SE Xperia mini pro vs SE Xperia Ray

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod mana27 2. 10. 2011 14:31

Již nějakou dobu sleduji mobil Xperia mini pro a líbí se mi čím dál tím víc. Momentálně jsem ještě stále majitelem SE K750i. Na svou dobu to byl parádní mobil a byla to celkem i hitovka. Firma Ericsson ale nelení a dle mého názoru bude další hitovkou Xperia mini pro. Vždyť je to nejmenší slušně vybavený smartfone a to je velké plus. Všimli jste si jak lidem v kapsách zavazí ty velký mobily?:) Placatej mobil narvanej v kapsi, že se s tím nedá skoro ani chodit a když si chce pak člověk sednout... prostě ten velkej mobil je otrava. Ale SE Xperia mini pro je svými rozměry do kapsy naprosto ideální a ta výsuvná klávesnice je taky parádní. Do vánoc ještě čekám výrazné slevnění a mám na něj zálusk.

Jenže to by nemohli dát na trh SE Xperia Ray. Sice je zhruba o centimetr větší, ale myslím si nebo možná spíše doufám, že tato hranice by se ještě dala unést a bez větších problémů se mi zabydlí v kapse (čekám, až bude někde v prodejně na vyzkoušení). SE Xperia Ray ještě myslím nebyl v testu a tak stále čekám, co z toho vyleze. Rovněž si ještě počkám i na srovnání obou mobilů. Každopádně oba kousky jsou pro mě velice zajímavé a líbivé. Čím se hlavně ty mobily od sebe liší?

Určitou dobu jsem měl k dispozici i nějaký nokie a véčkový mobily, ale ericsson je prostě ericsson. Majitelé této značky mi dají určitě za pravdu.

Nový mobil si chci pořídit jednak kvůli tomu, že ten můj je už starej a opotřebení je znát, ale taky hlavně kvůli android aplikacím a internetu. Pomocí velkého množství aplikací pak totiž ani v podstatě nepotřebujete tarif. Stačí si jednou za čas koupit kredit a mít předplacený internet v mobilu. Aplikace nabízejí jednak sms do všech sítí zdarma a volání také. Tedy v případě, že druhá strana má také chytrý mobil:) Zhruba před dvěma měsíci jsem narazil na prarádní web, kde se těmito věcmi velice podrobně zabývali. Bohužel si už ani za nic nemohu vzpomenout na adresu toho webu. Tipnete to někdo?

Jinak bych velice ocenil zkušenosti a poznatky s těmito mobily od případných majitelů. Díky
mana27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chaney 2. 10. 2011 23:17

SE Xperia Ray ještě myslím nebyl v testu a tak stále čekám

Už byl. A nevypadá to vůbec špatně:
http://www.mobilmania.cz/clanky/sony-ericsson-xperia-ray-paprsek-svetla-recenze/sc-3-a-1317295/default.aspx
chaney
Junior

Odeslat příspěvekod kubago 3. 10. 2011 08:29

Uvedomujes si ze rozdil mezi temato dvema telefony je celkem podstatny? a to je vysouvaci hardwarove QWERTY klavesnice. Chapal bych srovnani SE xperia mini vs SE Xperia ray. Ale ta klavesnice ja tak vyrazny pozadavek, ze musis vedet zdali ji potrebujes a vyuzijes a zdali ne :)
kubago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsmach 3. 10. 2011 09:02

s tím voláním a smsm zdarma bych se držel při zemi.
Ony jsou k mání sms zdarma přes brány operátorů (např. GiboSMS), volání přes Voip a Skype, ale to volání spotřebuje kvanta dat a na EDGE to moc extra nepojede a 3G máš jen někde.
Nehledě k ceně datového taifu, kdy se spíš vyplatí tarif hlasový a k tomu základní internet v mobilu.

PS ke klávesnici, vlastním cca 20 měsíců G1 s HW klávasnicí a nešel bych asi do jen SW klávesnice. Prostě tlačítka jsou tlačítka.
jsmach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mana27 3. 10. 2011 10:23

Vysouvací QWERTY klavesnici beru jako velký plus. Jak píše Jsmach - tlačítka jsou tlačítka, ale prostě ta Xperia Ray vypadá taky velice solidně a je zas o kousek dál. Takže nevím no 8-S
mana27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiniPro1 4. 10. 2011 08:35

jediný rozdiel medzi timito dvoma mobilmi je tvar, a o malo väčší displej a snimač Exmor R ale xperia mini pro ma vihodu ten QWERTYni a kompaktnejších rozmerov.. ja keby mam na výber berem xperia mini pro (sk17i)
MiniPro1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obluda zelená 4. 10. 2011 23:46

A hlavně má Ray větší rozlišení displeje. No a také mu chybí tlačítko foťáku.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mana27 5. 10. 2011 12:59

Zvažuju veškerá pro a proti obou mobilů a zatím mi vychází lépe Xperia mini pro. I ta cena leze dolů 8-)
mana27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 6. 10. 2011 09:33

Na oficiálním shopu SE velká sleva na Mini, a Neo je dokonce levnější než Ray :-]
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior

Odeslat příspěvekod jpacák 9. 11. 2011 18:15

Největší plus Raye je, že je to stylovka! To dohromady s provedením a výbavou znamená jasnou volbu!!!
jpacák
Junior

Odeslat příspěvekod lovec26 24. 12. 2011 12:32

Já si pořídil Raye.Rozhodoval jsem se mezi ní a mini active.chtěl jsem malýho androida který vypadá dobře.Qwerty je super,tu jsem měl na alkatelu 800,ale vystračím si i bez ní.Ray je moc hezkej telefon s rozměry telefonu a ne dýnka na maso :-) a je dost dobře vybavenej.Nakonec jsem si vybral podle kabátku a neudělal jsem špatně.Manželka mi ho závidí :-)
lovec26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LeClair 25. 12. 2011 15:09

Ray za cenu 6 tis. je jasná volba.. lepší rozlišení, menší tloušťka, silnější baterie, 8 Mpx.
HW klávesnici jsem na předchozím mobilu použil jen párkrát..
LeClair

Odeslat příspěvekod lovec26 28. 12. 2011 15:47

No ten foťák není nic extra.Zato baterka drží dlouho na androida.Já ji kupoval za 7299,- bál jsem se koupit šedivku.
lovec26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LeClair 28. 12. 2011 18:00

Ten foťák mě přijde teda docela OK. Baterku žerou data, schválně jsem je vypnul a používám jen občas a 4 dny 15 hod. a ještě 37%. Jinak mám za tu cenu českou distribuci.
Škoda, že není volba automatického blesku. Přitom na videu od SE je:

Obrázek
LeClair

Odeslat příspěvekod Tagomi 29. 12. 2011 17:06

Já se též rozhodoval mezi SE Xperia mini a SE Xperia Ray a jednoznačně se přiklonil k Ray a to hlavně kvůli menším rozměrům. Není pravda jak se tady někde píše, že Mini je menší než Ray. Objem tělesa je dán součinem všech tří rozměrů - tedy i hloubky, která je u Mini na současný poměry dosti značná, u Mini pro dělá dokonce 17mm.

Ray je ve srovnání s Mini prostě menší telefon s o něco málo větším displayem a výrazně větším rozlišením. Dalším plusem pro Ray je pravděpodobně dřívější uvolnění nový verze Androidu a vyšší kapacita baterky. Drobný plusy budou ještě v osazení kamery na videotelefony a druhýho mikrofonu, nebo většího rozlišení foťáku, ale to už jsou jen takový prkotiny. Mínusem oproti mini je jak to tak bývá samozřejmě cena.

Každopádně myslím že chybu neudělá nikdo s žádným z nich.

(vysouvací klávesnicí se ve svým srovnání záměrně nezabejvám - do toho nevidim, považuju to u telefonu za zbytečnost)
Tagomi
Kolemjdoucí