SE W810i Pro X Proti

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 11. 2006 22:46

Dá a dvěma způsoby.
1) Praskání je způsobeno konci MP3jek (ne všechny MP3 když končí a začíná druhá mi praskají) - ?teorie?

2) četl jsem nejen na tomto foru, že to lze udělat zásahem do FW (ale příjdeš o záruku)
Anonymni

Odeslat příspěvekod P.O.B 21. 11. 2006 07:05

Stačí mít kvalitní MP3...
Nevýhodou samozřejmě je, že v bitrate 320 se jich na paměťovku moc nevejde :-(
Když sem převáděl orig. album přes disc to phone, tak žádný lupání nehrozilo... I v nižším kbps ;-)
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bassaqq 21. 11. 2006 09:39

tak ja mp3 prevadim Easy CD-DA Extractor 10 a kvalita 320 tak v tom bych problem nevidel, kdyz mi na mp3 prehravaci nepraskaji :) ale tak zas to neni tak vyrazny tak mi to tolik nevadi :) jinak je fakt nadhernej...kdyz sem videl v obchode ty plastovy makety tak se mi moc nelibil ale ve skutecnosti je mnohem hezci :)
bassaqq
Junior

Odeslat příspěvekod cubush 21. 11. 2006 10:36

jn mě se ze všech Sony Ericssonů taky líbí nejvíce, strovnávat to s D750(W800) se to absolutně nedá. Ta černá-stříbraná-oranžová tomu prostě sluší 8)
Jinak mě docela mrzí že se nedá v přehrávači skočit přímo na určitý čas v tracku (min:sec) když mám třeba nahrány delší sety které maj i půl hodky tak by se to hodilo...
cubush
Junior

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 11:14

Gromm píše:
aquadust píše:1) ked pocuvas hudbu cez HF a dakto ti zavola player da pauzu ale zvonenie nevychadza z HF ale z repracikov :hm

2) narozdiel od w800i neprehrava mp4 :?:


1) Stačí zapnout tichý režim
2) Přehrává v pohodě /quote]


1) to s tymi profilmi sa mi zda trosku komplikovane... vytvarat si na kazdu udalost osobitny profil a potom to stale kombinovat, aspon by to mohlo byt niekde popisane lebo o tejto kombinacii nastaveni nevedel nikto koho poznam a ma SE preto ma trosku sklamalo ze to zvoni cez reproduktor aj ked mas HF zapojene

2) to som sa sekol... mp4 prehrava to je jasne ved uz orig v telefone je par zvoneni ako mp4... tam malo byt ze neprehrava ok kodeky AAC+ a AAC-HE aj ked v tech dokumentacii sa uvadza ze hej
http://developer.sonyericsson.com/getDo ... ocId=84942
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 11:20

cubush píše:
aquadust píše:- po nahodeni najnovsieho Firmware puka obcas v HF ked prepina medzi mp3kami + hlasno pukne ked dohra posledna mp3 (vypne sa zosilnovac)

- nevies prehravat adresare, musis si vzdy vytvorit playlist


- to není pravda :pozor2 , minulý týden sem akutalizoval takže mám ten nejnovější a nic takového mi to nedělá

- k čemu? když máš v mp3 trochu pořádek tak jedeš podle id3tagů a vybíráš podle interpreta a je to seřezené přehledně /quote]


1) a aky mas FW? ja mam verziu R4EA031 a o tomto probleme prehravac+novy FW sa dost pise aj na ostatnych forach ako som pozeral, takze to nie je chyba iba u mna ako som si aj ja povodne myslel, pri prehravani mp3 to nepuka az tak casto, mozno tak kazda druha cca, a urcite to nie je chyba mp3 som si to overoval +to prasknutie na konci je urcite sposobene odpojenim zosilnovaca v telefone to robievaju aj lacnejsie stolne zosilnovace bez ochrany proti lupnutiu v reproduktoroch. a ako som pisal s FW starsim mi to nerobilo. btw: skusal som este 2x updatovat cez SEUS ten FW R4EA031 a ten mp3 to stale robil

2) jj to uz som zistil neskor aj ja ze budem musiet vsetky mp3 najprv kontrolovat ci maju dobre ID3 a tie adresare by sa hodilo prehravat hlavne tom pripade ak mas VA album (various artists - viac interpretov) napr pri vyberovke atd...
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 11:26

Oops! píše:to aquadust: z toho výčtu tvojich připomínek mi připadá, že ani w810 nemáš nebo si ji viděl z rychlíku, páč víc jak polovina není pravdivá... :hm

Jinak jsem s w810 spokojenej až na ten "občasně" vrzající zadní krytv/quote]


ak by si poriadne cital vedel by si ze aj ja som s nim spokojny, tento thread je o tom ake ma pro a proti... tak nebudem pisat iba o pro ked si ho chce dakto kupit, aby nekupoval macku vo vreci... a predstav si ze ho mam a z rychliku som ho este nevidel

btw: zadny kryt vrzga obcas aj mne + od vyroby vrzga obcas smerove tlacitko lebo sa tam dostava jemny prach takze ked sa to prefukne poriadne chvilu to ide OK...
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 11:29

Tube píše:
aquadust píše:take najvacsie proti su podla mojho subjektivneho nazoru:

- neda sa menit velkost pisma v menu ani v mp3 playeri - font je naozaj az zbytocne velky a potom sa vojde malo riadkov na display

- ked pocuvas hudbu cez HF a dakto ti zavola player da pauzu ale zvonenie nevychadza z HF ale z repracikov :hm

- po nahodeni najnovsieho Firmware puka obcas v HF ked prepina medzi mp3kami + hlasno pukne ked dohra posledna mp3 (vypne sa zosilnovac)

- nevies prehravat adresare, musis si vzdy vytvorit playlist

- neda sa vypnut vibracne zovnenie pri budiku + neda sa menit hlasitost budiku

- ned sa zmenit cas za ktory sa klavesnica sama uzamkne - orig asi 15 sekund co je hrozne skoro

- narozdiel od w800i neprehrava mp4 :?:

- ked mas telefon na nabijacke alebo usb kabli telefon nevypne sam vibracne zvonenie

- na budik vies nastavit ako alarm bud radio alebo nejaku mp3ku... telefon nema ziadne melodie pre budik

- velmi nekvalitne natacanie videa (144x176pixelov a iba 10fps) na to aky paradny fotak ma tento fon

w810i je inak velmi podareny telefon aj napriek chybam... spaja mobil, usb kluc, mp3 player a dig.fotak v 1 vec + ma bohatu vybavu prislusenstva uz v zaklade (512ka karta, kvalitne HF, usb kabel).... :tleskani

btw: skoda len toho noveho firmware ze tak pokaslali zvuk mp3 prehravaca (nefunkcny megabass, vyssi sum, pukanie) dufam ze v novom FW to opravia :oboze

Tak proč ho neprodáš, když tě tak prudí?
Tolik výtek jsem ani neměl k Alcatelu OT db W@pT/quote]


nepredam ho pretoze ziadny telefon nie je dokonaly... a mozes si vziat hociaky nadupany telefon a najdes na nom kopu chyb ci uz malickych alebo velkych... aj k800i ma dost chyb o ktorych vsak malokto vravi lebo ludia si len tazko dokazu priznat ze to co kupili nie je bez chyby...

a mna neprudi, iba som pisal pre a proti, nebudem ho iba vychvalovat do nebies ze ma to a to a to... poviem aj co nema nech ten co ho chce to vie uz teraz
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 12:02

P.O.B píše: -> mě to dělal i starší kazový fw, je to MP3kama...m/quote]

mp3kami to nebude kedze to robi iba v telefone a pripada mi to dost nahodne to puknutie, a praveze mne to predtym nerobilo, a to medzi mp3 sa da prezit lebo to nepuka az tak hlasno ale ked sa vypina zosik to uz je horsie lebo to pukne uz dost nahlas, to mi nerobi ani shitny mp3 player noname 1GB ktory som kupil za 30libier

P.O.B píše: -> všechno jde, když se chce! Změníš si profil, nebo jeho nastavení - hlasitost, vibrace, a je to... /quote]

no mne skor ide o to ze chcem mat inu uroven hlasitosti budika ako zvonenia takze nastavenie profilu mi velmi nepomoze, nie je to vazny nedostatok ale toto vedel aj moj shitny samsung za 1500sk :)

P.O.B píše: -> 15 s je hrozně málo? Tak k čemu by to fce pak byla? moje firemní 3410 to zvládá za 5...a/quote]

ide o to ze nie kazdy chce aby sa mu zamkla klavesnica tak rychlo potom cely den nerobis nic ine iba stlacas * a "unlock" ... ale toto ma netrapi radsej autolock nepouzivam

P.O.B píše: -> páč mu to už nevadí :-) (nejsou stojanové nab.) ale daj se vypnout vibraceb/quote]

nepovedal by som ze konektoru nevadi to vibrovanie

P.O.B píše: -> to má být jako co? Výtka? A navíc nemáš pravdu! Pro budík jsou v SE standardně určeny default zvuky, jen nejsou přímo na výběr... Standard je Greetings, ale zkus třeba Digirain ;-)>/quote]

bohuzial melodiu digirain neviem najst a greeting si neviem predstavit ako alarm budika, skor ako uspavanku. chybaju mi ta cisto alarm zvonenia tore ta zobudia aj ked silnejsie spis, nejake prenikave tony a tak ako maju aj obycajne stare shitne mobily

P.O.B píše: -> Pokud chceš natáčet video, tak od toho jsou tu Nokie nebo si počkej na HandyCam ;-) /quote]

ked tak si radsej kupim dig.fotak a nebudem si na to kupovat dalsi mobil to by asi nebolo velmi prakticke a urcite nie nokiu. ide len o to ze stacilo dat trosku vacsi bitrate pri nahravani lebo tych 100kbit/s je trosku malo kedze nataca 10fps to mas 10kbit na 1 snimok -> 1.25KB na obrazok velkosti 176*144... telefon nema problemy s bitrate do 300kbit/s takze tak prilis velka rezerva, zbytocna... bohuzial SE sa nepoucil a toto iste spravil v K800i, a pritom SE vstavane fotaky maju ohromny potencial, tu ide uz iba o SW riesenie

P.O.B píše: -> nevím, co máš za fw, ale nic z toho nové fw nedělaj...a/quote]

R4EA031 cez SEUS

P.O.B píše: mimoto mi taky MP3 občas puknou/pukaly, ale to je fakt jen MP3kama! Po výměně všech 100 skladeb nic nepuká... ;-)-/quote]

no vidis, ja ako som pisal mam 1GB mp3 player noname ktory som kupil za smiesnu sumu 30libier a ten mi este nikdy nepukol

P.O.B píše: A jak napsal Oops taky si myslím, že si W810 neviděl ani z rychlíku a pouze píšeš jakési "domněnky", které si zaslechl z úst nespokojených zarytých nokiářů.
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 12:13

Tube píše:1) Praskání je způsobeno konci MP3jek (ne všechny MP3 když končí a začíná druhá mi praskají) - ?teorie?
/quote]


mne praskaju mp3 ktore maju na konci dlhsiu pauzu - pravdepodobne prasknutie bude sposobene tym ze dlhsiu pauzu si prehravac vysvetli ako koniec prehravania a tym padom vypina zosilnovac cim sposobi puknutie... prehravac ma totiz defaultne nastavenie urciteho "idle" casu ktory ked uplinie sa neprepne do standy by ale vypne zosik, stacilo by SW spravit aby sa sa najprv odpajal vystup az potom samotny zasilnovac alebo predlzit idle time

v stolnych zosilnovacoch sa to riesi HW - postupne vypinanie cez spomalovaci obvod
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquadust 21. 11. 2006 12:19

som s w810i velmi spokojny aj ked si to vysvetlujete inak... slo mi len o to sa podelit s "problemami" ktore s nim mam a pripadne najst riesenie... niektore sa mi uz podarilo medzicasom odstranit ale niektore stale pretrvavaju... uprimne mi vadi iba ta chyba s pukanim mp3 :( pretoze na to ho asi najviac pouzivam a to je jeho hlavna funkcia ak nebereme v uvahu telefunkcie.

mozno by stacilo poriadne citat... bolo to hned v prvej vete ze je to moj subjektivny nazor... mozno som mal pouzit ine slovo lebo ludia ho asi nepochopili... kolko ludi tolko chuti + naschval som dal tucnym pismom jeho pros ale to asi nikto necital...
aquadust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gromm 21. 11. 2006 14:20

aquadust píše:1) to s tymi profilmi sa mi zda trosku komplikovane... vytvarat si na kazdu udalost osobitny profil a potom to stale kombinovat, aspon by to mohlo byt niekde popisane lebo o tejto kombinacii nastaveni nevedel nikto koho poznam a ma SE preto ma trosku sklamalo ze to zvoni cez reproduktor aj ked mas HF zapojene


To je tak těžké podržet mřížku? :lol:
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson


5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P.O.B 21. 11. 2006 14:46

aquadust píše:
P.O.B píše: -> všechno jde, když se chce! Změníš si profil, nebo jeho nastavení - hlasitost, vibrace, a je to... /quote]
no mne skor ide o to ze chcem mat inu uroven hlasitosti budika ako zvonenia takze nastavenie profilu mi velmi nepomoze, nie je to vazny nedostatok ale toto vedel aj moj shitny samsung za 1500sk :)

-> promiň, ale vysvětli mi k čemu ti bude rozdílná hlasitost budíku a vyzvánění? Já to jen nechápu... když mám přes noc zaplý mob tak se vzbudím při hovoru i při budíku... Prostě nevidím využití, kdyžtak napiš na co bys to potřeboval a já to uznám... ;-)

tquote="aquadust"]
P.O.B píše: -> páč mu to už nevadí :-) (nejsou stojanové nab.) ale daj se vypnout vibraceb/quote]
nepovedal by som ze konektoru nevadi to vibrovanie

Věř mi, nevadí, na to samé sem se ptal v SE servisu...
.quote="aquadust"]
P.O.B píše: -> to má být jako co? Výtka? A navíc nemáš pravdu! Pro budík jsou v SE standardně určeny default zvuky, jen nejsou přímo na výběr... Standard je Greetings, ale zkus třeba Digirain ;-)>/quote]
bohuzial melodiu digirain neviem najst a greeting si neviem predstavit ako alarm budika, skor ako uspavanku. chybaju mi ta cisto alarm zvonenia tore ta zobudia aj ked silnejsie spis, nejake prenikave tony a tak ako maju aj obycajne stare shitne mobily

->Sorry, zapomněl sem, že sem si Digirain (dokáže vzbudit i mrtvolu) přehrál z T610 :oops: řešení bych viděl na internetu nebo v ostřejší MP3 ;-)

-quote="aquadust"]
P.O.B píše: -> Pokud chceš natáčet video, tak od toho jsou tu Nokie nebo si počkej na HandyCam ;-) /quote]
ked tak si radsej kupim dig.fotak a nebudem si na to kupovat dalsi mobil to by asi nebolo velmi prakticke a urcite nie nokiu. ide len o to ze stacilo dat trosku vacsi bitrate pri nahravani lebo tych 100kbit/s je trosku malo kedze nataca 10fps to mas 10kbit na 1 snimok -> 1.25KB na obrazok velkosti 176*144... telefon nema problemy s bitrate do 300kbit/s takze tak prilis velka rezerva, zbytocna... bohuzial SE sa nepoucil a toto iste spravil v K800i, a pritom SE vstavane fotaky maju ohromny potencial, tu ide uz iba o SW riesenie

->Hmmm... SE se prostě systematicky připravuje na HandyCam...

Add... Zbytek... Ok, nechal sem se trochu unést, omlouvám se :nenapadne

Zakončím radou: Nastav si do profilu "handsfree" tichý režim, a přidej mu příslušenství "přenosné HF"!!! Když pak připojíš sluchátka, telefon se automaticky do toho profilu přepne a tobě bude vyzvánět do sluchátek :tleskani když je pak odpojíš vrátí se do posledního profilu, vše sám... a je hotovo...
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P.O.B 21. 11. 2006 14:47

Gromm píše:To je tak těžké podržet mřížku? :lol:o/quote]


Je! :oops: s tou automatikou (viz. výše) to je daleko pohodlnější...
Mě to taky "otravovalo" (mačkat mřížku) :nenapadne
Bosch 608 -> Alcatel 302 -> Panasonic GD 30 -> Alcatel 501 -> Ericsson T65i ->
SonyEricsson T610i + -> SonyEricsson W810i + Nokia 6230i (služební)
P.O.B
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cubush 21. 11. 2006 14:54

1) a aky mas FW? ja mam verziu R4EA031 a o tomto probleme prehravac+novy FW sa dost pise aj na ostatnych forach ako som pozeral, takze to nie je chyba iba u mna ako som si aj ja povodne myslel, pri prehravani mp3 to nepuka az tak casto, mozno tak kazda druha cca, a urcite to nie je chyba mp3 som si to overoval +to prasknutie na konci je urcite sposobene odpojenim zosilnovaca v telefone to robievaju aj lacnejsie stolne zosilnovace bez ochrany proti lupnutiu v reproduktoroch. a ako som pisal s FW starsim mi to nerobilo. btw: skusal som este 2x updatovat cez SEUS ten FW R4EA031 a ten mp3 to stale robil


ne-e, nelžu ti teď sem si to sám odskoušel jestli se nepletu ale žáden z přechodů mi "nelupne" a to jsem skoušel několik různých interpretů, možná je to tím že já mám v režimu přehrávání nastaveno "Opakovaně" lupnutí slyším jen při zapojení sluchátek...to by to možná vysvětlovalo, pokud mám zapnuto opakování repráček se nevypíná protože nemá důvod, takže lunpnutí asi není při konci písničky ale při opětovném zapnutí repráčku - při startu další... :hm skus si nastavit taky opakování a uvidíš... a dělá ti to třeba když něco posloucháš pak vjedeš spátky do hlavního menu přehrávače a vybereš si něco jiného? (teoreticky by asi mělo :hm ) btw. firmware R4EA031
cubush
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků