Čip pro dohledání odcizeného telefonu

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 3. 9. 2007 17:39

Zajímalo by mne,jak je to s čipy v telefonech,konkrétně K750i. Před nějakou dobou jsem četl o tom,že SE bude to telefonů montovat čipy,podle kterých se dá odcizený telefon dohledat,jak je to tedy s K750i? Popř. s jinými,novějšími modely? Díky. :wink: :hm :hm
TomeekHoleek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexxx 4. 9. 2007 17:40

Tak to zatím ne možná v budoucnu
...Vy se mi smějete že jsem jiný???...
...Já se směju vám že jste všichni stejný!!!...
alexxx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 5. 9. 2007 07:27

Zatím se dá dohledat podle imei, ale tel. musí být přihlášený k síti.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bigis 4. 5. 2009 14:54

A jak je to v případě, kdy odcizený telefon se jednou přihlásí k síti a pak už ne. Dá se toto u operátora dohledat? Díky.
GB GA-EP45-UD3R | Core 2 Quad Q9300 + AC FREEZER 7| HyperX 4GB 800MHz | WD SE16 640GB + 2TB | GB 9800GTX+ 1GB | Genius SW-HF 5.1 5000 LW
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 4. 5. 2009 16:10

Bigis: dá, ale operátor ti to nikdy nesdělí. Pouze kooperace PČR a opa, ale toť vše. Operátor to pozná dle IMSI a dle IMEI. IMSI je nejsnažší, dle IMEI nevíš v jaké síti momentálně je.

old topic: S těmi čipy jsem to četl tuším před třemi lety na jednom CZ webu, ale byl to absolutní blaf (chyběl zdroj článku, tisková zpráva nic,...).
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod dvzd 6. 5. 2009 06:57

Stačí tam mít integrován GPS čip a mít tam příslušnou aplikaci, takové mobily již dávno existují.
http://www.phoneonmap.cz/cs/
http://blog.polous.cz/2009/mobilejustic ... -telefonu/
dvzd
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 6. 5. 2009 12:47

dvzd: a funguje i v telefonech bez OS, kde by dokázala běžet jinak než rezidentně? ;)
jacktalking
SEkáč


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků