Sony Xperia Z/ZL

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod D3VL3R 8. 1. 2013 12:18

Sony Xperia Z

Video:


Obrázky:
Obrázek

Specifikace:
- rozměry 139 × 71 × 7,9 mm, hmotnost 146 g
- sítě LTE, UMTS HSPA+, GSM GPRS/EDGE
- Reality Display 1 080 × 1 920 full HD s úhlopříčkou 5” a technologií Mobile BRAVIA Engine 2
- fotoaparát s rozlišením 13 MPx a technologiemi Exmor RS, HDR video, redukce šumu
- odolnost proti vnikání prachu a vody (IP55 & IP57) s displejem krytým tvrzeným sklem
- čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz
- paměť RAM o velikosti 2 GB, vnitřní uživatelská paměť 16 GB + slot na microSD
- konektivita: microUSB, NFC, Bluetooth, Wi-Fi, HDMI (přes MHL), GPS, 3,5mm
- baterie 2 330 mAh, režim Battery Stamina prodlužující pohotovostní dobu
- barvy: černá, bílá, purpurová V

Je to síla 8-D
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 8. 1. 2013 12:28

Displej bude jistě nádherný, ale že bych si z toho ostatního sedl na *****..
To tlačítko na pravém boku vypadá příšerně :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndelExit 8. 1. 2013 12:54

Moc se těším na uvedení na trh, tohle se Sony moc povedlo.... ;-)
AndelExit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 8. 1. 2013 14:13

Pěkné, snad to uvedou včas na trh a natřou to konkurenci! Škoda, že ZL nebuda na všech trzích. To je škoda, myslím, že by se uživily obě.

EDIT2:
mobilenet.cz píše:Oficiálně: Sony Xperia ZL se v ČR prodávat nebude. Sony Xperia Z dorazí do ČR v březnu za předběžnou cenu 16 900 Kč.

To je teda slušná pálka. mám takový pocit, že se tu začíná postupně projevovat cenová politika Sony - vše dražší. Pokud to ale bude opravdu kvalitní, tak to beru, jinak ne.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volger 11. 1. 2013 01:41

v Polsku za 680 eur, to nech si Sony ... do ....
na Slovensku to bude určite nad 700 eur PFF
volger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bonyslav 14. 1. 2013 15:25

Byl bych rád, kdyby se cena pohybovala okoli 14-15 tisíc, ale to asi ne. Rád bych uvítal ZL, ale Ztko je krásnej kousek. V takovém případě asi sáhnu po Galaxy Note II.
OnePlus One 64GB Sandstone Black
bonyslav
Junior

Odeslat příspěvekod Vlastousek 14. 1. 2013 17:30

Zdarec chci se optat zda tento telefon využívá toho tvrzeného skla jak má Xperia Active.. nebo je to jen Corning nebo Gorilla?
To sklo je tuším z obou stran že?
Jen ještě pokud by to šlo prosím shrňte mně někdo rozdíl mezi Z a ZL jen tam chybí ta odolnost proti prachu a vodě nebo ještě něco??
Jde mi o to že Mobilmania má v žebříčku telefonů jen Xperii Z a ta má teď 93,8% a je to nejlepší telefon. ZL v žebříčku chybí..
Ale pak pokud Z a ZL mají stejná střeva jak si vysvětlíte rozdíl 3300bodů v AnTuTu a 3200 v CF Bench viz. http://www.mobilmania.cz/bleskovky/enga ... fault.aspx

Myslíte že to bylo neodladěným softwarem?
A ještě jsem našel tyto telefony zde:
Xperia Z za 309 dolaru :D http://www.hisupplier.com/product-12694 ... s-USD-309/

A Xperia ZL taky za 309 http://www.hisupplier.com/product-12412 ... s-USD-309/

Koupili by jste si to v tomto obchodě? Díky moc
Vlastousek
Junior

Odeslat příspěvekod lubosek824 14. 1. 2013 17:39

Ničeho se neboj a klidně nakupuj.
Pak nám řekni co ti přišlo v balíku zabalené :D
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 15. 1. 2013 14:51

Jedná se o tvrzené sklo z obou stran s ještě jednou odolnou vrstvou proti prasknutí. ZL se nebude v česku prodávat a ZL má podle daného trhu v některém případě jiný chipset, všechno se dá dočíst na oficiálních stránkách!
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony Stark 15. 1. 2013 15:11

"odolnost proti vnikání prachu a vody "

Jsem zvědavý, co si najdou servisy za důvod odmítnutí reklamace, když oxidaci asi stěží prokážou.
Tony Stark
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 16. 2. 2013 09:42

to stříbrný tlačítko je zvrácenost,ale někomu se to možná líbit bude...co mi vadí víc je nezaoblenost stran,takže při ovládání jednou rukou bude dost tlačit do dlaně..a uplně největší chyba je krytka konektoru sluchátek.chápu že je to kvůli odolnosti,ale mě by tam sr... neskutečně..jinak se mi ale líbí.pořizovat ho však nebudu,protože potřebuju ovládat tel. jednou rukou a už u S3 dosáhnu na celej displej jen tak tak..navíc i v kapse od džín je S3 na hraně,ale dá se to..takže tohle pádlo už je pro mě moc velký..přesto myslim že se bude prodávat i za tu přepálenou cenu dobře,protože spousta lidí má větší pazouru než já :D
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 16. 2. 2013 10:25

Mě akorát sere (promiňte ten výraz) , že jsou fotky u takhle pěknýho telefonu opravdu nic moc. Momentálně jsem četl recenzi a koukal na fotky (http://www.phonearena.com/reviews/Sony- ... /page/3#5- ) a výsledek opravdu žádný zázrak... Telefon je opravdu nádhernej,výkonej,ale foťák je daleko za průměrem. Což pěkně zamrzí.Doufám že sony zabojuje a přidá nějaký aktualizace na foťák - což je ostatně u telefonů všech značek celkem běžný.Manželka na něj má spadeno,ale mimo jiné občas fotí a když už,tak požaduje (na mobilní poměry) kvalitu.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod lubosek824 16. 2. 2013 11:08

Myslím že kvalitu fotek vyřeší nový firmware, stejně jako u Xperie T, kde jsou fotky po aktualizaci na 4.1.2 konečně na super urovni (nedá se porovnávat s předchozíma fotkama se starým androidem)
Teď jsou fotky opravdu super, srovnatelné s iP5

Foťák má stejný s XT, takže bych se ničeho nebál ... I když , já taky koupil XT až poté co se vyřešil fotoaparát :-D
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 16. 2. 2013 12:25

No ale manželka si hlavně všimla fialové verze a najednou foťák moc neřeší.... :D opravdu se nakupuje očima... :-)
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod lubosek824 16. 2. 2013 13:22

Klasika, znám ......
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků