XPeria mini a XPeria mini pro: nástupce oblíbených X10 mini

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Jana12345 17. 3. 2012 14:13

Hm, tak už mi blbne taky a dost. Z ničeho nic mi vždycky začne vibrovat, jako bych pořád dokola mačkala tlačítko zpět, samo od sebe, nemůžu tak vůbec nic dělat, vypnout ho, odemknout, nic...a stává se to dost často a teď mi dokonce nepomohlo ani vyndat baterku a vrátit, zas to dělalo, jsem z toho dost nešťastná, na reklamaci to mám fakt daleko a ještě mi napíšou, že se jim to neprojevilo..nevim co mám teď dělat, dá se nějak aspoň přeinstalovat software přes pc companion? ten mobil mě nikam nepustí
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 3. 2012 14:34

A zkusila jsi tovární nastavení ?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sony.j 17. 3. 2012 15:36

Jana12345 píše:Hm, tak už mi blbne taky a dost. Z ničeho nic mi vždycky začne vibrovat, jako bych pořád dokola mačkala tlačítko zpět, samo od sebe, nemůžu tak vůbec nic dělat, vypnout ho, odemknout, nic...a stává se to dost často a teď mi dokonce nepomohlo ani vyndat baterku a vrátit, zas to dělalo, jsem z toho dost nešťastná, na reklamaci to mám fakt daleko a ještě mi napíšou, že se jim to neprojevilo..nevim co mám teď dělat, dá se nějak aspoň přeinstalovat software přes pc companion? ten mobil mě nikam nepustí

No asi ti nic jiného nezbude než návštěva servisu, tohle se u xperie mini stává nebo spíš stávalo.. je to špatná kalibrace tlačítek pod displejem takže se jakoby neustále mačkají. Tato vada se dá napravit jen v servisu :-)
Sony.j
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 17. 3. 2012 17:08

Hmmm...jenže já ho mám od alzy a tu mám dost daleko...teď to vypadá, že se zas uklidnil, odinstalovala jsem všechny kraviny a zatím drží, no uvidim, no...docela lituju, že jsem si ho nekoupila blíž v kamenným. Tovární nastavení jsem nezkoušela, tak to zkusim asi příště.
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Dong 18. 3. 2012 10:36

Vzdyt to nemusis preci vracet tam, kde si to koupila. Maji autorizovana servisni strediska, tak ti reklamaci vemou i tam (i kdyz nevim, jestli ti to se vzdalenosti nejak pomuze, protoze Alza to podle me taky posila na Stochov).
Dong
Dong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 18. 3. 2012 10:43

Čau Jano,

přesně stejný problém jsem měl i já. Nepomůže ti nic, co uděláš s telefonem sama. Musíš na reklamaci. Je špatně zkalibrovaný displej. Měl jsem ho tam dvakrát. Poprvé mi reklamaci neuznali, protože se jim závada neprojevila (asi s tím nic nedělali) Pak jsem to reklamaoval podruhé a přiložil jsem k tomu CD s nahrávkou toho problému a ejhle už se začalo něco dít. Telefon se vrátil už v pořádku. Ale zjistil jsem jednu věc... Pokud se tel zahřeje během hraní na cca 47 stupňů, tak to začne stejně dělat znovu, ale do takového extrému se dostanu málokdy. Po menším vychladnutí to přestane dělat. Předtím to taky dělalo po zahřátí, ale stačilo málo a už to blblo. Mě se sama mačkala obě tlačítka (zpět a menu) Posílají to na Slovensko...
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 18. 3. 2012 23:57

Hm, asi to tam dovezu, ale těžko udělám nahrávku, ono to není vidět, jen to vibruje a jakmile něco zmáčknu, tak se z toho hned vyjede, když se samo mačká tlačítko zpět. Achjo, no 30. jedu do Hradce do školy, tak to tam vezmu do alzy, ale doufám, že by šlo nějak udělat, aby mi to pak poslali domu, bydlím uprostřed republiky a všude to mám daleko. A jestli se jim závada neprojeví, tak fakt už nevim...nemáš tu nahrávku někde? kdyby to bylo podobný, že bych to k tomu dala taky :-D jsem z toho dost nešťastná :( jsem se na nějakej chytrej mobil měla vykašlat, můj Cedar byl taky dobrej :(

-- 19. 3. 2012 00:07 --

Hm a teď koukám, že sice mám nějakej agora záručák, ale není vyplněnej, typ, výrobní číslo, nic...sakra, to mi ani reklamaci nevezmou, ne? Přitom takhle to přišlo :(
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 19. 3. 2012 00:40

Neboj, vezmou ti to, jen k tomu musíš doložit doklad o koupi ( paragon nebo fakturu ), ale pro jistotu si to ještě ofoť. Byla jsem teď 14 dnů na Slovensku, používala místní predplacenku Easy a zdálo se mi, že při stejné zátěži jako doma se mi vybíjela baterie mnohem rychleji. Navíc mi přestaly vibrovat senzorová tlačítka při stisku, pak zase pro změnu vibrovala dvojitě, nevím čím to bylo, nejdřív jsem dala obnovit nastavení, pak se po chvíli telefon sekl tak, že pomohlo až vyndat baterii. Dva dny to takhle bláznilo a pak se vše vrátilo starých kolejí a vše zase funguje jak má.
Je to miniaturní počítač, tak se musíš smířit s tím, že někdy něco zahapruje, to je normální jev. Já už bych za obyčejný telefon neměnila.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 19. 3. 2012 01:21

Brůča: díky za informaci, ofotím si to (Alza má faktury i na netu, takže si ji můžu stáhnout do PC) a uvidíme, já vím, že se stane, že občas něco hapruje, ale tohle mi přijde moc, už se bojím otevřít jakoukoliv hru, protože se to většinou zas stane. A někdy nepomůže ani vyndat baterii a vrátit, jak to zapnu, tak okamžitě po odemknutí obrazovky to vibruje jak blázen, zas ty senzorový tlačítka. Asi jim to tam dám rovnou s nahrávkou, udělám si nakonec svoji i s komentářem, aby viděli :-D
Jana12345
Junior

Odeslat příspěvekod Neonym 19. 3. 2012 09:45

Zdravím, tak mám Xperia Mini a jsem spokojený. Jen občas také trochu poblikává(s nejnovějším FW), tak doufám, že příští update to napraví. Píšu na qwertyně na výšku se swypem a je to super. Jen jedna věc mě štve. I když v aplikaci FB mám nastaveno, že s ní nechci synchronizovat, tak mě to občas na lockscreenu otravuje, že mám nové upozornění. Když z aplikace úplně smažu účet, tak zase nejde ani v timescape. Neví někdo, jak to nastavit, aby to na lockscreenu neotravovalo? Nepotřebuju vidět každých 20 minut, co je na FB. Díky
Nokia 5510>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia 5310XM>Nokia 5730XM>Nokia 5110>XperiaMini ST15i
Neonym
Junior

Odeslat příspěvekod Janelita 19. 3. 2012 19:57

Ahoj. Mobil jsem zakoupila v listopadu. Ze začátku spokojenost, ale teď se mi při každém druhém vysunutí či zasunutí klávesnice restartuje. Má někdo zkušenosti s reklamací této závady? Nebo mi zase vezmou mobil na 3 týdny do servisu a pak mi řeknou, že tomu nic není?
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod Sony.j 19. 3. 2012 22:09

Proč by ti psali že tomu nic není když je? stačí dobře popsat závadu a hotovo. Jinak tohle je bohužel "normální" u vysouvacích telefonů proto je nikdo už moc nedělá.. jsou velice náchylné na nějaké mechanické vady a opotřebení.
Sony.j
Junior

Odeslat příspěvekod Janelita 20. 3. 2012 12:21

Protože už mi to jednou udělali. Závadu jim do protokolu popsal jejich zaměstnanec (nefungoval internet), kterému to taky nešlo. Po 3 týdnech mi sdělili, že se jim stejné chování nepodařilo vyvolat.
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod Jana12345 20. 3. 2012 18:20

Janelita: taky budu reklamovat a poučím se od Michal.kili, taky mu jednou prý psali, že se závada neprojevila, tak jim natočil na video, jak ta závada vypadá a dal to k tomu. To udělám taky, klidně i s komentářem, mám to do alzy všude daleko na to, abych tam jela zbytečně. Jinak co jsem začala řešit reklamaci, je telefounek v klidu :-D
Jana12345
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka