Jak vám klesá energie baterii u K750i?

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod avmZ 17. 2. 2006 16:34

Obrázek
Z charakteristiky je patrné, že mezi 20% a 80% vybití je pokles napětí nějakých 0,12V. A jelikož indikátor ukazuje více či méně přesně právě napětí článku, tak co byste chtěli. :wink:
avmZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfov 17. 2. 2006 17:41

To je sice moc pekny graf,ale rec je o K750i,ktera ma Li-Pol clanek...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajar 17. 2. 2006 18:08

Ty ale zjevně pořád nechceš pochopit, že telefony resp. baterie mají proti totálnímu vybití vlastní ochranu, o které tady už "pár" slov padlo. Pokud používáš telefon do doby, kdy se sám vypne, má baterie stále ještě dost energie na to, aby dál fungovala třeba ještě celý den. Proto se nedoporučuje telefon po samovolném vypnutí znovu zapínat. Nikoli nevybíjet.
Sony Xperia Z1 Compact
Dell Latitude E6540
Jajar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avmZ 17. 2. 2006 18:40

Vybíjecí napěťová charakteristika li-pol bude velmi podobná. Šlo mi spíš o podstatu věci. A obávat se zničení akumulátoru opětovným zapínámím vybitéto telefonu mi přijde zbytečné, pokud klesne napětí aku na zhruba 3,6V tak telefon stejně nezapnete. Li-ion a li-pol byste mohli zničit pokud by jejich napětí kleslo pod 2,5V.
avmZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mic9key 6. 3. 2006 21:56

tak ja mam stejny problemm jak mnozy nas s K750i do 30%klesa pomalu a pak ani nemziknu a je do 3hod dole
Mic9key
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 8. 3. 2006 09:16

Když jsem vybíjel akumulátor přes voltmetr, dá se říct, že do 3,55V voltů docelá držel, pak to byla otázka přibližně 4 minut (přesně jak ukazuje graf).
Baterie se odpojila u 3,1V.
Zničení nehrozí, baterie si toto ohlídá a ví kdy se odpojit - informace obzvlášť pro Wolfova.

NiMH můžeš teoreticky vybíjet do nekonečna, u dnešních akumulátorů (značkových nebo alespoň kvalitních) obvod baterii odpojí a už neproteče ani mA.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 8. 3. 2006 09:23

tak to mne funguje opacne do tych 10 percent je to otazka asi 2-3 dni a potom od tych 10 percent drzi ako hluchy dvere uz 3 den mam kapacitu 4 percenta a ne a ne sa vybit a vypnut :D
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfov 8. 3. 2006 13:10

De Funes píše:Když jsem vybíjel akumulátor přes voltmetr, dá se říct, že do 3,55V voltů docelá držel, pak to byla otázka přibližně 4 minut (přesně jak ukazuje graf).
Baterie se odpojila u 3,1V.
Zničení nehrozí, baterie si toto ohlídá a ví kdy se odpojit - informace obzvlášť pro ib]Wolfova[/b].


Vybijeni v telefonu probiha sice jinak,nez pri konstantnim odberu,ale vysledky budou stejne.Zrejme uz je toto osetreno jinak,nez tomu byvalo a davam za pravdu De Funesovi.Vychazel jsem z toho,ze napr. u Siemensu existovala jakasi tabulka(ktera se se starim baterie menila),podle ktere telefon reagoval na urovne U,zoobrazoval stav nabiti baterie,baterii odpojoval a ukoncoval nabijeni.Ta se dala editovat a tak se v urcitych pripadech dala zlepsit vydrz telefonu,ale zrejme na ukor zivotnosti...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NEK 14. 3. 2006 17:51

No, ja mam 2 otazocky... :?: :?:
Pre tyzdnom som kupil 3 tyzdne pouzivany SE W800i. Samozrejme hned som si do neho tahal hry, tapety a vselijake blbosti... Vcera rano som mal baterku nabitu na 100% a uz po 36 hodinach je na 5%... Hral som sa na nom, natahoval veci, pocuval trochu hudbu... Je to normlane, ze sa tak rychlo vybije baterka? Nemoze byt zle naformatovana?
Dalsia otazka. Ked som si nainstaloval do mobilu asi tak cca 100 JAVA hier, spomalil sa mi strasne chod telefonu, obcas ho dokonca vypne (alebo restartne) a pyta aj heslo... Moze to byt tym sposobene, ze je pamat telefonu velmi zapratana? Aj ked tam mam stale este asi 23 MB volnych + 85 MB na karte...
NEK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 14. 3. 2006 21:09

K otázce 1: při těch výkonech cos na telefonu prováděl si myslím, že je to naprosto normální výdrž. Takto se chová většina dnešních telefonů.

K otázce 2: zkus hledat odpověď tady.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků