Neurcite trable s telefonem /operatorem? (K610i)

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Goggy 7. 5. 2007 23:49

Posledni dobou (2-3 dny) me nepravidelne zlobi mobil, ale dneska celej den. Predem predesilam ze sem v nastaveni nic nemenil. Problem se projevuje tim, ze mi sms chodi o nekolik hodin az den pozdeji (celkem me ***** kdyz mi pritelkyne psala ze ma odpoledne cas, a me zprava dosla druhej den rano..), ale hlavne se mi lidi nedovolaj. Pri vytoceni cisla je nestandartni dobu dlouhy ticho, a pak to spadne do schranky. Zkouseno z nekolika cisel, ruznych operatoru.

A ted... nevite nekdo co znamena ta ikonka kterou mam vedle sily signalu? Stalo se totiz tohle.. zkousel sem jestli mi prijde sms, neprisla. Pak sem sam sobe poslal sms, ta prisla, ikonka zmizela a prislo mi najednou 5 sms za dnesek. Najednou se mi lidi dovolali, vsechno bylo v pohode, dokud sem ja nezavolal, ikonka naskocila a nikdo se mi nedovola! :| Nejspis to bude neco uplne jinyho, v navodu to nemuzu najit, tak prosim o pomoc tady, nez zejtra zavolam na O2 a servu je tam. :x Je dobry pridat ze sem pred cca mesicem menil tarif, a zaroven telefon. Starej to nedelal.

Obrázek

Diiiky
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AgentSvr 8. 5. 2007 00:35

No, hodilo by se také uvést typ telefonu, nemyslíš?
Zavolej na operátora hned, od toho tam jsou 24 hodin 7 dní v týdnu.
Myslím, že ta ikonka indikuje tzv. Office Connector. Slouží pro zpracování e-mailu. Záležitost spíše pro firemní zákazníky. Nic to s tím, že ti blbnou příchozí SMS a hovorové kanály nemělo mít společného. Cinkni na operátora. Pokud můžeš, probni SIMku v jiném telefonu a tak se vyloučí jeden z podezřelých faktorů, který by to mohl mít na svědomí.

EDIT: Omlouvám se , bylo pozdě a nějak mi to moc nemyslelo.
Naposledy upravil AgentSvr dne 8. 5. 2007 13:46, celkově upraveno 1
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 5. 2007 00:45

@ Goggy>
Nedobře jsi hledal v návodu. 8-)

Obrázek

Zkus v Nastavení -> karta Připojení -> Mobilní sítě přepnout na položku Pouze GSM. Z textu předpokládám, že 3G nevyužíváš, a tento postup by mohl pomoci.

@ AgentSvr>
Co blázníš, vždyť píše, že jde o K610.

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 8. 5. 2007 10:00

Toto spíš vypadá na to, že mobil je sladěný ze sítě. Jakmile odešleš SMS tak se na síť znova naladí a a tím příjdou i nedoručené SMS, po nějaké době opět ztratí kontakt se sítí a je nedostupný.
mobily: T2288R > OT311 > T192 > S25 > MT50 > M55 > MC60 > CT65 > OT303 > K300i > ME75 > K750i
Internet: garantovaná linka 4 Mbps
Disky: 200 GB Seagate, 250 GB Seagate, 640 GB Western Digital
(CZ)Mirek
Junior

Odeslat příspěvekod Goggy 8. 5. 2007 10:06

Ok nastavil sem 'jen GSM' a zatim se zda ze mobil funguje normalne, pomohlo by nahrani novejsiho firmwaru, nebo se v tom radsi nemam hrabat a odnest to zpatky k O2?
Neaktivní
Goggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 5. 2007 10:20

Nejnovější firmware můžeš kdykoliv dohrát z pohodlí domova, je to bezplatné, nemáš co ztratit. Pokud nemáš aktuální verzi, můžeš, myslím, s klidným vědomím dohrát nejnovější. Uvidíš sám, co se stane. Třeba se i ukáže, že jde o hardwarovou poruchu.

Odeslat příspěvekod Goggy 8. 5. 2007 10:25

Dobre, diky.. ted sem skousel update software primo od ericssonu, ale ten mi rekl ze mam nejnovejsi, coz se mi zda nejaky divny protoze sem videl spousty ruznejch verzi, v informacich o softwaru mam R1JC002 pro cent_europe ...
Neaktivní
Goggy
Kolemjdoucí