Xperia Z5 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod compp 20. 12. 2016 19:29

Čau,
nevíte náhodou co se s tímhle dá dělat? Tedy krom zahození, koupě nového a podobných řešení. Telefon není můj, takže vím jen že má android 6.0.1, nový je asi dva měsíce.

V telefonu jsou nastavené zvuky upomínky a asi dva různé typy zvuků pro volající. Telefon si to v nastavení pamatuje. Nicméně v kalendáři neupomíná. Důvodem změny notifikační melodie je za prvé lahodící melodie, a za druhé melodie, která bude otravovat dokud se telefon nevezme do ruky (ty od sony trvají vteřinu dvě). Při používání whatsapp buď vyzvání jinak nebo vůbec.

Zvláštní je, že si telefon sám vybírá jestli bude nebo nebude zvonit a jakou melodii použije.

Zkoušel jsem to řešit instalací Callendar event reminder. Aplikace která na předchozím i mém telefonu značně vylepšila uživatelskou přívětivost kalendáře. Tady bohužel nefungovala, a odinstaloval jsem ji. Zkoušel jsem i jiný kalendář. U něj jsem se dobral dvou věcí: za prvé bylo možné nastavit upomenutí na přesný čas což standardní kalendář neumí, a za druhé začla blikat notifikační dioda. Akorát ten zvuk se nevyřešil.

Zkoušel jsem změnit i místo ukládání upomínek z přednastaveného google účtu na místní v telefonu. Nic.

Je to docela naprd, protože takto kalendář s upomínáním ztrácí smysl, a to se uživatel zase může vrátit ke kalendáři papírovému.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod traveller 22. 12. 2016 09:53

Nevím, zda to pomůže, ale můj mobil ignoroval melodie nebo tóny, pokud nebyly ve složce notifications. Jinak u mě kalendář taky neupomíná, ale posílá email a u toho zvuky fungují, takže to neřeším. Upřímně bych si telefon od Sony již nekoupil, ale nevěřím, že jiní výrobci jsou bez chyby. jen mi těch několik tisíc navíc za vodotěsnost nestojí..
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod compp 28. 12. 2016 11:30

Díky za info. Vyzkoušel jsem to, ačkoliv ještě nemůžu svědomitě posoudit výsledek. Hlavně musím přejmenovat onu písničku id3tagem nebo nějak jinak, protože ji telefon neumí odlišit od ostatních.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod compp 12. 1. 2017 16:24

Tak se zdá, že to vyřešilo popsaný problém. Díky za tip.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 4. 2017 15:41

Ať nezákládám nové téma, hodím dotaz sem :-). Po aktualizaci Z5 compact na sestavení 32.3.A.22.33 jsem zpozoroval takovou drobnost: telefon je kompletně česky, až na hlasitost - když zmačknu tlačítka hlasitosti, tak zde jsou nadpisy anglicky. Dělám něco špatně nebo je něco špatně u Sony?
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod Žulda 25. 4. 2017 12:37

U mě je to taky tak.
Žulda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 25. 4. 2017 16:59

Teď koukám, že je angličtina i u hlášek, že dochází baterie (pod 30%).
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod compp 21. 6. 2017 21:01

Ahoj, takže po půl roce opět já.

Telefon se do jisté míry spravil se svým chováním, nicméně není to ideální. Co není ideální, chování je přímo katastrofální. Upomíná na upomínky v kalendáři jak se mu zachce, mění si vyzvánění upomínek snad podle chuti, už i začal měnit vyzvánění telefonu. Takže když někdo volá, otec neví, že volá jemu. Sám se odemyká v kapse, i když byl před tím zamknutý a vytáčí číslo (byl jsem tomu přítomen v pondělí. Během minuty se to stalo dvakrát). Nakonec se i přepíná do módu letadlo, samovolně.

Přemýšlíme o reklamaci, ale z přenesené zkušenosti vím, že to nikam nevede. Připadá mi, že technik telefonu moc času věnovat nebude, aby závady reprodukoval. Vzhledem k tomu, že se tyto objevují nepravidelně, je tato možnost ještě pravděpodobnější. Navíc se obávám že se telefon ze záruky vrátí omlácený.

Telefon je v záruce.

Dá se s tím něco dělat? Co třeba výměna OS za nějakou nižší stabilnější? Akorát nevím jak na to, zda to vůbec jde, a vůbec, navíc si myslím že telefon pozbude záruky.

Nějaké nápady?
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2017 04:35

Hard reset, obnovení továrního nastavení?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod compp 23. 6. 2017 08:44

Zkusím, dík.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod compp 22. 8. 2017 18:06

No,
takže jsem se od posledně k hard resetu dostal až tento víkend, takže nemám dlouhodobé postřehy. Zato mám ty krátkodobé. Prvně mě vytočil a rozčaroval fakt, že hard reset neodstraňuje updaty firmwaru do základního stavu, tak jak jsem očekával, ale ponechává ten aktuální.

S hard resetem přišla i další aktualizace na A7.1.1 kdy, světe div se, telefon nezvoní, když jej vytočím z jiného čísla. Zajímavé je, že v nastavení vyzvánění se mi nezobrazuje nabídka přednastavených soňáckých ringtonů, tak jako to je obvyklé, ale nabídne se mi File comander s tím, že složky Ringtones, Notifications, Alarms jsou zcela prázdné.

A i přesto, že do jakékoliv z vyjmenovaných složek nahraju nějaký ringtone, a vyberu ho a v nastavení je to vidět, stále telefon nezvoní. Není v tichém režimu ani ničem podobném. Zkoušel jsem to i v safemode a bezvýsledně.

Možný workaround je nastavit si na každé číslo určitý, byť stejný, ringtone. Tak jako je tomu u vybraných čísel, u kterých požaduji aby zvonily jiným tónem. Protože u nich to funguje. Jenže to je pěkně na palici, nastavovat svoum stům číslům vyzváněcí tón.

Opravdu, tento telefon stojí za ***** a android jde s prominutím do sraček.

Přikládám dvě videa pro názornost (nutný flash = IE, omluouvám se za natočení doleva, Rajče a její nahrávací aplikace taky stojí za dvě věci).

http://nahdarvebb.rajce.idnes.cz/mix#20170821_204923.jpg
http://nahdarvebb.rajce.idnes.cz/mix#20170822_181556.jpg
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erse 24. 8. 2017 13:49

Ahoj, už je to tak cca měsíc, co mi blbne mikrofon telefonu.

Telefon se aktualizoval na 7.1.1. a od té doby mi občasně nefunguje mikrofon.

Myslím tím přesně, že mikrofon funguje normálně 1-2dny, a poté je "hluchý", prostě přestane reagovat. Po restartování telefonu opět funguje normálně.
Už jsem telefon dával do továrního nastavení ale nepomohlo to, a tak se na Vás obracím jestli někoho něco nenapadá.
Mě napadlo mu nějak (nevím jak) přehrát celý firmware, ale telefon mám teprve rok, takže nevím jak to ovlivní záruku.
Navíc, pokud ho s tímto pošlu na reklamaci, očekávám, že mi ho vrátí, protože jim po restartu ten mikrofon fungovat bude, a problém je čistě nekde v SW.

nějaký rady ?
erse
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 8. 2017 15:40

tovarni nastaveni ti nepomuze pokud problem se objevil zaroven s 7.1.1 , protoze te vrati na 7.1.1 , pouze bez user nastaveni.Nic vic..
Mas dve varianty, vlastne tri.Zpet na 7.1.0, tam problem nemels, jestli nejsi schopen si zjistit jak, dal uz necti :-)
Pokracovat na 7.1.1 jenze misto ota update, coz provedls, provest clean instal, neboli cistou instalaci 7.1.1, 75 procent problemu po aktualizaci je z jedinyho duvodu...Clean instal ,neboli cisty nahrani firmware,vyzaduje vetsi interakci uzivatele nez kliknout na update.Musis stahnout obraz.
Varianta 3, reklamace.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafí 6. 10. 2017 15:35

Zdravim pánové.

Nevíte jestli u XPERIE X COMPACT funguje i v Andr 7.1 funguje odemknutí a zamknutí poklepem?

Díky
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 28. 11. 2018 12:18

Prosím o radu - dá se na Z5 Compact rozdělovat kontakty do skupin? Já to prostě nemohu nikde objevit (v menu telefonního seznamu jsou jen 3 volby - oblíbené, výpis hovorů a seznam všech).
cosmicboy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků