Xperia XA1- Reklamace/Nabíjecí konektor

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 9. 2019 16:27

Zdravím, obecnou diskuzi o Xperii XA1 jsem zde nenašel.
Telefon mám asi rok, ted už jako záložní ač občas střídám, primární nokie 7.1.
Přibližně před měsícem začaly problémy, jde o nabíjecí USB-C konektor, špatný kontakt, bude to uvnitř asi ošoupané, jiný kabel i čistění jsem zkoušel.
Dříve to bylo jen občas teď se to poslední týden zhoršilo a je problém, zasunu konektor a musím trochu zahýbat aby se to chytlo.
Telefon kupován v iSpace (Prodejny SETOS) v sobotu budu reklamovat na jedné v praze.
Měl jste někdo u tohoto modelu nebo jiných s USB-C tento problém a jak se k tomu servis staví?
Telefon mi nikdy nespadl, chovám se k němu slušně to samé vlhkost.
Počítám že bud vymění základní desku nebo ten konektor ale to spíš ne.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 9. 2019 16:51

Jeste muzes zkusit se zeptat na https://forum.xperia.cz/ :)
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 9. 2019 16:56

Děkuji :-) o tom webu samozřejmě vím, měl jsem tam dřív před lety registraci.
Asi před měsícem si zkoušel nechat poslat přihlašovací udaje ale nějak se nedařilo a pak to vzdal, no zkusím to znova :P

EDIT:
Tak nioc, možná napíši správci xperia.cz
Nechal jsem si poslat nové heslo chtěl se přihlásit a píše mi to General Error
NO_STYLE_DATA jak v FF tak v Chrome a EDGE netuším co je za problém ale vyřeším později, normálně telefon reklamuji a bude.
Konektor jsem opatrně čistil párátkem napočeným v lihu a orig čisticí tyčinkou z IQOSe ta se tam vejde ale nepomohlo to.
Telefon se nikdy nekoupal tipuji že ty kontakty jsou slabé a ošoupané, jen se bojím že to svedou na oxidaci...ale setos bude snad v pohodě.
Odevzdám to na prodejně oni mají v počernicích velké centrum distribuční a servis jistě také, když bude problém sjedu tam osobně, ted tam kvuli tomu nepojedu, jim to stahují z prodejen kurýrní služby tak co.
Někde jsem četl že "hození" závady na oxidaci bývá u některých servisů jako britex poměrně časté, snad to bude v pořádku.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 9. 2019 17:59

No spravci jsem psal kdysi ja :D a cekam asi tak rok na odpoved :D tak to hodne stesti... -_-
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 9. 2019 18:15

No stránky má na starosti J. Czmar a ten teď je snad přímo zaměstnán u huawei.
Ono to forum nejde teď vůbec nějaký výpadek.

-- 03 zář 2019, 19:07 --

Každopádně jsem docela zvědav jak se k závadě Setos postaví.
Volal jsem pánovi na prodejnu,kterou mám poblíž a zítra telefon odvezu.
Chvíli jsme kecali a říkal že u tohoto modelu se s tím ještě nesetkal,záleží jak to posoudí servis.
Říkal že někdy se stane že tam uživatel vkládá konektor pod nesprávným úhlem...blbost,já to tam dávám vždy s nejvyšší opatrnosti,také kvůli bílému plastu okolo,který si o škrábance vyloženě říká.
Mobilů jsem měl spousty a problém s nabíjecím konektorem kteréhokoliv typu nepamatuji,spíš kabel zlomený.
Reklamaci telefonu tehdy nějaké LG jsem absolvoval tak osm let zpátky,myslím že zlobily tlačítka pod displejem a uznali mi ji.
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 9. 2019 17:26

Tak telefon na reklamaci a počítám že tak do 14dnů se ozvou mailem a SMS co a jak.
Setos podle všeho telefony od sony posílá jinam ale název servisu mi pán neřekl, nevzpoměl si...doufám že to nebude britex, něco málo jsem o nich četl.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod FeShiNe 4. 9. 2019 18:22

Britex je naprosto v pohodě. Z posledních 3 reklamací (vždy jiný telefon) byly 2 zařízení servisovány právě v britexu. Reklamace vždy uznali, bezdůvodně bych nereklamoval a vyřešili to pokaždé k maximální spokojenosti. Ta hysterie ohledně britexu je zbytečná.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 9. 2019 20:59

Tak doufám.
Bezdůvodně bych taky nereklamoval, prostě se něco uvnitř opotřebením pokazilo, telefonními nespadl,konektor dávám vždy správně,nelamu nic takového,v tomhle mám svědomím čisté a je to poprvé za moji mobilní historii co tohle reklamuji
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 9. 2019 18:14

Tak po týdnu je telefon hotový a zítra si jej převezmu.
V poledne SMS že je reklamace vyřízena opravu, měnili pouze nabíjecí konektor a v rámci záruky.

Téma možno zamknout či smazat.
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 9. 2019 00:15

Doplním jen dneska jsem telefon vyzvednul.
V protokolu uvedena výměna vadného dílů,nabíjecí USB konektor.
Ten je k desce nejspíš napevno,takže to měnili komplet.
Podle všeho jsem dostal buď nový nebo refrubished či repas přístroj, displej a kryt je zcela nový,záda mi příjdou stejná,na displeji je ještě originál transportní fólie.
Cheetah007
Junior