Sony Xperia S - HD displej, dualcore

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod D3VL3R 3. 4. 2012 14:06

závada se projevuje při 40°C, takže čekám, že v létě bude reklamací požehnaně
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 3. 4. 2012 19:48

tak ona závada se projevuje při 40° telefonu a to není problém s telefonem dosáhnout ani teď, stačí být jen na netu kolem půl hodiny...
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 3. 4. 2012 21:00

11384 korun včetně pošty Twist sada na www.t-mobile.cz ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jhns 5. 4. 2012 10:58

Zdravím, mám takový malinkatý dotaz, možná nepatří až zas tak moc sem, ale zkusim to. Chci si koupit Sony xperia s, i přes všechny problémy co má, a proto chci kvůli reklamaci hlavně českou distribuci. Otázka zní jak poznám, když jí budu kupovat od někoho, že se jedná o čr distribuci, někde jsem kdysi koukala, že se to pozná podle toho štítku na boku krabice, jak je IMEI a tak, ale když tak na to koukám mám tel přímo ze SE e-shopu a je tak CS,PL,SK a to mě mate. Když se říká že se tu prodávají hodně šedivky z polska, jakto že to tady je taky uvedeno na české distribuci? a jak to tedy poznám,kromě uvedení do továrního nastavení, kdy i to lze udělat aby byla čeština, děkuji za odpověd
x10mini, mini
jhns
Junior

Odeslat příspěvekod able2fly 5. 4. 2012 11:39

Bude tam oficiální záruční list od Sony, tedy aspon myslím, u dovozeného telefonu je pouze záruční k danému prodejci..
able2fly
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 5. 4. 2012 19:07

Oficiální záruční list od Sony nebo oficiálního dovozce, což je např. SETOS (provozuje ofic. eshop a X-Store), Agora a ještě několik dalších, teď si neczpomínám.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhns 7. 4. 2012 18:16

Malinkatej dotaz?jak se restartuje sony s,zasekl se a vubec na nic nereaguje.
jhns
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 7. 4. 2012 18:28

Zkus podržet vypínací tlačítko, dokud se telefon nevypne. Případně se podívej do návodu, mělo by to tam být napsané.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod able2fly 7. 4. 2012 18:29

Power button + obě tlačítka hlasitosti, najednou 10 sec. pak telefon zavibruje a restartuje se.
able2fly
Junior

Odeslat příspěvekod jhns 7. 4. 2012 18:34

Dekuju hotovo.
jhns
Junior

Odeslat příspěvekod karel-d 15. 4. 2012 19:15

Zdravím, na Desiru jsem měl dřív nastavené aby se mi bezpečnostní gesto zapínalo po určitém časovém intervalu, ale na Xperii to ne a ne najít. Jsem slepý nebo to tam fakt není? :hm
karel-d
Junior

Odeslat příspěvekod Marv_S 17. 4. 2012 11:04

Xperii S mám týden a napíšu dosavadní zkušenost s baterií, která může zajímat zájemce o koupi. Akutálně od posledního nabití běží telefon 1 den a 21 hodin, zbýva 38% baterie. Za dobu od nabíjení proběhlo cca 15 hovorů, 10 - 15 zpráv, 30 - 45 min na wifi, pár minut na netu přes operátora a zhruba hoďku zaplý BT na HF v autě. Z telefonu jsem vyházel zbytečnosti po spuštění, nepotřebný aplikace, snížil jas a není to tak špatný. Jsem na tom líp, než z dosavadním HTC Desire. Dispej zatím nezežloutnul, 2x aktualizace firmware (1 přímo z tel., druhá si vyžádala připojení přes komp), 1x vyskočila chyba po ukončení hovoru a když mi příjde sms v průběhu hovoru, tak po ukončení se sms ukáže jako prázdná od odesilatele "null", tuhle sms zavřu a pak se zobrazí už normálně. "Brada" telefonu nijak nepovrzává, stejně tak zadní kryt, vůbec se nepohne, ale škoda, že není v kuse s tělem, když už je pevná batt a micro sim.

Celkově koupě určitě nelituju. Kupoval jsem telefon hlavně proto, že se mi moc líbil po designový stránce, když jsem ho viděl, nejsem porovnávač každý drobnosti a hledač dokonalýho founu, na moje využívání jsem s ním spokojen, což ale neznamená, že bude každý:)

-- 17. 4. 2012 12:10 --

A ještě k materiálu těla - plast se vůbec nešpiní, neupatlává a nejsou na něm vidět otisky, na omak je taky příjemný. Těžko říct, jak dopadne po pádu na zem:)
Marv_S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 20. 4. 2012 09:24

Tak ještě trochu rozšířím svůj monolog :-) Ze záčátku se mi zdálo, že displej má mizerný kontrast a špatně zobrazuje černou, záhledl jsem to i na pár fórech. Kontrast i černá je v pohodě. Trošku klame to, že téma v telefonu je laděný do takový neštastný šedý, která působí, jakoby byl nastavený hrozně vysoký jas a malý kontrast. Když se pak zaměříte třeba na obrázek na ploše, který má černý pasáže nebo na jiné prvky, co mají být černé, tak je to ok. Jinak oproti AMOLED u Desire nejsou barvy tak sytý (přepálený), ale to už zase na vkusu každýho... Nejdřív mi to přišlo jako mínus, ale už jsem si na to zvyknul a střízlivější barvy se mi líbí víc. Oproti Desire se na Xperii nesrovnatelně líp kouká na slunci. Jinak baterie od poslední nabití - tel. běží 1 den a 22 hodin, zbývá 20%. Včera hoďku a půl wi-fi, plus jsem si ještě oproti minule zvýšil jas.

Btw až teď jsem si všimnul, že Xperia P a U nemají sundavací zadní kryt, to teda fakt nechápu, proč ho u top modelu udělali :'(
Marv_S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 4. 2012 10:12

Já zase napíšu své poznatky se softwarem 73. Již nemám problémy se sekáním, pomalými reakcemi. Pohotovostní výdrž se zlepšila tak o 120%. Na začátku jsem Xperii proklínal, kudy jsem chodil. Teď? Nedám na ni dopustit. Je to krásné a výkonné zařízení, k dokonalosti mi chybí jen odstranění komprese fotek a pak to bude TOP zařízení.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRendy 20. 4. 2012 13:08

Přesně proto nemám rád předčasné závěry :P ... ale to jen takový OT
TheRendy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků