Jak rozebrat T39m?

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod BorKur 23. 9. 2006 14:27

Dobry den.
Chtel bych poprosit zkusenejsi o radu: Mohl by mi nekdo popsat, jak rozebrat T39m?
Mam dva kusy - jeden plne funkcni, ale s rozbitym displejem a znacne ***** krytem, druhy jako novy, ale s chybou v elektronice, ktera zpusobuje, ze se telefon neprihlasi do site.. Rad bych tedy budto prehodil kryt, nebo elektroniku. Nevim vsak, jak se do telefonu setrne dostat, zadne sroubky apod. jsem nenasel.

Vsem predem dekuji za odpovedi!
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2006 14:52

Mam dojem ze sroubky se objevi po sundani IMEI nalepky pod baterii, resp. minimalne jeden a jsou to sroubky s hlavou torx, takze to chce poradne naradi jinak se vozuzlaj. Kdyby ti po tom pitvani zbyl mikrofon, pripadne cely spodni flip, celkem bych ho ocenil pze mi odesel jinak telefon funguje v poho.
retron
Junior

Odeslat příspěvekod BorKur 23. 9. 2006 15:00

Bohuzel se mylite.. :(
Domnival jsem se stejne, lec pod onou nalepkou zadny sroubek neni - jen vyrazene cislo "39", ktere se na prvni pohmat jevilo jako sroubek.. :/
Dalsi napady?

Jinak ano, flip by mi pri zdarne operaci mel zbyt - v takove te tmave modre barve, plne funkcni.
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2006 15:07

No jo koukam na to...
Tak potom bych zacal asi stribrnym krytem displeje, zkusit ho vycvaknout zeshora od diody. Pripadne zkusit nejak vycvaknout sedy ramecek kolem celeho telefonu. Taky jak na to koukam, pripadaji mi podezrele otvory dole pod baterkou na kazde strane, ale nic tam nevidim, mozna je to jen odlehceni.
Mam svetle modrou variantu, ale vnitrnosti by se hodily. Ptal jsem se v servisu GSMobile a maji komplet kryty, cca za 800.

Tak jsem to trochu zkousel a ramecek nad displejem vylucuji a jde se na to urcite zboku pres sedive oramovani nebo pres ty otvory dole, ale moc se mi do toho poustet dal nechce.
retron
Junior

Odeslat příspěvekod BorKur 23. 9. 2006 15:20

Ted jsem nasel odkaz:
http://pandora.idnes.cz/part/2005/8/21415

Vypada to jako moznost - "Vytahnout antenu a kreditkou zboku opatrne rozlousknout."
Kreditku tam nenacpu (a nebudu si ji lamat 8) ), ale ani tenkou sponkou apod. se mi to "rozlousknout" nedari..

Jeste nejaka myslenka..? :oboze
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2006 15:28

Nedalo mi to a uz jsem se do nej dostal.

Postup je nasledujici, vzit nejaky maly sroubovak nebo podobny nastroj a vycvaknou dole u konektoru z kazde strany u symbolu, sedivy ramecek a pote postupovat po celem obvodu telefonu, nakonec odklopit cely kryt ale pozor na konektor flipu, je tam mala systemova zastrcka, kterou je nutno odpojit jinak hrozi pretrzeni dratku. Mimochodem uz vim proc mi nefunguje mic, jeden dratek je ulomeny. Dale je tam asi 7 torx sroubku, po poveleni by se mela systemova deska odpojit od horcikoveho ramu zaroven asi i s displejem.
retron
Junior

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2006 15:29

Nene postupovat se musi odspoda!!!
To jsem zapomnel, antena musi prvni, vyda se prudkym vytrhnutim, poskozeni nehrozi.
retron
Junior

Odeslat příspěvekod BorKur 23. 9. 2006 15:39

Klobouk dolu, mate recht! :D
Tak se mi to podarilo odkrytovat, ale bohuzel nemam torx sroubovak.. Zkusim si ho do vecera opatrit a pripadne dam vedet o dalsim postupu.

Pokud by Vam nestacilo opravit dratek a chtel byste nadale ten flip, mate ho u me :wink:
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2006 15:44

:wink: Jo flip resp. vnitrnosti by se hodil, pze jak jsem se do nej predtim dostaval jinudy, trochu jsem ho pohmozdil :|
retron
Junior

Odeslat příspěvekod igi9 25. 9. 2006 17:01

Hod ho o zem a isto sa rozleti :wink:
igi9
Junior

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2006 21:59

igi: jo to plati na kazdy telefon krome T39 ;-)
obvykle nevyleti ani baterka...
retron
Junior

Odeslat příspěvekod igi9 26. 9. 2006 17:55

tak nic :wink:
igi9
Junior