XPeria mini a XPeria mini pro: nástupce oblíbených X10 mini

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 9. 5. 2012 15:37

Zdar,
může mí někdo poradit jak mám zálohovat programy z telefonu v programu Android Asistent?

V pátek jdu reklamovat tel. a nechci přijít o všechny programy, hry atd... Nějak se v tom totiž nevyznám.

Díky

Popenec
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 13. 5. 2012 16:19

No tak jsem tu po dlouhý době zas. Telefon je v reklamaci (samozřejmě samovolný mačkání zpět a menu) a myslela jsem, že se tím vše vyřeší. Dost jste mě nepotěšili, že vám reklamace nepomohla. Dala jsem k tomu video (ale asi blbě nahraný, není tam vidět moje prsty, že si to nemačkám sama :(...až pak na konci videa mám záběr na prsty a ukazuju, že i když si to zpět zmáčknu sama, tak to tomu blbnutí nezabrání)...no mám Alzu všude daleko a do Hradce teď už jen tak nepojedu, tak doufám, že to opraví a bude to v pořádku :(...jinak nefungoval mi už ani když byl v kapse, tak hned po vytažení, hned blbnul...došlo to tak daleko, že když jsem nutně musela poslat mail do školy, tak jsem musela mít ruce s mobilem v lednici...
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Madhouses 13. 5. 2012 18:47

Zase musím odkázat na můj příspěvek o pár stránek zpět. Pokud je mé info správné v servisu udělají jen kalibraci, ale nechají v telefonu automatickou kalibraci, která po čase chybu může vrátit. Při použití scriptu by se měla auto kalibrace vypnout. Používám od té doby snad už 2 měsíce a tlačítka neděljí problém ani při 45°C. Další možnost je reklamovat 3x a nechat si vyměnit telefon a doufat že bude v pořádku nebo si nechat vrátit peníze. Nebo doufat že blížící se ICS (do měsíce nejpozději) opraví chybu. Pokud to ale zvládneš sama nebo máš někoho v okolí kdo by to zvládl doporučuji. Mini je v této cenové kategorii jeden z nejlepších nebo snad i nejlepší telefon, bohužel tahle chyba dokáže způsobit jeho naprostou nepoužitelnost, ale na druhou stranu se dá v domácích podmínkách bez ztráty záruky opravit
Madhouses
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 5. 2012 05:36

Me se telefon vratil z reklamace a zatím neblbne.Mám ale jiný problem.Zhruba každé 2min. se mi na obrazovce zobrazí tato hlaška (ServiceCeck(notify) java.lang.NumberFormatException:
unable to parse null as Integer) a nevím co s tím.
Naposledy upravil Marek.P dne 14. 5. 2012 18:35, celkově upraveno 1
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 14. 5. 2012 06:55

Madhouses: návod jsem četla, ale jsem takovej technickej antitalent, že do toho se určitě nepustím, uvidím, jak to přijde ze servisu, no...nejradši bych fakt, aby mi vrátili peníze a já si koupím tlačítkovej za pár stovek a bude klid.
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Mydlinka 15. 5. 2012 11:25

zdravím, já mam telefon asi měsíc, nejdřív jsem si pročítala skoro celé fórum zde o Mini, abych věděla jaké chyby mě mohou potkat.. Telefon jsem dost testovala na to přehřívání, hodně na něm hraju hry jako The Sims 3, Ganstar Rio, Real Racing 2, GTA 3, Angry birds a spoustu dalších.. naštěstí žádný problém s přehříváním se neprojevil a na jednom fóru jsem si přečetla, že od ledna mají být v prodeji telefony který maj tuto chybu opravenou, takže by se to už ani stát nemělo :-) Pokud tedy jste s Mini spokojený, máte tento problém a bojíte se chybu odstranit dle návodu, který si zde můžete najít, tak by vám výměna telefonu mohla pomoct ;-) Jinak já jsem telefon kupovala v CZC, mam Mini Pro a plnou verzi McAfee (který při hraní samozřejmě s dalšíma zbytečnostma vypínám). Na senzor jasu jsem si dala nálepku a s telefonem jsem moc spokojená ;-]

sluchátka používám Koss plug-in a hrajou dostatečně nahlas, na plnou hlasitost bych si je nedala, páč bych přišla o sluch :-)

Co se týče baterie, tak s tou to asi nebude nejrůžovější jak už jste psali, u mě je to hodně bídné páč telefon dost vytěžuju, používám i navigaci, takže nabíjím občas i přes den..

Jinak plánuju, že si koupím do auta univerzální držáček, dá se sehnat do dvou stovek a na Mini by mohl být ideální http://i.cdn.nrholding.net/15640405/ prý se dá přidělat i k mřížce topení a dá se samozřejmě dát i na šířku, tak jestli s ním nemáte někdo zkušenosti? Pak by se mi líbila ještě autonabíječka, existuje malá na microUSB s navíjecím kabelem, to by bylo ideální, ale všude je vyprodaná a dostupnost neznámá :/ ...
Mydlinka
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 15. 5. 2012 12:17

Koupila jsem si náhradní origo baterii v bulk balení za 350kč, takže problém s vydrží vyřešen. Pokud jedu na delší dobu někam mimo civilizaci, beru sebou ještě Energizer XP4001 o kapacitě 4000 mAh, takže týden v pohodě vydržím.
Tu malou autonabíječku jsem někde v obchodě zahlédla, ale nevzpomenu si ve kterém městě to bylo.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 16. 5. 2012 15:19

jirka14: Jistá vůle ve vysouvacím mechanismu se projeví většinou u všech, někdo tu psal, že to měl hned od koupě.
Naposledy upravil nitram47 dne 17. 5. 2012 19:10, celkově upraveno 1
Důvod: odstranene OT
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Mydlinka 17. 5. 2012 09:30

jirka14: co jsem tak četla, tak by vůle měla být tak 1mm. Já když držím mini pro v ruce a s dotykem přejedu přes funkci "zpět", tak mi taky trochu cvakne o spodní část. Při dotyku na displej ale vůbec. Někdo už taky psal, že měl vůli hroznou a to nebylo ani z pádu, nejspíš to byla chyba ve vysouvacím systému.. Jinak samotnou mě to zajímalo a na internetu jsem našla opravnu, kde by ti mohli pomoct http://www.odblok.cz/opravy/mobilni-tel ... -pro-sk17i byla to jen první na kterou jsem koukla :-)
Mydlinka
Junior

Odeslat příspěvekod jirka14 17. 5. 2012 11:07

Brůča1, Mydlinka: díky za info.
ta vůle je asi menší jak 1mm, ale prostě mi vadí.....asi si na to budu muset zvyknout...
Dancall HP2711 - Dancall HP2731 - Nokia 5110 - Nokia 3310 - Samsung E700 - Nokia 7250 - Nokia 6230i - Nokia E52 - SE Xperia X10 mini - SE Xperia mini pro - Sony Xperia Z1 Compact
jirka14
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 5. 2012 10:48

Koupil jsem si po 8 letech tento telefon.Vše funguje parádně,ale divil jsem se,že nepodporuje zesilující vyzvánění.Aplikace Increasing Ring nebo Ringtone Architect mě nefungovala.
Včera jsem po několika pokusech úspěšně odzkoušel aplikaci Volumizer.Ta funguje bez sebemenších problémů.
Pokud je zde tento problém už vyřešen,tak berte můj příspěvek za bezpředmětný...
jito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thug87 20. 5. 2012 15:19

Tak dneska jsem dal telefon na chvili na Slunce a samovolne mackani tlacitek je zpet tentokrat telefon uplne zesilel neslo delat nic, jenze teplota byla kolem 44C a na tu se clovek jen tak nedostane ne? Jenze mam v planu to poslat na treti reklamaci s tou samou vadou a za penize si koupit Xperia Neo:D...takze by to meli uznat i pri takto vysoke teplote nebo co myslite?:D
thug87
Junior

Odeslat příspěvekod Regi1 20. 5. 2012 19:49

Nejsem si jistý, zda se jedná o běžnou provozní teplotu :-D Mimoto v těch papírech, co byly k telefonu je jistě zmíněno "Nevystavovat přímému slunečnímu záření.".

Samozřejmě hodně štěstí, ať ti to uznaj ;-)
Je mi líto, mé možnosti jsou omezené. Musíš se ptát správně.
Můj podpis přidává tvému CPU tisíce operací navíc a ty s tím nemůžeš nic dělat :-D
Regi1
Junior

Odeslat příspěvekod thug87 20. 5. 2012 20:59

No pred prvni reklamaci to delalo pri 33C, pred druhou pri 38C, asi chvili pockam stejne tipuju, ze se to brzo vrati a bude to delat i pri nizsi...oni v tom servise asi vzdycky jen posunou startovni teplotu to tak vypada :D:D...jinak je to super mobil ale posledni dobou mam nejak chut na vetsi displej :D
thug87
Junior

Odeslat příspěvekod Madhouses 20. 5. 2012 21:06

thug87 píše:Tak dneska jsem dal telefon na chvili na Slunce a samovolne mackani tlacitek je zpet tentokrat telefon uplne zesilel neslo delat nic, jenze teplota byla kolem 44C a na tu se clovek jen tak nedostane ne? Jenze mam v planu to poslat na treti reklamaci s tou samou vadou a za penize si koupit Xperia Neo:D...takze by to meli uznat i pri takto vysoke teplote nebo co myslite?:D

Sám jsem ho doma rozvařil na zhruba 45 :) takže to jde. No ještě můžeš doufat, že pomůže ICS. Sám jsem zvědavý co se stane po aktualizaci a jestli problém nebudu muset řešit znovu a čekat na nějaký postup z xda
Madhouses
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka