: :wink: ta jen tak nevymre :roll: a navic CMOS snimace se zacinaji prosazovat protoze sou levnejsi a pomalu i lepsi :mrgreen:
andels
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stephen-Eng 13. 10. 2005 23:03

Tak s tim e-mailem jsem to teda napravil, to mi prominte. Potom... Ja jsem se domnival ze toto tema je k tomu abychom si sdelili sve zkusenosti s W800 ne na to abychom diskutovali proc mam 2 spickove telefony. To je myslim moje vec a vam (konkretne andelsi) do toho vubec nic neni. Zpet k tematu. Spunty u W800 jsou opravdu lepsi, myslim si. Ale abych za sluchatka a kartu platil o temer 150 Australskych dolaru vice.. to mne ani nehne. A jetsli K750 vrze? No, je to takove diskutabilni, ja osobne bych rekl ze ne... ale je to o tom jak se jednotlivy kus povede, nemuzeme to brat na celou modelovou radu. Krytka fotoaparatu u obou telefonu je vyresena velmi dobre a ze by to delalo neplechu to teda ne. Drzi to skvele.

Steve
Stephen-Eng
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 14. 10. 2005 04:03

no a beru ti ty mobily!!!ja se jen slusne ptal k cemu ti sou
andels
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stephen-Eng 14. 10. 2005 04:07

Ja jsem nerekl ze mi je beres. Ty jses slusne zeptal, ja Ti slusne odpovedel, tim to hasne. Konec.

Steve
Stephen-Eng
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deluX 14. 10. 2005 06:04

Stephen-Eng : dik za odpovedi !!!
deluX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků