Ovladac BlueTooth

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Nyny 20. 1. 2012 17:22

Zdravím,
mám notebook a v něm Windows 7 Ultimate x64 SP1 CZE, k němu chci připojit telefon SE Xperia Pro přes Bluetooth. Takže na mobilu zapnu BT, dám, že má být vidět a na notebooku dám vyhledat zařízení, který ho normálně najde. Pak se notebook i telefon zeptá, zda chci zařízení spárovat, na obou zařízeních dám, že ano. V PC se začne instalovat ovladač, což je indikováno bublinou v taskbaru.
Potom se ukáže toto hlášení:

Obrázek

Dva ovladače se nainstalují v pořádku, třetí ne. Když se pak podívám do seznamu připojených BT zařízení, tak tam vidím toto:

Obrázek

Zařízení je nainstalováno, ale s chybou. Když se podívám do vlastností, tak vidím toto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bohužel když dám aktualizovat ovladač, tak přes WindowsUpadte nic nenajdu, když dám prohledat počítač, taky nic nenajdu. Zkoušel jsem hledat na stránkách SE, ale taky nic. Poradí někdo co s tím?

P.S.: předtím jsem měl HTC HD2 a tam to fungovalo normálně. Nebaví mě pokaždé připojovat telefon přes USB kabel.
Nyny
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 20. 1. 2012 19:16

Mas nainstalovany PC Companion? Kvoli ovladacom.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nyny 20. 1. 2012 21:17

Ano mam, dokonce se mi zrovna vcera aktualizoval na novejsi verzi.
Nyny
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 1. 2012 22:43

Ale ten telefon spáruj přes ten Companion.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Nyny 20. 1. 2012 22:55

A to udelam jak? Ja byl vzdycky zvyklej mit mobil pres BT pripojenej k PC bez nejakyho spesl SW. Proste jsem mobil pripojil, pak otevrel Total Commander a pracoval s nim. Popripade jsem to pouzival pro pripojeni k Internetu.

Jde tohohle nejak docilit u SE Xperia Pro? A jak to sparuju pres ten SW aby tam nebyla ta chyba?
Nyny
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 21. 1. 2012 18:16

hore mas postup pri pripojeni a postupuj podla neho. teoreticky by sa ti mali aj poriadne nainstalovat BT ovladace a malo by to ist aj bez PC Companion. potom mozes pracovat cez aj cez My Phone Explorer a na Companion zabudnut ;)
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nyny 21. 1. 2012 20:40

Tak ja predtim pouzival HTC HD2 a ten jsem pripojil pres BT k notebooku a v Total Commanderu jsem mel jakysi plugin a diky nemu jsem pak s telefon pracoval jako by to byl dalsi disk, mel jsem tam obsah pameti telefonu a slozku Pametova karta, kterou, kdyz jsem otevrel, tak sem mel k dispozici obsah karty. Moh sem mazat, kopirovat, prejmenovavat, proste pohoda. No a myslel jsem si, ze stejne to bude i ted, kdyz mam android.

Jinak zkousel jsem telefon pripojit pres tu aplikaci SE Companion, vse probehne zda se v pohode, kdyz dojde na sparovani a dam sprarovat, tak chvili nic a pak to napise, ze aplikaci se sparovani nepodarilo a konec.

Tak mi asi zustane jen ten kabel:-(
Nyny
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 1. 2012 20:43

Musí to jít. Zařízení odeber z Windows, pak spusť párování přes Companion, nainstaluje to správný ovladače a pak by to mělo chodit. Kdyby ne, zkus to samý s reinstalací Companion.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Sto61 2. 5. 2012 16:17

Taky jsem měl problém s ovladačem pro Periferní zařízení Bluetooth . Dle rad zkušenějších se mi telefon Xperia Neo V podařilo spárovat s notebookem až přes PC Companion . Přes něj se nainstalovaly ovladače . Hurá :-) :-) :-) !!!
Jen by mě ještě zajímalo, jestli se dá viditelnost telefonu někde nastavit na delší interval než nabízených cca 120 s . Třeba po celou dobu co mám zapnuté Bluetooth . Jde to vůbec ?
Sto61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nyny 2. 5. 2012 17:32

A můžeš prosím napsat postup, jakým jsi propojení prováděl? Já když se pokusím to udělat přes PC Companion, tak to vždy skončí na hlášce, že se to nezdařilo.

BTW: ta viditelnost by mě taky zajímala, nejlépe nastavit jí natrvalo.
Nyny
Junior

Odeslat příspěvekod Sto61 2. 5. 2012 19:04

Já to dělal takhle :

Spustit PC Companion > Postup při připojení > Připojení Bluetooth > Další > Zapnu Bluetooth na
telefonu > Nastavení > Bezdrát. připojení a sítě > Nastavení Bluetooth > Viditelné > v PC
Companion zaškrtnu Telefon je nastaven a připraven k vyhledávání > Další > probíhá vyhledávání a objeví se obrázek mého telefonu > kliknu na něj > Další > Zahájit párování (to trvá docela dlouho) > objeví se heslo > v telefonu stisk Párovat > v PC Companion stisk Další > Instalují se ovladače (4) a potom už je v Zařízení Bluetooth notebooku zobrazen telefon bez žlutého trojůhelníčku s vykřičníkem . Nejsem si jistý , jestli mi nakonec PC Companion nenapsal , že nelze spárovat :!: !!! Ale ovladače to nainstalovalo .
Takhle mi to fungovalo a teď odesílám a příjímám přes BT v pohodě .
Ovladače.JPG
Ovladače.JPG (38.2 ) Zobrazeno 19867 krát
Zařízení Bluetooth.JPG
Zařízení Bluetooth.JPG (25.37 ) Zobrazeno 19851 krát
Sto61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 8. 2012 15:42

Mám ten samý problém s Xperií Neo, nejde mě abych se do telefonu bezdrátově dostal z NB. Tyto postupy nefungují. Víte někdo co s tím aby to fungovalo ? Nedostanu se ani přez MyPhone Explorer, a ani přez Pc Companion. Nic jiného už nevím co zkoušet ???
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 8. 8. 2012 20:38

este ma napada, zistit, co za BT mas v notebooku. k tomu pohladat nejaky novsi ovladac zo stranok vyrobcu.
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KarelV. 9. 8. 2012 01:37

S bluetooth to mají Xperie u SONY (Sony Ericsson také) jakési pošahané. Např. z PC (Win7) přenesu přes BT do Xperií jen některé typy souborů - mp3, doc, zip, txt, pdf ... ale např. takový soubor gpx ani náhodou, prostě to nejde. Nejde to ani u Xperia U, ani u loňského modelu Xperia Arc. Přitom mezi oběma mobily to jde v pohodě, u stařečka SE K800 také. :-]
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Galileo297 15. 12. 2012 14:13

Mám Sony Xperia MIRO
Tak se mi podle výše návodu také povedlo nainstalovat ovladače 8-) , které se původně nepovedlo nistalovat. To je OK. Bohužel :pozor ale jak bylo psáno , jdou přenášet je některé soubory. Když skusím přenést z mobilu třeba soubor tel kontaktů , tak to PC nepřijme ( v přenosu je 100procent ale do PC nic a přenos se nedokončí) navíc se to nějak sekne a pak nejde přenést ani obrázek.Musím vypnout BT nejlépe na obou PC i mobil. Je to divné 8-P
Galileo297
Kolemjdoucí

Další stránka